مستند «حاج قاسم» روایتگر شخصیت سردار سلیمانی برای نوجوانان است
کد خبر: 1033362
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kp8
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۱
در مراسم رونمایی از مستند «حاج قاسم» مطرح شد
مستند «حاج قاسم» به عنوان نخستین قسمت از مجموعه مستند‌های ده‌گانه «مشاهیر ایران» است که به ۵ زبان فارسی، انگلیسی، اسپانیایی، عربی و آلمانی تهیه و تولید شده است
مصطفی شاه‌کرمی
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌گوید تمام آنچه در مستند حاج قاسم سلیمانی آمده است، اغراق نیست. شهید سلیمانی شخصیتی برجسته و بزرگوار هستند و ما در این مستند سعی کرده‌ایم به وجوه کمتر پرداخته شده شخصیت ایشان از دیدگاه نوجوانان بپردازیم.

محمدرضا زمردیان، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسم رونمایی از مستند شهید قاسم سلیمانی گفت: موضوع ادبیات و زبان در دنیای امروز اهمیت زیادی دارد. اگر جنگی در آینده باشد، جنگ فرهنگ، زبان و ادبیات است. کشوری می‌تواند در آن جنگ تنفس کند که بتواند در حوزه فرهنگ و ادبیات حرفی برای خودش داشته باشد. چنین ظرفیتی در ایران وجود دارد. کار‌هایی هم در این زمینه انجام شده است، اما هنوز نتوانسته‌ایم از این ظرفیت ارزنده استفاده کنیم. وی افزود: کانون زبان ایران در حوزه فرهنگ نیز گام برداشته است که تنها ورودی از دریچه زبان نداشته باشیم و فرهنگمان را به کشور‌های دیگر منتقل کنیم. در مستند شهید سلیمانی از وجوه کمتر دیده شده این مرد بزرگوار برای نوجوانان گفتیم، ضمن اینکه تولید مستند برای دیگر مشاهیر و مفاخر ایران‌زمین در حوزه‌های مختلف در دست انجام است. معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: هدف ما در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تربیت نسل جدیدی از هنرمندان در بستری متناسب با نیاز‌های کشور است. تمام آنچه در مستند حاج قاسم سلیمانی آمده است، اغراق نیست و ایشان شخصیتی برجسته و بزرگوار هستند.

مصطفی مؤمنی، رئیس کانون زبان ایران نیز در این مراسم گفت: زبان دریچه‌ای است که از طریق آن می‌توان ادبیات و اندیشه‌ها را به جهان منتقل کرد. در فضای فعلی تصور می‌شود زبان را برای فهمیدن زبان کشور‌های دیگر می‌آموزیم، این نقصی در تفکرات ماست. زبان می‌آموزیم که فرهنگ غنی و آرمان‌های خودمان را به مردم کشور‌های دیگر منتقل کنیم.

وی اظهار داشت: از حوزه چند رسانه‌ای هم برای انتقال حرف‌های خودمان به کشور‌های دیگر استفاده کرده‌ایم. کانون زبان مجموعه‌ای ۱۰ قسمتی برای مشاهیر و قهرمانان ایران در دست تولید دارد که در اولین گام مستند مشاهیر و قهرمانان به شخصیت سردار قاسم سلیمانی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان امروز کشورمان پرداخت. در این مجموعه سعی کردیم مختصری از زندگی و فعالیت‌های سردار سلیمانی از کودکی تا مبارزه با تروریسم را در بیانی گویا برای نسل نوجوان و جوان کشور در قالب مستند به تصویر بکشیم. این مجموعه به پنج زبان زنده دنیا از جمله انگلیسی، اسپانیایی، عربی، آلمانی و فارسی تولید شده است. آنچه به آن می‌بالیم این است که از این طریق آرمان‌هایمان را به کشور‌های دیگر منتقل می‌کنیم.

عباس هنرمند، رئیس باشگاه خبرنگاران جوان نیز با اشاره به اینکه مستند شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در ساختاری بسیار جالب و جذاب تولید شده است، افزود: ما جذابیت را در همه حرکات و ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی به عنوان شخصیت تراز انقلاب می‌بینیم، بنابراین معرفی ابعاد گوناگون شخصیت ایشان قله‌ای برای حرکت سایر بخش‌های جامعه خواهد بود. سازندگان این مستند همان کاری را انجام دادند که مقام معظم رهبری چندین بار بر آن تأکید کردند و خواستند دستاورد‌های انقلاب اسلامی به زبان‌های دیگر ترجمه شود. کانون زبان ایران در این زمینه پیشگام شد. این می‌تواند دریچه‌ای برای انتقال مفاهیم والا و ارزشی ما به کشور‌های دیگر باشد. فعالیت‌های دیگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جمله قصه‌گویی و تقویت بخش سرود اقدامات خوبی هستند که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام شده است.

در پایان این مراسم درگاه اینترنتی (وب سایت) حاج قاسم سلیمانی به آدرس soleimani. ili. ir برای دیدن مستند‌های کانون، رونمایی و معرفی شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار