صالحی امیری: کمیته بین المللی المپیک به تمام کشور‌ها واکسن می‌دهد
کد خبر: 1035986
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LVS
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه مجموع ارتباطات‌مان بر برگزاری المپیک توکیوتاکید دارد، گفت: کمیته بین‌المللی المپیک متعهد شده برای این بازی‌ها به هر ۲۰۶ کشور عضو واکسن بدهد.
سید رضا صالحی امیری در واکنش به مطالبی که در رابطه با المپیک توکیو و لغو این دوره بازی‌ها در برخی رسانه‌های خارجی منتشر شده است، گفت: فضای رسانه‌ای با فضایی که در آن قرار داریم، تفاوت دارد.

وی با بیان اینکه به صورت متوالی با برگزار کنندگان المپیک توکیو در ژاپن و کمیته بین المللی المپیک در ارتباط است به نشست اخیر خود با سفیر ژاپن در ایران اشاره کرد و ادامه داد: مجموع ارتباطاتی که داشته ایم حاکی از آن است که المپیک توکیو در زمان خود برگزار می‌شود. خبر اخیری که توسط یکی از رسانه‌های خارجی در رابطه با لغو المپیک منتشر شد هم توسط کمیته بین المللی المپیک تکذیب شده است.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه کمیته بین المللی المپیک و برگزارکنندگان المپیک توکیو بر برگزاری این دوره بازی‌ها تاکید دارند بر فرضیه‌هایی که برای برگزاری المپیک توکیو در نظر گرفته شده اشاره‌ای دوباره کرد و گفت: فرضیه اول با در نظر گرفتن وضعیت قرمز بود و اینکه در این شرایط ورزشکاران دو هفته قرنطینه شوند و بازی‌ها بدون تماشاگر باشد. فرضیه دوم در رابطه با وضعیت نارنجی بود و برگزاری بازی‌ها با تماشاگران محدود و حضور ورزشکاران در قرنطینه، فرضیه سوم هم بر این تاکید داشت که ورزشکاران برای سفر به توکیو واکسیناسیون شوند و دغدغه‌ای نداشته باشند.

وی که با رادیو تهران صحبت می‌کرد، افزود: در حال حال شرایط مربوط به فرضیه سوم است. کمیته بین المللی هم متعهد شده که به هر ۲۰۶ کشور عضو واکسن ارائه دهد.

صالحی امیری در ادامه در رابطه با انتخابات فدراسیون فوتبال اینگونه گفت که طبق تاکید وزیر ورزش، سیاست ما در رابطه با انتخابات فوتبال همسان سازی است، مداخله‌ای در این انتخابات نداشته و نخواهیم داشت. همان طور که وزیر گفته سیاست ما همسان سازی است. مداخله‌ای در انتخابات نداشتیم و نخواهیم داشت.

رئیس کمیته ملی المپیک در بخش پایانی صحبت‌های خود با تاکید بر لزوم شفاف سازی در فوتبال گفت: فوتبال بخشی از نشاط مردم است، باید در این حوزه شفافیت ایجاد شود تا ابهامی نداشته باشد. امیدوارم انتخابات فدراسیون فوتبال در همین جهت باشد. تقاضا را مطرح کردیم که انتخابات بدون رقابت بی معناست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار