افتخار ملت ایران تأثیر نگرفتن از عملیات روانی دشمن است
کد خبر: 1035545
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LOL
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
فرمانده کل سپاه:
دفاع مقدس برای همیشه به ما عزت داد، تصور جهان را از ملت ایران واقعی کرد و عناصری برای ملت ما ساخت تا این هویت با آن عناصر شناخته شود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدارحسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح دیروز در دومین روز از همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با بیان اینکه صورت معنوی شخصیت یک جامعه می‌تواند بسیار بزرگ‌تر از اضلاع ظاهری آن باشد، عنوان کرد: اگر یک ملت تابع یک مکتب و ارزش‌های والا، تعالی‌بخش و قدرت‌آفرین باشند، قطعاً سرانجامِ خوبی خواهند داشت.

سرلشکر سلامی گفت: قهرمانان یک کشور نیز سرمایه‌های معنوی و سرچشمه حرکت هستند. قهرمانان جامعه سیال بوده و متعلق به یک زمان خاص نیستند و از طرفی برخی از واقعه‌ها در گذشته نمی‌مانند و کهنگی‌ناپذیر محسوب می‌شوند که اتفاقاً فرهنگ‌ساز و گنجینه افتخار هستند. قهرمانان یک کشور نیز سرمایه‌های معنوی و سرچشمه حرکت هستند. قهرمانان جامعه سیال بوده و متعلق به یک زمان خاص نیستند و از طرفی برخی از واقعه‌ها در گذشته نمی‌مانند و کهنگی‌ناپذیر محسوب می‌شوند که اتفاقاً فرهنگ‌ساز و گنجینه افتخار هستند. نمونه این واقعیت‌ها وقایع صدر اسلام مانند عاشورا است. ویژگی‌هایی مانند فداکاری، وفاداری، شجاعت، بخشش، کرامت، روح آزادگی و شرف و مقاومت، ثبات قدم از درون وقایع مهم صدر اسلام مانند عاشورا می‌جوشد و انسان‌ها را می‌سازد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: شخصیت‌ها و علما و شهیدان نیز اینچنین هستند و در گذشته باقی نماندند؛ نمونه بارز آن‌ها شهید سلیمانی است که منبع واقعی اعتقاد بوده و قدرت اصلی ما محسوب می‌شوند. دفاع مقدس هم اینچنین بود که دارای هویت است که بخشی از هویت ملی ما است و از طرفی سازنده بخش مهمی از فرهنگ ما محسوب می‌شود.

دفاع مقدس به ملت ایران عزت داد

سرلشکر سلامی بیان کرد: هر ملتی ممکن است که یک بار برای همیشه زنده بماند و یک بار برای همیشه بمیرد و با خود او است که چگونه با حوادث روبه‌رو شود، بنابراین دفاع مقدس از یک جهت منشأ حیات ما است و یک حیات طیبه برای جامعه است، چراکه دشمن در آن دوران اراده کرده بود که ملت ما را به قتل برساند.

وی با بیان اینکه اگر ملتی تسلیم شود به ندرت می‌تواند تجدید حیات کند، عنوان کرد: دشمنان در دفاع مقدس به دنبال تسلیم شدن ایران اسلامی بودند، اما دفاع مقدس برای همیشه به ما عزت داد، تصور جهان را از ملت ایران واقعی کرد و عناصری برای ملت ما ساخت تا این هویت با آن عناصر شناخته شود. فرمانده کل سپاه اظهار داشت: دفاع مقدس نقطه آغاز تعلیم ثبات قدم در میادین سخت و در قلب خطر بود و ما باید مقاومت را مشق می‌کردیم و در یک میدان سخت ظرفیت ایستادگی را ایجاد می‌کردیم.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: هیچ ملتی به خودی خودی مقاوم نمی‌شود. برای قوی بودن باید با دشمنان بزرگ کشتی گرفت و در قلب نبرد ایستاد. بدون ایستادگی و ثبات قدم هیچ ملتی مقاوم نخواهد شد و جنگ، پرورشگاه ایمان ملت ایران بود.

وی گفت: کینه دشمنان از انقلاب، ملت ایران را وارد کارزار دفاع مقدس کرد که آن دوران، ملت را عزیز کرد و نشان داد که جهاد و اسلام منشأ حیات ما است و وقتی ملت ما لباس جهاد را به تن کرد، خداوند متعال نیز لباس عزت را تن ملت ایران کرد.

فرمانده کل سپاه افزود: دفاع مقدس عقیده و اندیشه برای شکست نخوردن، بلکه شکست دادن را به ما یاد داد و وقتی ملتی بزرگ شود، دیگر شکست نخواهد خورد. دشمن همه جا را میدان مرکزی جنگ کرد و حتی ذهن و قلب مردم میدان جنگ شد. آن‌ها به دنبال سست کردن اعتقادات مردم بودند و می‌خواستند این اعتقادات را در ذهن مردم با تردید مواجه کنند، اما رهبری و ملت همه جا با تکیه بر آموزه‌های اسلام پیش رفتند به طوری که دشمن عقب نشست و قدرت‌های وسیعی در جهان ساخته شد، دل‌های بسیاری تسکین یافت، ولی فقیه در میدان خطر ایستاد و امروز دشمنان از ما هراس دارند.

آرزو‌های دشمن روی کاغذ ماند

سردار سلامی افزود: دشمن به تدریج از قلب میدان جهاد به حاشیه میدان گریخت و آرزو‌های او روی کاغذ و در ذهنش ماند به طوری که قدرت تفکر خلاقانه از او گرفته شد. دشمنان بدون تدبیر حرکت کردند؛ چون مدام در مقابل ابتکارات ولی فقیه قرار می‌گرفتند و در هر کجا می‌خواستند دولت‌سازی کنند، این آرزو از آن‌ها سلب می‌شد که نمونه آن را در عراق و سوریه شاهد بودیم. تمام مهره‌های آن‌ها در منطقه سوختند و با تمام ابتکارات در عملیات روانی اقدام کردند، اما نتوانستند ملت ایران و مسلمانان را تحت تأثیر قرار دهند. مردم هرگز تحت تأثیر شائبه‌های دشمن قرار نگرفتند و این بزرگ‌ترین مدال افتخار ملت است که در عملیات روانی دشمن عمل نکردند، قدرت تشخیص دوست از دشمن را دادند و با توسل و ایستادگی به پیروزی رسیدند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: دشمنان همه دروازه‌های اقتصادی را به روی ایران بستند، ما را تحریم کردند و فشار سیاسی را تا حد ممکن افزایش دادند، ولی ما همیشه در حال حفظ انقلاب هستیم، چراکه آن‌ها همواره به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند. قدرت ما همان قدرت نظام ولایی است که می‌تواند تا این اندازه قدرتمند شود و دشمنان را در تمام عرصه‌ها شکست دهد.

وی با بیان اینکه دشمن امروز به حاشیه رانده شده است، افزود: دشمن با همه ظرفیت متمرکز شده بود، اما فشار حداکثری آن‌ها بیش از همه، خود آن‌ها را خسته و سست کرد، اما ملت ما ایستادگی قدرتمندی دارد. ما امروز از نیل‌ها عبور کرده‌ایم و ملت ایران بسیاری از تحریم‌ها را خنثی کرده‌اند.

سنگر امریکایی‌ها امروز به کنگره منتقل شده است

سردار سلامی بیان کرد: امریکا نمی‌خواهد مردم خودش را سیر کند و میلیون‌ها انسان در آن کشور شب‌ها با گرسنگی می‌خوابند و آن‌ها باید به فکر مردم خودشان باشند. تکیه‌گاه ما امریکا نیست؛ چراکه ما به خدا اتکا کرده‌ایم و از این به بعد نیز خواهیم کرد. نقطه تمرکز دشمن، امروز حفظ کنگره امریکاست و این نشان از پوسیدگی نظام آن‌ها دارد. سنگر امریکایی‌ها امروز به کنگره منتقل شده است؛ هرچند مشرکان، منافقان و کافران نپسندند، اما نور خدا جلوه‌گر شده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما امروز با اعتقاد بیشتر به خدا و تبعیت محض از ولی امر مقابل دشمن ایستاده‌ایم، گفت: ما راه غلبه بر دشمن را آموخته‌ایم و ابزار‌های آن را نیز فراهم کرده‌ایم. خدا خلف وعده نخواهد کرد. ما خواهیم ماند و دشمن را به ذلت خواهیم کشاند.

دست‌های ما به نیابت از ملت ایران روی ماشه است

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دست‌های ما به نیابت از ملت بزرگ ایران روی ماشه است، گفت: رزمایش‌های اخیر نیرو‌های مسلح حاوی پیامی صریح به دشمنان بود تا دچار خطای محاسباتی نشوند. سردار سرلشکر پاسدار سلامی در حاشیه دومین روز از همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری رزمایش‌های اخیر نیرو‌های مسلح نشان‌دهنده قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران است تا دشمنان این مملکت در محاسبات و قراردادهایشان نسبت به قدرت دفاعی کشور عزیز ایران، دچار خطای در محاسبه نشوند. وی ادامه داد: رزمایش‌های اخیر، اراده ملت عزیز ایران را برای دفاع از دستاورد‌های انقلاب اسلامی، استقلال، تمامیت ارضی و اقتدار خود به دشمنان نشان داد.

فرمانده کل سپاه افزود: این رزمایش‌ها برای ملت ایران مایه آرامش و اعتماد به نفس بود و برای دشمنان جمهوری اسلامی ایران این پیام جدی و واقعی را داشت که با هیچ‌کس در موضوع دفاع از هویت، استقلال، عزت و شرف خود تعارف نداریم و در مقابل دشمنان، آماده هستیم. سلامی تأکید کرد: دست‌های ما به نیابت از ملت بزرگ ایران روی ماشه است و فرزندان انقلابی این ملت چه در مرزها، چه در قلب سرزمین و چه در اعماق سرزمین‌های دور دست آمادگی دارند که از ملت عزیزمان در همه شرایط دفاع کنند. وی گفت: از ملت بزرگ ایران صمیمانه تشکر می‌کنیم و قدردان آن‌ها هستیم و خود را فدایی آن‌ها می‌دانیم که در سخت‌ترین لحظات تاریخ، صفحات زرینی از شجاعت، صبر، ایستادگی و ثبات قدم آفریدند و الهام‌بخش ما در حرکت‌های دفاعی شدند. فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما مطمئن هستیم که همه روند‌های سیاسی و امنیتی همان‌طور که تاکنون به نفع مردم ایران رقم خورده است در آینده هم همین‌گونه خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار