حق کرونایی پرستاران، ساعتی ۵ هزار تومان!
کد خبر: 1036281
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LaD
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
روز‌های کرونایی برای کادر درمانی که در میدان نبرد قرار گرفته‌اند، به سختی می‌گذرد. در این میان آن‌ها با شنیدن وعده‌های مسئولان که عملی نمی‌شود، بیشتر آزرده می‌شوند. شاید اگر هیچ وعده‌ای نبود، پرستاران و پزشکان انگیزه بیشتری برای کار داشتند، زیرا که بدون هیچ توقعی به کارشان ادامه می‌دادند و منتظر هیچ پاداشی نیز نبودند، اما وقتی آن‌ها می‌بینند و می‌شنوند که اطرافیانشان تماس می‌گیرند و درباره حق کرونایی که به حسابشان واریز شده سؤال می‌پرسند، کلافه می‌شوند؛ زیرا که مبلغ بسیار ناچیزی به حسابشان واریز شده، اما خبر آن را در بوق و کرنا کرده‌اند و در نهایت هم یک پنجم رقمی را که قرار بود به حسابشان واریز شود، گرفته‌اند!
مهسا گربندی
سرویس جامعه جوان آنلاین: الهام که یکی از پرستاران بخش کرونایی بیمارستان رسول اکرم (ص) است با واریز «حق کرونایی» که به حسابش آمده، شوکه شده‌است. او در این‌باره به خبرنگار «جوان» می‌گوید: «قرار بود پولی را که وزارتخانه داده‌است بین پرسنل بخش کرونایی تقسیم کنند، اما آن را بین تمام پرسنل بیمارستان تقسیم کرده‌اند، همین مسئله موجب شده که رقم هر ساعت ۲۵ هزار تومان حق کرونایی ما به ۵ هزار تومان کاهش پیدا کند!»

او ادامه می‌دهد: «علت را از مسئولان بیمارستان جویا شدیم می‌گویند که از وزارتخانه دستور آمده این پول متعلق به تمام پرسنل بیمارستان باشد و این یعنی «حق کرونایی» که وعده آن را به ما داده بودند، به پرسنل بخش روانپزشکی که هیچ بیمار کرونایی نداشته نیز تعلق گرفته‌است! از آنجایی که میزان اضافه کاری پرسنل این بخش بیشتر از پرسنل بخش کرونایی بوده به مراتب آن‌ها مبالغ بیشتری نیز دریافت کرده‌اند!»

این پرستار جوان اظهار می‌کند: «از وضعیت سایر بیمارستان‌ها بی‌خبرم، اما ما از زمان واریز این مبالغ به حسابمان شوکه شدیم! با این تصمیم عجیب مسئولان، خستگی در تن‌مان مانده‌است. شاید اگر «هیچ» پولی به ما نمی‌دادند اینقدر ناراحت نمی‌شدیم که حالا با تقسیم اشتباه این پول ناراحتمان کرده‌اند، زیرا که احساس می‌کنیم برای کارمان ارزشی قائل نشده‌اند.» او با اشاره به اینکه بار‌ها اخبار صدا و سیما، واریز «حق کرونایی» پرستاران را گزارش کرده و اذهان عمومی تصور می‌کنند که پرستاران مبالغ هنگفتی را دریافت کرده‌اند، می‌گوید: «وظیفه ما فعالیت در این روز‌های کرونایی و خدمت به مردم بوده و هست. اگر هیچ پولی هم واریز نمی‌کردند، می‌گفتیم یک اتفاقی افتاده و ما باید برای درمان بیماران تمام تلاشمان را کنیم، اما وقتی اخبار با آب و تاب درباره واریز پول کرونا گزارش می‌دهد همه تصور می‌کنند که مبالغی حدود ۲۰ میلیون تومان به حساب ما واریز شده، اما آن را از دیگران پنهان می‌کنیم!»

پرستار بیمارستان رسول اکرم (ص) ادامه می‌دهد: «ما که به وظیفه‌مان عمل کرده‌ایم، اما انتظار اینکه قرار است یک مبلغ زیادی به حسابمان واریز شود و در نهایت ساعتی ۵ هزار تومان واریز شده، ناراحتمان کرده‌است. وقتی در این روز‌های کرونایی با کاور در بیمارستان کار می‌کنیم و برای خوردن یک لیوان آب سختی‌های زیادی می‌کشیم، مبالغی به حسابمان واریز شده که با سایر پرسنل در بخش‌های دیگر به یک میزان درنظر گرفته شده و این موضوع ناراحت‌کننده است.»

او تأکید می‌کند: «قرار است که همکارانم این موضوع را از مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری کنند، هر چند که پولی که تقسیم شده از کسی پس گرفته نمی‌شود و بودجه جدیدی نیز به این زودی‌ها تخصیص داده نمی‌شود، اما حداقل انتشار خبر اینکه ما مبالغ حق کرونایی را آنطور که باید دریافت نکرده‌ایم نیز برایمان کافی است.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار