پیشنهاد به ستاد ملی کرونا برای تصمیم گیری درباره نوروز
کد خبر: 1036397
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lc5
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با تشریح اینکه نیازمند رصد دقیق و به روز شرایط کشور در جهت کنترل موثرتر بیماری کرونا هستیم، گفت: یکی از پیشنهادات کمیته به ستاد ملی کرونا با توجه به در پیش بودن ایام نوروز، این است که خود کمیته بتواند با بررسی جمیع شرایط اقتصادی و اجتماعی نسبت به شرایط کرونایی کشور با تایید وزیر کشور به عنوان فرمانده قرارگاه تصمیم گیری کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حسین ذوالفقاری در پنجاه و پنجمین نشست کمیته که با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و نمایندگان دستگاه‌های ذی ربط در محل وزرات کشور برگزار شد با تشریح اینکه روند نزولی بیماری طی ماه‌های اخیر گویای درستی مسیر فعالیت دستگاه‌های فعال در کنترل این بیماری است؛ گفت: باید با رصد دقیق بیماری و اثر بخشی سیاست‌های اتخاذ شده، بتوانیم روند کنترلی بیماری را در کشور حفظ و در نهایت این بیماری منحوس را در کشور ریشه کن سازیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی کرونا با بیان اینکه تجربه بیماری نشان داد که دو فاکتور محدودیت تردد‌ها و اجتماعات مردمی بیشترین اثر را در کنترل بیماری داشته اند؛ گفت: باید با نگاهی هوشمند تلاش کنیم جریان مهم سفر را کنترل کنیم و اجازه ندهیم بیماری از شهری به شهر دیگر منتقل و سرایت شود.

ذوالفقاری در بخش دیگری از صحبت هایش به نقش موثر و مثبت مردم در روند مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: مردم عزیز کشورمان همراهی بسیاری عالی و موثری در کنترل بیماری داشتند که جا دارد کمال تقدیر و تشکر را از شهروندان عزیز کشورمان داشته باشیم.

وی در این خصوص یادآور شد: باید روند محدودیت‌ها به سمتی برود که کمترین آسیب را به حوزه اقتصادی و کسب و کار مردم عادی بزند.
معاون وزیر کشور به اظهارات وزیر کشور در نشست استانداران سراسر کشور در خصوص در پیش بودن ایام نوروز اشاره کرد و گفت: تاکید وزیر کشور بر این است که باید کاری کنیم که روند بیماری در کشور طی ماه‌های آتی به سمتی برود که دیگر مجبور به اعمال محدودیت‌های اضافی نباشیم.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ ذوالفقاری تصریح کرد: یکی از پیشنهادات کمیته به ستاد ملی کرونا با توجه به در پیش بودن ایام نوروز این است که خود کمیته بتواند با بررسی جمیع شرایط اقتصادی و اجتماعی نسبت به شرایط کرونایی کشور با تایید وزیر کشور به عنوان فرمانده قرارگاه تصمیم گیری کند.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار