بخشش قاتل برای کمک به ایتام
کد خبر: 1036155
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LYB
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
اعضای خانواده‌ای که دخترشان به قتل رسیده قاتل را برای گرفتن دیه و کمک به ایتام بخشیدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: پسر جوانی که سه‌سال قبل زن جوانی را به خاطر پایان رابطه پنهانی‌اش به قتل رسانده‌بود با پرداخت دیه از طناب دار فاصله گرفت. به گزارش جوان، عصر روز نوزدهم دی‌سال‌۱۳۹۵ بود که مردی وحشت زده به مأموران پلیس تهران خبر داد که همسر جوانش به طرز مرموزی به قتل رسیده است. با اعلام این خبر تیمی از مأموران پلیس در محل حادثه که خانه‌ای در شهرک مسعودیه بود حاضر و با جسد زن جوانی روبه‌رو شدند که دست و پایش با روسری بسته شده بود. نخستین بررسی‌ها حکایت از آن داشت زن جوان بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به قتل رسیده و عامل قتل نیز طلا‌های زن جوان و گوشی تلفن همراه او را سرقت کرده است. شوهر مقتول به مأموران گفت: مثل همیشه از محل کارم به خانه برگشتم، اما خبری از همسرم نبود. او تلفن همراهش را هم جواب نداد که پس از جست‌وجو متوجه پا‌های همسرم زیر تختخواب شدم. او را از زیر تخت بیرون کشیدم که دیدم به قتل رسیده است.

همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی کارآگاهان به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی قاتل آغاز کردند.

بررسی‌ها نشان داد مقتول از مدتی قبل با پسر جوانی به نام بهرام رابطه پیامکی و تلگرامی داشته‌است. همچنین مشخص شد بهرام پس از حادثه به مکان نامعلومی گریخته است. بنابراین مأموران بهرام را به عنوان مظنون به قتل تحت تعقیب قرار دادند تا اینکه مدتی بعد وی را دستگیر کردند.

متهم در بازجویی‌ها با اظهار پشیمانی به قتل اعتراف کرد و گفت: چند سال قبل با مقتول در تلگرام آشنا شدم. او به من گفت که مجرد است و به همین خاطر در تلگرام با هم ارتباط داشتیم. مدتی قبل از من خواست او را فراموش کنم و وقتی علتش را پرسیدم گفت که شوهر دارد، اما بعد ازمدتی دوباره با من ارتباط برقرار کرد و گفت قصد دارد از شوهرش جدا شود. روز حادثه به دیدنش رفتم و او از من خواست رابطه‌ام را قطع کنم که با هم درگیر شدیم و او را خفه کردم. متهم پس از تحقیقات تکمیلی در دادگاه به قصاص محکوم شد و رأی دادگاه پس از تأیید به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاد شد. همزمان با سیر مراحل اجرای حکم قاضی مریم خلیفه، دادیار اجرای احکام برای جلب رضایت اولیای دم اقدام به برگزاری جلسات صلح و سازش کرد تا اینکه چند روز قبل اولیای دم اعلام کردند به شرط دیه قاتل را می‌بخشند. آن‌ها گفتند که دیه دریافت شده را صرف ایتام خواهند کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار