حباب سکه به نیم میلیون تومان رسید
کد خبر: 1033543
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ks3
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
طبق تحلیل نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، طی هفته‌ای که گذشت، با وجود اینکه در قیمت‌های جهانی طلا به طور متوسط افزایش یک درصدی دیده شد، از سوی دیگر حدود یک درصد کاهش نرخ ارز در بازار‌های داخلی ایجاد گردید؛ بدین ترتیب همپوشانی رخ داد که سبب ثبات در بازار داخلی سکه و طلا شد و در نتیجه این ثبات و آرامش و همچنین کاهش تقاضا‌های سرمایه‌گذاری، حباب سکه به ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافت.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: محمد کشتی‌آرای در گفتگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی اظهار کرد: با توجه به اینکه هفته‌ای که گذشت، هفته پایانی سال میلادی بوده و طبیعتاً انتظار نوسانات در بازار‌های جهانی می‌رفت، این اتفاق هم افتاد و اونس جهانی از هزار و ۸۷۰ دلار تا هزار و ۹۰۰ دلار در طول یک هفته گذشته نوسان داشت. به‌طور متوسط در هفته اخیر، یک درصد قیمت اونس جهانی افزایش یافت و دیروز که بازار‌های جهانی تعطیل بودند، ۱۸۹۵ دلار بود.

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: از سوی دیگر در بازار‌های داخلی یک درصد کاهش نرخ ارز در طول هفته اخیر ایجاد شد؛ بنابراین یک درصد افزایش قیمت اونس جهانی با یک درصد کاهش نرخ ارز در داخل، یکدیگر را پوشش داده و سبب شد تا ما این هفته نیز یک بازار باثبات را در رابطه با قیمت‌ها داشته باشیم؛ به‌طوری‌که قیمت سکه در طول هفته از یک ثباتی برخورددار بود و هر قطعه سکه به‌طور متوسط ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

وی برای هفته آینده پیش‌بینی کرد: طبیعتاً به سبب سال نو میلادی طی یکی دو روز آینده، به نظر می‌رسد که بازار‌های جهانی و قیمت جهانی طلا تغییرات نخواهد داشت. از اوسط هفته پیش‌رو، احتمال تغییرات قیمت اونس جهانی به سبب مسائل اقتصادی و سیاسی جهانی وجود دارد، اما در بازار داخل در هفته پیش‌رو به نظر می‌رسد که با توجه به مدیریتی که روی قیمت ارز هست، قیمت ارز باثبات باشد و شاهد آرامش در بازار سکه و طلا خواهیم بود.

کشتی‌آرای در رابطه با آخرین قیمت‌ها و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته گفت: در حال حاضر بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

این مقام صنفی اعلام کرد: در پایان هفته نسبت به ابتدای هفته قیمت هر قطعه نیم سکه نیز ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافته و به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. در پایان هفته نسبت به ابتدای هفته ربع سکه و سکه‌های یک گرمی نیز بدون تغییر مانده‌اند. در حال حال حاضر قیمت هر قطعه ربع سکه ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

وی افزود: همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش نسبت به ابتدای هفته، یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت دارد. هر مثقال طلا نیز ۴ میلیون و ۹۸۵ هزار تومان تعیین قیمت شده است. همانطور که اشاره شد، آخرین نرخ ثبت شده برای اونس جهانی نیز هزار و ۸۹۵ دلار است.

کشتی‌آرای در پایان خاطر نشان کرد: علاوه بر کاهش جزئی قیمت سکه و طلا، در هفته‌ای که گذشت به دلیل ایام فاطمیه و با توجه به اینکه هیچ تقاضایی برای مصنوعات طلا به‌جهت سرمایه‌گذاری وجود ندارد، مراجعه به بازار نیز مشاهده نمی‌شود و از آنجایی که طی دو ماه اخیر قیمت طلا، کاهشی پیش رفته است، هیجان و التهاب و همچنین جذابیت برای سرمایه‌گذاری روی طلا از بین رفته و کاهش شدید تقاضا برای خرید سکه و طلا دیده می‌شود؛ از همین روی حباب سکه در طول این هفته نیز مجدد کاهش پیدا کرده و به رقم ۵۰۰ هزار تومان رسیده که اتفاق مثبتی برای بازار بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار