حماسه 9دی ؛مهمترین دستاورد حرکت مردمی
کد خبر: 1033478
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kr0
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج)استان اصفهان :
سردارسرتیپ پاسدار مجتبی فداء گفت:عده‌ای می‌خواستند درسال 88 کشور را به ورطه‌ای آشوب‌ها و ناامنی‌ ببردند و کشور6ماه درگیر مشکلات بود ودرعاشورای حسینی با حمله به ارزش‌های انقلاب صبر مردم را لبریز کردند و مردم در 9دی حماسه‌ای آفریدند که فتنه را خاموش کرد.

به گزارش ناهیده ایزدی خبرنگارروزنامه جوان از اصفهان، فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان در جمع خبرنگاران بمناسبت دهه بصیرت به تشریح برنامه‌های سپاه صاحب‌الزمان(عج)پرداخت و اظهار داشت: ما باید حوادث تاریخی و درخشان انقلاب ، دفاع مقدس  کشور را مرور کنیم و نقاط قوت و ضعف و مسائل مختلفی که طی این 41 سال در کشور رخ داده را بازخوانی کنیم و یک ارزیابی به ویژه از فعالیت و حضور مردم داشته و برای جوانان نقل کنیم.

سردار فداء بیان کرد: بیشترین حضور و مشارکت مردمی در سال 88 اتفاق افتاد و حضور، حمایت مردم و رای آن‌ها در صندوق‌ها نشان‌دهنده حمایت آنان از مسیر انقلاب بود. اما عده‌ای این‌را نمی‌خواستند و کشور را به ورطه‌ای بردند که کشور 6ماه درگیر مشکلات بود و حادثه‌ای که در عاشورای 88 در حمله به قیام حسینی و ارزش‌های انقلاب صورت گرفت، صبر مردم را لبریز کرد و مردم در 9دی حماسه‌ای آفریدند که فتنه را خاموش کرد.

وی ابرازنمود: دررابطه با دستاوردهای حماسه 9دی بیان کرد: مهم‌ترین دستاورد حرکت مردمی خاموش شدن فتنه باحضور جمعیت باشکوه مردم، نمایش عظمت و شکوه انقلاب اسلامی، تجدید میثاق مردم با آرمان‌های امام و نمایش عشق به ولایت و حمایت مردم از ولایت فقیه و روحیه ولایت‌مداری بود و همچنین این حماسه مردمی سبب پایان‌بخشی به آشوب‌ها و ناامنی‌ها درکشور شد که مهر سلامت و تایید بر انتخابات سال88 زد.

سردار فداء افزود: بخش عمده‌ای از دشمنی‌های فتنه‌گران تحریک سران کشور و پوشش خبری توسط رسانه‌های خارجی به‌شدت و بصورت انبوه جنگ با ارزش‌ها توسط افراد مختلف و حامیان فتنه صورت گرفت و رسانه‌های خارجی و صهیونیست‌ها و عوامل ضدانقلاب از عوامل و روسای فتنه دفاع کرده و هیچکدام به جدایی از سران فتنه اشاره نکردند.

وی پیرامون عوامل موفقیت مردم بر فتنه‌گران گفت: عامل موفقیت مردم، امداد و نصرت الهی، هوشیاری و شجاعت و درایت رهبر، پافشاری ایشان برمبنای اجرای قانون و بصیرت‌افزایی در خطبه‌های نماز جمعه، افشای چهره واقعی سران فتنه و دست‌اندرکاران ادعای تقلب، آشکار شدن دست بیگانگان در حوادثی که جز خسارت به امکانات و اموال عمومی چیزی نداشت و اعتراف سران فتنه بود که مردم با آگاهی و حضور بابصیرت و همه‌جانبه باعث این موفقیت شدند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان دررابطه با شخصیت مجاهد سردار سلیمانی اظهار داشت: طی مدتی که انقلاب شروع شد و ایشان به مسیر انقلاب وارد شد، منشا خیر و برکات زیاد بود؛ از همان ابتدا در صحنه کردستان و توطئه جدایی استان‌های شرقی کشور و سپس هنگامی‌که به عنوان نخستین فرمانده نیروهای اعزامی از کرمان درمقابل ارتش بعثی عراق وارد عمل شد ودرایت و شجاعت ایشان چیزی از او ساخت که بتواند در جوانی فرمانده باشد و در عملیات‌های مختلف همراه سردارانی همچون شهید خرازی و کاظمی پشت به پشت هم باشند.

وی ادامه داد:سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از سال 78که مسئولیت فرماندهی نیروی قدس را به‌دست گرفت، دگرگونی در منطقه ایجاد کرد و توانست تمامی نقشه‌های استکبار جهانی را در دل منطقه خنثی کند و کسانی‌که به ‌واسطه حمله به عراق و افغانستان به‌دنبال حمله به کشور بودند، کسانی‌که به‌دنبال تجزیه و جدایی سوریه و عراق بودند و داعش و جنگ نیابتی را در دل منطقه راه‌اندازی کردند و کسانی‌که به‌دنبال امنیت رژیم صهیونیستی بودند را شکست داد و امروز شاهد هستیم که جبهه مقاومت قدرت بازدارندگی بیشتر از هرروز دارد.

سردار فدا ءتصریح کرد: زمانی می‌دیدیم که مردم فلسطین و حزب‌الله لبنان درمقابل سلاح‌های پیشرفته رژیم صهیونیستی چیزی جز سنگ نداشتند اما امروز می‌بینیم که توانمندی آن‌ها در جنگ‌های مختلف چنان ظرفتیتی ساخته که رژیم صهیونیستی توان مقابله با جبهه مقاومت را ندارد و همچنین داعشی که همه امکانات را دراختیار داشت و به‌نام اسلام درصدد ضربه زدن به اسلام بود توسط جبهه مقاومت، با فرماندهی سردار سلیمانی، حمایت جمهوری اسلامی ایران و الگوگیری نیروهای مقاومت از روش دفاع مردم در 8سال دفاع مقدس ازبین رفت.

وی بااشاره به اینکه حرکت مخلصانه سردارسلیمانی برای خدای بود گفت:اوتوانست ظرفیت‌های مختلف جبهه اسلام اعم از فاطمیون و زینبیون و امثالهم را دورهم جمع کند و امروز ندای استکبارستیزی و خروج استکبار جهانی از منطقه ثمره تلاش، جدیت و مجاهدت شهدای مقاومت است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد خروج منفعلانه و زبورانه رژیم صهیونیستی از منطقه باشیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان دررابطه با برنامه‌های دهه بصیرت گفت: بخش عمده این برنامه‌ها به‌دلیل گسترش بیماری کرونا با فعالیت اقشار مختلف بسیج بصورت مجازی برگزار می‌شود، قبل از سالگرد شهید سلیمانی اردوی راهیان نور که هرساله به‌واسطه آن جمعیت زیادی از علاقه‌مندان و مشتاقان به مناطق عملیاتی رفته و با اقدامات و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام و دستاوردها و عملکرد سپاه، ارتش و ارگان‌های مختلف از استان اصفهان آشنا می‌شدند، امسال به صورت مجازی برگزار شد.

وی ادامه داد: با ابتکار اعضای بسیج دانشجویی و دانش‌آموزی، افراد مشتاق به صورت زنده و برخط خاطرات، گزارش عملیات‌ها و عملکرد نظام را در 8سال دفاع مقدس مشاهده می‌کردند و باتوجه به اینکه اولین بار بود، مورد استقبال بسیار خوبی ازطرف دانش‌آموزان و دانشجویان و مشارکت جدی مدیران مدارس و آموزش و پرورش قرار گرفت و امیدواریم بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت و سبک زندگی رزمندگان 8سال دفاع مقدس را بااستفاده از این ظرفیت به نسل جوان انتقال دهیم.

سردار فداء بااشاره به برنامه‌های دهه بصیرت و تقارن آن با سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: آغاز مسابقه وصیت‌نامه‌خوانی مکتب حاج قاسم با محوریت معاونت فرهنگی، رونمایی از محصولات تولیدی اقشار مختلف بسیج، رونمایی از سردیس شهید سلیمانی در ورزشگاه نقش‌جهان قبل از آغاز بازی پرسپولیس و فولادمبارکه، رژه موتورسواران و گلباران تمثال شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم از برنامه‌های پیش‌رو است.

وی افزود: روز جمعه سالروز ولادت حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی است که روز بصیرت ادیان الهی و آمادگی برای ظهور ایت که مبنای برنامه‌های این روز بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب است و همچنین مراسم دعای ندبه در اصفهان در ساعت شهادت سردار سلیمانی برگزار می‌شود، روز شهادت سردار سلیمانی مراسم سالگرد با جمعیت کم و رعایت پروتکل در گلستان شهدا برگزار خواهد شد و اقشار مختلف بسیج به نیابت از شهید سلیمانی طرح نذر دارند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان اصفهان تصریح کرد: روز شنبه نذر خون توسط اقشار مختلف و روز دوشنبه آزادسازی 110تن از زندانیان جرائم غیرعمد توسط مجموعه اقشار به نذر حاج قاسم صورت می‌گیرد، مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت شهید فخری‌زاده و شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی و شهید کاظمی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اقشار مختلف بسیج برنامه‌هایی با هدف پویش مردمی و حرکت خودجوش مردمی در موضوع بزرگداشت حاج قاسم برگزار می‌کنند که ایستگاه‌های نوا و نما و تئاتر خیابانی، راه‌اندازی حسینیه مجازی، فضاسازی شهری، اجرای گذر فرهنگی مذهبی تحت عنوان ما ملت شهادتیم و اجرای طرح‌های خدمت‌رسانی و ادامه کمک‌های مومنانه و طرح حافظان سلامت به‌نیابت از حاج قاسم با شیفت ایثار در جامعه کارگری و همکاری و همیاری مدافعان سلامت در مراکز درمانی ازجمله اقدامات پویش مردمی است.

سردار فداء خاطرنشان کرد: بسیج دانش‌آموزی طرح قهرمان من را با محوریت آموزش و پرورش، انجمن اولیا و مربیان، مدیران مدارس و مشارکت شورای هماهنگی به‌منظور آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با سبک زندگی حاج قاسم برگزار می‌کند، دل‌گفته روزانه توسط صدای جمهوری اسلامی ایران پخش شده و بسیج دانشجویی نیز پویش مثل حاج قاسم را به‌منظور ترویج گفتمان مکتب حاج قاسم راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی و گروه‌های طرح حافظان سلامت محله که در 1100مسجد استان فعالیت می‌کنند، در این دهه به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

در پایان مراسم رونمایی از تولیدات هنری و فرهنگی اقشار بسیج توسط سردار فدا رونمایی شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار