بازداشت ۱۸‌عضو شبکه هرمی‌کیونت
کد خبر: 1034449
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004L6f
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
اعضای یک‌شرکت هرمی کیونت با شکایت خانواده یکی از آن‌ها شناسایی و بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: دهم دی‌ماه اعضای خانواده‌ای به مأموران پلیس تهران خبر دادند که پسرشان گم شده است. پدر خانواده گفت: ما ساکن شهرستان هستیم و پسرم بعد از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه در جست‌وجوی کار بود تا اینکه دوستانش از او خواستند برای استخدام در یک شرکت به تهران بیاید. ۴۰ روز قبل بود که پسرم به امید استخدام در آن شرکت راهی پایتخت شد. او از تهران تماس گرفت و گفت که برای رهن خانه به ۱۱۲‌میلیون تومان پول نیاز دارد. این مبلغ برای ما خیلی زیاد بود با این حال برای رفاه پسرم پول را به سختی فراهم کرده و به حسابش واریز کردیم. بعد از واریز شدن پول، اما تماس‌هایش با خانواده قطع شد. بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور قاضی یکی از شعب دادسرای ناحیه‌۳۱ برای بررسی به اداره‌۱۴ پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد.

بررسی‌شکایت مطرح شده حکایت از این داشت که پسر شاکی در دام شرکت‌های هرمی گرفتار شده‌است. با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت مأموران پلیس موفق شدند مخفیگاه پسر گمشده را در شرق تهران شناسایی و او به همراه ۱۷‌پسر دیگر بازداشت کنند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جرائم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران گفت: تحقیقات نشان داد که اعضای شبکه در دام شرکت هرمی کیونت گرفتار شده‌اند. وی ادامه داد: شرکت کیونت در اصل همان شرکت هرمی معروف به گلدکوئیست است که با تغییر عنوان تحت عنوان استخدام در شرکت‌های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتاً جوان می‌کند. اعضای فعال در این شرکت به بهانه عدم امکان استخدام، اعضای جدید شرکت را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه‌ای تشویق کرده و پس از چند جلسه آموزشی مبالغی را دریافت می‌کنند و پس از دریافت این مبالغ آن‌ها را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان یا سایر اعضای خانواده می‌کنند تا زمینه ادامه فعالیت خود را فراهم کنند. سرهنگ تقی‌پور اضافه کرد: تمامی افراد دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار