رزمندگان بدون مرز تاریخ استکبار را به پایان نزدیک خواهند کرد
کد خبر: 1033769
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kvh
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
قدردانی فرمانده سپاه از علمدار نیروی قدس، سردار قاآنی
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی از فرماندهی عالی و شجاعانه فرمانده نیروی قدس سپاه قدردانی و تأکید کرد: ان‌شاء‌الله رزمندگان بدون مرز سپاه تحت فرماندهی آن برادر نورانی، تاریخ استکبار را فاتحانه به پایان خود نزدیک خواهند کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، در پیام سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی به سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی، فرمانده پرهیزکار و شجاع نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است: خداوند حکیم را در سالگرد انتصاب آن فرمانده بی بدیل و باتقوا به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی مولی و مقتدای‌مان حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) شاکریم که طهارت روح، قلب سلیم، اخلاص و قدرت تفکر و فرماندهی عالی و شجاعانه شما سپاه قدس را در تراز جدیدی از جهاد عظیم علیه نظام سلطه و اذناب‌شان قرار داد.

در آستانه قرن پانزدهم هجری شمسی آن وجود مبارک، عزیز و مقتدر به مصداق آیه شریفه «قاتِلُوهُمْ یُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَیْدِیکُمْ وَ یُخْزِهِمْ وَ یَنْصُرْکُمْ عَلَیْهِمْ وَ یَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنِینَ» مایه تشفی صدور آزادگان عالم در مصیبت شهادت قاسم جان‌مان (رضوان الله علیه) و سرمایه‌ای الهی و سرشار از معنویت و انقلابی گری، بشارت بخش صفحات درخشانی از پیشرفت جبهه مقاومت و تحرک جدید در بیداری اسلامی خواهد شد. درود خداوند و ملائک مقربش بر فرمانده شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی (رضوان الله علیه) که هجران و فراقش، دل‌های همه ما را مجروح و مغموم و خون مقدسش ضامن سقوط استکبار جهانی و رهایی مظلومان و مستضعفان عالم خواهد گردید. ان شاءالله رزمندگان بدون مرز نیروی قدس سپاه تحت فرماندهی مقتدر و زلال آن برادر نورانی، تاریخ استکبار را فاتحانه به پایان خود نزدیک خواهند کرد. در پایان توفیق و عزت بیش از پیش شما را از درگاه خداوند تبارک و تعالی مسئلت می‌نمایم.

تداوم راه سردار سلیمانی در فرماندهی قاآنی

اما راز این عبارت فرمانده کل سپاه در پیام قدردانی از سردار قاآنی که تصریح کرده است: «ان‌شاء‌الله رزمندگان بدون مرز سپاه تحت فرماندهی آن برادر نورانی، تاریخ استکبار را فاتحانه به پایان خود نزدیک خواهند کرد.» در چیست؟ خبرگزاری فارس در گزارشی توصیفی از ویژگی‌های فرمانده نیروی قدس سپاه، ضمن بازخوانی سابقه سردار قاآنی به این سؤال پاسخ داده است. در این گزارش آمده است: درست تنها چند ساعت پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، یعنی در همان روز ۱۳ دی ۱۳۹۸، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در حکمی سردار سرتیپ پاسدار حاج اسماعیل قاآنی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه منصوب کردند. رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب سردار قاآنی، وی را از برجسته‌ترین فرماندهان سپاه در دفاع مقدس برشمردند که در طول سالیان متمادی در نیروی قدس در کنار شهید سلیمانی در منطقه خدمت کرده است؛ اما کلیدی‌ترین بخش از حکم انتصاب رهبر معظم انقلاب این جمله بود: «برنامه آن نیرو عیناً همان برنامه دوران فرماندهی شهید سلیمانی است». پیام انتصاب سریع فرمانده نیروی قدس از سوی رهبر معظم انقلاب از سویی و از سوی دیگر تأکید ایشان بر «تغییر نکردن برنامه‌های نیروی قدس» در حقیقت تأکیدی بود بر اینکه هیچ ناپیوستگی، خلأ و توقفی در روند فعالیت‌های نیروی قدس به عنوان نیرویی که درگیر یک جنگ با قدرت‌های مستکبر دنیا است نباید به وجود بیاید. اما در همان ایام با شهادت حاج قاسم سلیمانی و انتصاب سردار قاآنی به فرماندهی نیروی قدس سپاه، گمانه‌زنی‌ها و اظهارنظر‌هایی در رسانه‌های خارجی و حتی برخی عناصر داخلی مطرح می‌شد با این مضمون که به دلیل فقدان حاج قاسم سلیمانی نقش جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی کمرنگ‌تر خواهد شد و از قدرت اثرگذاری‌اش به ویژه در منطقه کاسته می‌شود.

حاج اسماعیل، فرمانده در سایه

اسماعیل قاآنی که تا پیش از فرماندهی نیروی قدس، جانشین حاج قاسم سلیمانی در این نیرو بود، از ابتدای تأسیس سپاه به عضویت این نهاد در آمده بود و طی سالیان جنگ تحمیلی در مسئولیت‌های گوناگونی از جمله فرماندهی لشکر‌های ۲۱ امام رضا (ع) و ۵ نصر خدمت کرده بود. او از ابتدای تأسیس نیروی قدس در این نیرو حضور داشت، مدتی هم معاون اطلاعات ستاد مشترک سپاه بود تا آنکه مجدداً به نیروی قدس بازگشت و به عنوان جانشین حاج قاسم سلیمانی در این نیرو منصوب شد.

سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه سردار قاآنی یا به گفته او «حاج اسماعیل» را همان «حاج قاسم رسانه‌ای نشده» نام می‌برد و درباره این فرمانده ۶۵ ساله مشهدی، می‌گوید: ایشان زودتر از حاج قاسم وارد نیروی قدس سپاه شد و سوابق و تجربیات و روابطش با نهضت‌های آزادیبخش قدیمی‌تر از حاج قاسم شکل گرفته است. او همچنین تأکید می‌کند که تقوای بالای سردار قاآنی موجب شده تا هیچ ردی از او نباشد و پشت سر فرمانده خود حرکت کند.

شاید نکته‌ای که برای برخی ابهام ایجاد می‌کرد که با فقدان حاج قاسم و فرماندهی سردار قاآنی، ایران آن قدرت منطقه‌ای زمان حاج قاسم را دیگر نخواهد داشت، موضوع شناخته شده نبودن فرمانده جدید و در سایه بودن او پیش از این بود، این در حالی است که سردار قاآنی در دوران فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی هم تولیت و مدیریت بخش‌هایی از فعالیت‌های برون مرزی نیروی قدس را بر عهده داشته که منجر می‌شود به اینکه شبکه انسانی مرتبط با نیروی قدس و شخص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی این ارتباط و پیوستگی را با سردار قاآنی هم داشته باشند. اما این تمام ماجرا نیست؛ نگاهی به فعالیت‌هایی که از سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه طی یک سال گذشته دیده شده است هم بیانگر این مهم است که همان سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران که در زمان فرماندهی حاج قاسم سلیمانی دنبال می‌شد امروز هم دنبال می‌شود. اخباری که از سفر‌های فرمانده نیروی قدس سپاه به کشور‌های منطقه منتشر می‌شود، بیانگر تحرک و پویایی این نیرو در سطح منطقه به منظور تحقق بخشیدن سیاست‌های منطقه‌ای ایران است که در حقیقت همان تقویت گروه‌های مقاومت مردمی به منظور مبارزه با قدرت‌های استکباری و در رأس آن‌ها مقابله با حضور امریکا در منطقه غرب آسیا است.

نیرویی که امروز مستقیماً امریکا را تهدید می‌کند

در میان ویژگی‌های سردار قاآنی، آنچه از او بیش از هر چیزی به چشم می‌آید، روحیه ضد استکباری او و تهدید مستقیم ایالات متحده است تا جایی‌که این فرمانده امروز مستقیماً امریکایی‌ها را تهدید به انتقام گرفتن می‌کند. او اخیراً خطاب به امریکایی‌ها با صراحت گفته است که مسیر نیروی قدس و مقاومت با شیطنت‌های امریکا تغییر نمی‌کند و تأکید کرده است: مسیر ما همچنان همان مسیر است، مطمئن باشید حتی ممکن است، از درون خانه شما کسانی پیدا شوند که پاسخ این جنایت شما را بدهند. قاآنی پیش از این هم در واکنش به آتش‌سوزی ناو امریکایی «یواس‌اس بونهوم ریچارد» این حادثه را نتیجه جنایت دولت امریکا بر شمرده و گفته بود: باید به آن‌ها بگوییم این اتفاق پاسخ جنایت‌های شماست که به دست عناصر خود شما اتفاق افتاده است، خداوند با دست خود شما، شما را مجازات می‌کند.

آنچه در یک سال گذشته از فرمانده نیروی قدس در عمل دیده شده این است که امروز جمهوری اسلامی ایران توانسته است سطحی از تهدید را متوجه امریکایی‌ها کند تا آن‌ها این را بیشتر درک کنند که حضورشان در منطقه غرب آسیا می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را متوجه آن‌ها کند، تهدید‌هایی که امروز با به میدان آمدن فرمانده در سایه، می‌تواند به درون خاک امریکا هم کشیده شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار