نباید فریب لبخند اروپایی‌ها را خورد
کد خبر: 1034428
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004L6K
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی:
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دقت در مواجهه با کشور‌های اروپایی را به علت بدعهدی آنان ضروری دانست و تأکید کرد: نباید فریب خوشرویی، لبخند و روابط ظاهری آنان را خورد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، سید کمال خرازی درباره نحوه مواجهه با زیاده خواهی سه کشور اروپایی در موضوع برجام، گفت: با مرور خاطرات دوره مسئولیتم در وزارت خارجه می‌بینم که در آن مقطع هم روابط و رفت و آمد‌های ما با اروپایی‌ها بسیار نزدیک شده بود، اما دست از شیطنت علیه کشورمان برنداشتند. یکبار برای حضور در جلسه‌ای به بروکسل رفتیم و آنجا تصمیم گرفتیم با رئیس اتحادیه اروپا در ایرلند هم دیدار کنیم. پس از آن دیدار، گفتیم چرا با اعضای برجسته اروپایی هم دیدار نکنیم و به فرانسه، انگلیس و آلمان رفتیم بدون آنکه از قبل برنامه ریزی شده باشد و صرفاً با تماس تلفنی توانستیم با عالی‌ترین سطح مقامات این کشور‌ها اعم از شیراک، بلر و شرودر و نیز رئیس جمهور ایرلند به عنوان رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا دیدار کنیم.

خرازی گفت: با آنکه در آن دیدار‌ها از مواضع مان کوتاه نمی‌آمدیم، اما این موضوع نشان می‌داد که چقدر روابط ما به اروپایی‌ها نزدیک شده در عین حال، آنان دست از شیطنت برنداشتند؛ قول دادند، اما عمل نکردند به طوری که در آن مقطع هم برای سرمایه‌گذاری، مشارکت اقتصادی و کار‌های جدی به ایران نیامدند. وزیر اسبق امور خارجه افزود: کار‌های زیادی انجام شد، اما نه در حدی که تحول بزرگی روی دهد و حضورشان در کشورمان دائمی‌تر شود؛ این نشان داد که میان ما و آنان، اختلافات ریشه‌ای وجود دارد که ناشی از روحیه استقلال طلبی ماست و می‌خواهیم خودمان باشیم و با حفظ افکار و عقایدمان؛ به بیگانگان وابسته نباشیم و راه خود را طی کنیم. خرازی گفت: اروپایی‌ها، اتکای مردمی ما را برنمی تابند و به انواع شیوه‌ها متوسل می‌شوند تا به هدف‌شان برسند ما هم باید درعین گفتگو‌های دیپلماتیک هیچ گاه فراموش نکنیم که در چه صحنه‌ای هستیم؛ با چه کسانی مواجهیم و راه اصلی را گم نکنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار