ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت شهر حسن‌آباد در زمینه کشاورزی
کد خبر: 1032999
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KjH
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
در نشست عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان و مسئولان شهر حسن‌آباد عنوان شد:
در نشستی که با حضور عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان و اهالی، شهردار، بخش دار و اعضای شورای شهر حسن‌آباد استان اصفهان برگزارشد، محمد صادقی بر لزوم استفاده بهینه از پتانسیل موجود در شهر حسن‌آباد درحوزه کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، در این دیدار که با هدف توجه و تمرکز هرچه بیشتر در زمینه توسعه و استفاده از توانمندی بخش جرقویه علیا در حوزه کشاورزی برگزار شد، محمد صادقی، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان و مسئولان شهر حسن‌آباد با ارائه توضیحاتی در خصوص بستر موجود، فضای مناسب در شهر حسن‌آباد و استفاده بهینه از آب، تصریح کرد: این شهر به لحاظ امکانات طبیعی در حوزه کشاورزی و گردشگری در این شرایط برهه کم بود آب، شرایط بسیار خوبی دارد و لازم است با مدیریت کارآمد، قوی و همچنین خلاقیت و نوآوری، این ظرفیت به کار گرفته شود.

صادقی اظهار داشت: حسن‌آباد شهری نوپا است که امکانات ویژه ای در حوزه کشاورزی و گردشگری دارد و علیرغم اینکه در منطقه شرقی اصفهان قرار گرفته، در این شرایط کم آبی، از حجم آب مناسبی برخوردار است و در واقع بستر لازم برای انجام عملیات کشاورزی و گردشگری فراهم است.

وی اضافه کرد: تعداد سه هزار نهال انجیر از طریق کشت بافت نیز جهت اراضی این منطقه آماده شده اما بنا به دلایلی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است که چنانچه همکاری لازم صورت پذیرد، تاثیر چشمگیری در توسعه و رشد این محدوده شرق اصفهان خواهد داشت و این منطقه را از مشکلات نجات خواهد داد.

رئیس فراکسیون اتحاد برای توسعه پایدار اتاق های بازرگانی ابراز امیدواری کرد: با پیاده سازی طرح های موجود وضعیت بخش جرقویه علیا در سال های آتی متحول خواهد شد و شاهد تغییر محسوسی در افزایش نرخ اشتغال، کاهش فقر و همچنین پیشرفت این منطقه خواهیم بود.

در ادامه، داوود صادقی، شهردار حسن‌آباد نیزبا بیان طرح های پیشنهادی، خواستار آن شد که توجه بیشتری به نعمت های طبیعی موجود در این شهر شود و با مساعدت مسئولان مربوطه در استانداری و اتاق بازرگانی اصفهان و همچنین استفاده از ظرفیت شورا، بخشدار، و شهرداری حسن‌آباد موانع موجود رفع شده تا زمینه برای اشتغالزایی و جذب سرمایه داخلی، خارجی و بهبود معیشت اهالی این بخش فراهم شود.

احمد صادقی حسن‌آبادی، بخشدار حسن‌آباد همچنین نظرات خود پیرامون استفاده از اراضی واقع در حسن‌آباد را مطرح کرد و افزود : قسمتی از زمین های حسن‌آباد می تواند به عنوان فضای سبز توسط شهرداری استفاده شود و نهال کاری و همچنین آبیاری قطره ای انجام شود.

خدابخش منصوری، عضو شورای شهر حسن‌آباد نیز ضمن اشاره به موقعیت خوب این شهر در حوزه کشاورزی، بر لزوم توجه و سرمایه گذاری بیشتر در حوزه های مختلف از جمله گردشگری و غیره تاکید کرد.

در انتهای این نشست، مقرر شد با استفاده از تمام ظرفیت های ملی و استانی وهمچنین همکاری اهالی، برای پیاده سازی پروژه کشت نهال های انجیر اقدام شایسته ای انجام شود.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار