معرفی ۴ بانک و نهاد متخلف به مراجع قضایی
کد خبر: 1033340
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kom
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
قائم‌مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، از معرفی یک بانک و سه سازمان و نهاد متخلف از تصمیمات این ستاد به مراجع قضایی خبر داد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: بابک دین‌پرست در حاشیه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران گفت: مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لازم‌الاجراست و از ضمانت اجرایی نیز برخوردار است، بنابراین دستگاه‌ها و نهاد‌هایی که خود در نشست این ستاد حضور دارند و مصوبات نیز در هماهنگی با آن‌ها تصویب می‌شود باید این مصوبات را اجرا کنند و در روند تولید، تسهیل‌کننده باشند.

قائم‌مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: در شش جلسه اخیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مصوبات خوبی تصویب و اجرایی شد، اما چهار دستگاه و بانکی که به این مصوبات بی‌اعتنایی کردند و آن را اجرا نکردند، به دستگاه قضایی معرفی شدند و این موضوع نشان می‌دهد ستاد تسهیل در اجرای مصوبات خود با هیچ‌کس تعارف ندارد.

وی توضیح داد: یک بانک و سه سازمان و نهاد در ارتباط با اجرا نکردن مصوبات ستاد تسهیل به دستگاه قضایی معرفی شدند که یکی از این سازمان‌ها در ارتباط با اجرایی نکردن مصوبات این ستاد در موضوع شرکت بوذرجمهر صنعت که گزارش اخلال در روند تولید آن چند بار از رسانه ملی پخش شده به دستگاه قضایی معرفی شده‌است. قائم‌مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: برای بررسی وضع ۶۹۱ واحد تولیدی دارای پرونده قضایی یا مشمول قانون ورشکستگی، کارگروه مشترکی شامل اعضای این ستاد و مسئولان قضایی تشکیل شده‌است. دین‌پرست افزود: با تشکیل این کارگروه، مشکلات واحد‌های یاد شده را یک به یک بررسی و احصا می‌کنیم تا با نهایی‌شدن دیدگاه‌های کارشناسی در دبیرخانه، مصوبات لازم را در ستاد تصویب کنیم.

وی گفت: سعی می‌کنیم مصوبات با تأکید بر قوانین و مقررات و با لحاظ نظر مجری تنظیم شود که بهانه‌ای برای اجرا نکردن مصوبات باقی نماند، اما امروز اطلاع دادند دستگاه اجرایی که خود مصوبه را در جلسات قبلی پیشنهاد داده بود، از اجرای آن سرباز زده که از نمایندگان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی خواستم این موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام کنند و در صورت احراز تخطی، آن دستگاه اجرایی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد. وی اضافه کرد: در شش جلسه قبلی هدف‌گذاری ما احیای ظرفیت‌های بلااستفاده کشور بود که در گام نخست، هدف‌گذاری احیای هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد در شهرک‌های صنعتی را به احیای ۲ هزار واحد افزایش دادیم و هفته گذشته نیز ابلاغیه این افزایش به استانداران ابلاغ شد، این در حالی است که در راستای این هدف تاکنون هزار واحد صنعتی راکد احیا شده‌است. دین‌پرست گفت: همچنین هزار و ۲۰ معدن راکد را تعیین‌تکلیف و هفته گذشته به استانداران ابلاغ کردیم که باید تا پایان سال به چرخه تولید بازگردند. بیش از ۲ هزار واحد تملک شده توسط شبکه بانکی نیز با همکاری بانک مرکزی و ابلاغ دستورالعمل واگذاری اموال مازاد شبکه بانکی در ۱۱ آذر، در حال بازگشت به چرخه تولید است. قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ادامه داد: پس از این اقدامات، به سراغ رسیدگی به مشکلات بنگاه‌های بزرگ تولیدی رفتیم تا هم واحد‌هایی که زیرظرفیت کار می‌کنند به ظرفیت اسمی برسند و هم اگر ناتمام هستند، تکمیل شوند که نتیجه این اقدامات را در افزایش تولید و اشتغال شاهد خواهیم بود.

وی گفت: بیشتر بانک‌ها همکاری خوبی با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دارند، اما اگر احساس ما بر این باشد که نهاد، دستگاه و بانکی همکاری و مصوبات را اجرا نمی‌کند آن‌ها را به دستگاه قضایی و سازمان بازرسی کل کشور معرفی می‌کنیم، طوری که در شش جلسه گذشته چهار سازمان و بانک را به مراجع قضایی معرفی کردیم و تقریباً هر جلسه یک معرفی به متخلفان از مراجع قضایی داریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار