درجا زدن پرسپولیس، حسرت سپاهان
کد خبر: 1034054
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004L0I
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳
برد تراکتور با درخشش سرمربی در روز شکست دوباره قائمشهری‌ها
در بازی‌های دیروز لیگ برتر فوتبال، پرسـپولیس و سپاهان با درخشش دروازه‌بانان به تساوی بدون گل رسیدند و تراکتور هم با درخشش سرمربی موقتش پیروز شد.
سعید احمدیان
سرویس ورزشی جوان آنلاین: لیگ برتر فوتبال دیروز با سه بازی ادامه پیدا کرد، دو بازی از هفته دهم و یک بازی معوقه از هفته هفتم بازی‌های دیروز لیگ بودند.

روز دروازه‌بان

تقابل پرسپولیس - سپاهان، بازی بزرگ دیروز لیگ برتر بود، دیداری معوقه از هفته هفتم، مسابقه‌ای که دو نیمه متفاوت داشت؛ نیمه اول آن هرچند پربرخورد و بیشتر در میانه میدان دنبال شد، اما هم لک و هم نیازمند کمتر به سختی افتادند. با این حال نیمه اول برای سپاهان بود، هرچند برتری‌شان محسوس نبود و در این بازی پربرخورد توپ بیشتر در میانه زمین دنبال شد. شاگردان محرم نویدکیا زهردارتر نشان دادند و حضور کی‌روش استنلی در نوک خط حمله سپاهان سبب شده بود این مهاجم با وجود دور بودن از روز‌های اوج، یکی از دغدغه‌های جدی مدافعان قرمز‌ها باشد و تنها موقعیت جدی نیمه اول هم روی حرکت این مهاجم به دست آمد، اما توپ تور دروازه لک را لمس نکرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل تمام شود.

نیمه دوم جذاب‌تر و پر‌موقعیت‌تر از نیمه اول بود، نیمه‌ای که حامد لک و پیام نیازمند ستاره‌های آن بودند. پرسپولیس که با توجه به دو تساوی متوالی برای دربی هفته آینده به پیروزی احتیاج داشت، برخلاف ۴۵ دقیقه اول هجومی‌تر از سپاهان نشان داد و حضور بیشتری در محوطه جریمه تیم اصفهانی داشت، اما سپاهانی‌ها هم روی ضدحمله‌ها خطرناک نشان دادند. با این حال درخشش دروازه‌بانان دو تیم باعث شد توپی از خط دروازه‌ها رد نشود تا پرسپولیس و سپاهان به تساوی بدون گل رضایت دهند. با این تساوی پرسپولیس با ۱۱ امتیاز از هفت بازی در رده دهم باقی ماند و سپاهان هم با ۱۵ امتیاز در رده پنجم قرار گرفت.

مسئله‌ای که در بازی دیروز پرسپولیس باز هم به چشم آمد، ضعف خط حمله این تیم بود. ضعفی که سبب شد یحیی گل‌محمدی پس از ناامیدی از مهدی عبدی و آرمان رمضانی که در شش بازی گذشته یک‌بار هم پای‌شان به گلزنی باز نشده، دیروز دو مهاجم اصلی تیمش را روی نیمکت بنشاند و وحید امیری را به عنوان تک‌مهاجم در نوک خط حمله قرار دهد، تصمیمی که البته نتیجه نداد تا روشن شود که پرسپولیس همچنان از نداشتن یک مهاجم آماده و ششدانگ ضربه می‌خورد، مسئله‌ای که برای دربی هفته آینده می‌تواند دردسرساز شود.

برد با پاس گل سرمربی!

تراکتور پس از دو هفته دوباره به جاده برد برگشت تا به رده سوم جدول برسد. تبریزی‌ها که دیروز در هفته دهم در اصفهان مهمان ذوب‌آهن بودند ۲ بر یک پیروز شدند تا با ۱۶ امتیاز به جمع مدعیان اضافه شوند. در بازی دیروز محمد عباس‌زاده با زدن دو گل برای تراکتور نشان داد که دوباره می‌خواهد به روز‌های خوبش که با پیراهن نساجی می‌درخشید، برگردد. مسعود شجاعی هم که به عنوان سرمربی موقت تراکتور را هدایت می‌کند با دادن دو پاس گل نقش تأثیرگذاری در پیروزی تبریزی‌ها داشت تا تراکتور یک برد مهم به دست آورد. برد تراکتور در شرایطی بود که دژاگه و حاج‌صفی دو ضلع دیگر مثلث کاپیتان‌های سابق و فعلی تیم ملی در تراکتور به دلیل مصدومیت در بازی حضور نداشتند و درخشش شجاعی و دیگر بازیکنان جوان تراکتور سبب شد جای خالی آن‌ها احساس نشود.

در طرف دیگر به نظر می‌رسد بدبیاری‌ها و ناکامی‌های ذوب با رحمان رضایی همچنان ادامه دارد. آن‌ها در ۹ بازی گذشته از لیگ هنوز بردی کسب نکرده‌اند و مقابل تراکتور نیز سومین باخت‌شان را ثبت کردند تا تنها با شش امتیاز از ۹ بازی در رده پانزدهم و یکی مانده به آخر جدول رده‌بندی قرار بگیرند. نتایجی که به نظر می‌رسد سرمربی جوان ذوب را بیشتر از گذشته به در خروجی باشگاه نزدیک کرده است.

امید شهر خسته در جاده ناامیدی!

پیکان و نساجی دیگر بازی دیروز را برگزار کردند، نبرد یک تیم بالای جدولی و یک تیم پایین جدولی، مسابقه‌ای که با برتری پیکان تمام شد و شاگردان مهدی تارتار در مسابقه‌ای که یک بر صفر عقب افتاده بودند با پیروزی ۲ بر یک بازی را به پایان بردند تا به رده چهارم جدول برسند. این دومین برد متوالی شاگردان تارتار بود. پیکانی‌ها سه هفته است که نباخته‌اند، هرچند در ۱۰ هفته گذشته پرفراز و نشیب نتیجه گرفته‌اند. در طرف دیگر ناکامی‌های نساجی با وحید فاضلی ادامه دارد و قائمشهری‌ها چهارمین باخت در پنج بازی اخیر را تجربه کردند. حالا باید دید کاسه صبر مدیران نساجی کی لبریز می‌شود. این تیم که در فصل جدید برخلاف دوره گذشته نتایج ضعیفی گرفته، اگر همین‌طور ادامه دهد باید در پایان فصل با لیگ برتر خداحافظی کند. نساجی با باخت دیروز با هشت امتیاز از ۹ بازی در رده سیزدهم جدول قرار دارد، رتبه‌ای که نساجی را که هوادارانش به آن امید شهر خسته داده‌اند در منطقه سقوط قرار داده است.

به داور باختیم، نه به حریف

سالن نشست‌های خبری بازی‌های دیروز هم مانند اکثر هفته‌های پشت سر گذاشته شده از لیگ بیستم با حمله و انتقاد مربیان تیم‌های بازنده به داوری‌ها همراه بود و با وجود اشتباهات تأثیرگذار به نظر می‌رسد در برخی مواقع یک توجیه برای فرار از زیر بار مسئولیت شکست‌هاست. حمیدرضا فرزانه، مربی نساجی که به جای وحید فاضلی به نشست خبری آمده بود، شکست قائمشهری‌ها را به گردن داوری انداخت: «در بحث فنی خیلی خوب بودیم، اما داور روح و روان ما را به‌هم ریخت. هر هفته از داوری‌ها ضرر می‌کنیم. بازی با تراکتور اگر دو امتیاز را بدهند در جدول بالا می‌آییم. مقابل فولاد هم گلی که خوردیم خطا بود، اما همان داور هفته بعد نیز قضاوت کرد. عذرخواهی ساده فایده‌ای ندارد. تا کی باید فوتبال ما بی‌صاحب باشد. چه زمانی باید از کمک‌داور ویدئویی (VAR) استفاده شود، تیم‌های خصوصی با این شرایط خیلی ضرر می‌کنند. امیدوارم رئیس فدراسیون همین فردا انتخاب و فوتبال تکلیفش روشن شود.»

 رحمان رضایی و ذوب‌آهن که در فصل جاری در هفته‌های زیادی منتقد داوری بوده‌اند، دیروز پس از شکست برابر تراکتور باز هم از داوری گلایه داشتند. پس از بازی رضایی مدعی شد که اگر داوران علیه این تیم سوت نمی‌زدند، ذوب به جای رده یکی مانده به آخر، جزو تیم‌های بالای جدول بود: «همه دیدید که ناداوری زیاد بود. به جرئت می‌گویم اگر اشتباهات مکرری که در بازی‌های ذوب‌آهن دیدیم اتفاق نمی‌افتاد و اگر داوران عادی سوت می‌زدند، این تیم جزو دو، سه تیم اول جدول بود. این را بدون اغراق می‌گویم، اما متأسفانه حق این تیم ضایع شد. فکر می‌کنم باشگاه باید روی این مسائل تمرکز و آن‌ها را بیشتر رصد کند. باید بخواهند که داوران باتجربه را در بازی‌های ما بگذارند. شما ببینید داوران کم‌تجربه‌ای در بازی‌های ما بودند که نتوانستند عادی سوت بزنند و اشتباهات فاحشی داشتند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار