چنبره وحشت دائمی بر کنگره امریکا
کد خبر: 1036747
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lhj
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
سرپرست نیرو‌های پلیس ساختمان کنگره امریکا از بیم تکرار آشوب ۶ ژانویه، خواستار حفظ فنس‌های اطراف این بنا شده است. همزمان، رئیس مجلس نمایندگان امریکا نیز پس از تلاش یک جمهوریخواه برای حمل اسلحه به صحن داخل مجلس، درباره خشونت‌ها از درون هشدار داده است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: سایه ناآرامی‌های ششم ژانویه (۱۷ دی) در کنگره امریکا همچنان بر امریکا سنگینی می‌کند. پیش‌تر ویلیام واکر، فرمانده گارد ملی این کشور دستور تداوم استقرار نیرو‌های گارد ملی امریکا را در شهر واشنگتن، تا ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) صادر کرده بود. چهار شنبه شب نیز وزارت امنیت داخلی امریکا درباره خطر اقدامات خشونت‌بار و تحریک آمیز گروه‌ها و اشخاص افراطی هشدار داده و اعلام کرد که حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره می‌تواند عاملی برای حملاتی علیه دیگر نهاد‌های امریکایی یا مسئولان انتخاباتی باشد.

تازه‌ترین تحولات حاکی از این است که بیش از ۳۰قانونگذار امریکایی با امضای نامه‌ای ضمن اشاره به افزایش تهدید‌ها علیه اعضای کنگره، خواستار تشدید تدابیر امنیتی در این ساختمان و نیز محل زندگی خود شده‌اند. همچنین یوگاناندا پیتمن، سرپرست نیرو‌های پلیس ساختمان کنگره هم گفته است: «این موضوع را به وضوح می‌گویم که زیرساخت‌های امنیت فیزیکی باید ارتقای گسترده‌ای پیدا کنند و شامل فنس‌های دائمی و در دسترس بودن نیروی پشتیبانی آماده در نزدیکی کنگره شود.» با این حال، موریل بوزر، شهردار واشنگتن در توئیتی نوشت تا زمانی که اوضاع در پایتخت امریکا باثبات نشود، هیچ‌گونه نیروی اضافی یا فنس‌کشی دائمی اطراف کنگره را نمی‌پذیرد.

تشدید نگرانی‌ها از دشمن داخلی

به جو ملتهب حاکم، باید سخنان نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا را هم اضافه کرد. پلوسی روز پنج شنبه درباره تهدید‌ها علیه اعضای کنگره امریکا ابراز نگرانی کرد و گفت: «وقتی که دشمن داخلی است، ما احتمالاً به (بودجه) کمکی برای امنیت بیشتر اعضا نیاز داریم. تهدیدی که اعضا را علاوه بر آنچه بیرون رخ می‌دهد، نگران کرده است.»‌وی مفهوم دشمن داخلی را اینطور تشریح کرد: «ما اعضایی در کنگره داریم که می‌خواهند با خود سلاح به صحن (کنگره) بیاورند و سایر اعضای کنگره را به خشونت تهدید کرده‌اند.»

اخیراً بعد از آنکه یک قانو‌نگذار جمهوریخواه قصد داشت با اسلحه وارد صحن مجلس نمایندگان امریکا شود، تنش‌ها در کنگره بار دیگر افزایش یافته و نگرانی‌ها درباره امنیت کنگره و اینکه آیا اعضای آن نیاز به محافظت از خود در مقابل یکدیگر هم دارند، تشدید شده است. پیش‌تر هم در گزارش‌های متعدد به این موضوع اشاره شده بود که سایر جمهوریخواهان عادت کرده‌اند ردیاب‌های فلز را در کنگره نادیده بگیرند و از مسیر دیگری عبور کنند. آن‌ها همچنین به طور مداوم از تدابیر امنیتی جدید ابراز نارضایتی کرده‌اند. در پی این گزارش‌ها، دموکرات‌ها علناً می‌گویند کنار برخی از همکاران خود احساس ناامنی می‌کنند. کاتلین رایس، نماینده دموکرات از نیویورک گفت که اگر شش سال پیش به او گفته می‌شد که ممکن است کسی که با او بحثی کرده در صحن مجلس به سمتش اسلحه بکشد، هرگز چنین چیزی را باور نمی‌کرد، اما حالا فضا کلاً متفاوت است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار