حاجی میرزایی: نسل جدید در معرض مخاطرات جدی است
کد خبر: 1032894
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kha
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نسل ما در معرض مخاطرات بسیار جدی است و به سرعت پدیده‌های جدید آرامش جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهد و تعادل‌های روحی اش را دچار نوسان و کاستی می‌کند گفت: عرصه تعلیم و تربیت است که باید کمک کند دانش آموزان بتوانند روی پای خود بایستند و در برابر مخاطرات مواجهه فعال و هوشمندانه داشته باشند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محسن حاجی میرزایی در پانزدهمین نشست " گفت و گوی هفته" که با حضور آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار شد گفت: تعلیم و تربیت بزرگترین فرصت جامعه برای ساختن آینده، شکل دادن به شخصیت انسان‌ها و هویت آن‌ها و آماده کردنشان برای حضور کارساز در زندگی جمعی است.

وی افزود: بدون تردید تحقق اهداف این جهانی و آن جهانی در گروی بهره برداری از این فرصت موثر است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بهترین این فرصت‌ها در اختیار آموزش و پرورش است گفت: کودکان در سن تاثیر پذیری و جامعه پذیری در اختیار ما هستند و نسل نو در این دوره با استقبال و آرامش خانواده‌ها به دست تعلیم و تربیت سپرده می‌شوند و یک فرصت طولانی ۱۲ ساله در اختیار قرار می‌گیرد که بچه‌ها از نظر روحی تغذیه شوند و مهارت‌های لازم را برای ورود به جامعه در آینده کسب کنند.

حاجی میرزایی افزود: ما از این ظرفیت اساسی و مهم تا کنون چقدر و به چه کیفیتی استفاده کرده ایم؟ این ماموریت بزرگ، منحصر در آموزش و پرورش نیست و نهاد‌های متعددی درگیر امر تربیت نسل نو هستند. سوال مهم این است که تا چه حد مجموعه این تحرکات هم افزا بوده است و مجموعه تلاش‌ها در کنار همدیگر به شکل گیری یک تربیت منسجم کمک کرده است؟.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از مهمترین این نهادها، نهاد تعلیم و تربیت دینی و حوزه‌های علمیه است که بیشترین قرابت بین کار ما و رسالت‌ها و ماموریت‌های حوزه‌ها وجود دارد گفت: سوال مهم این است که فعالیت و ترکیب این دونهاد در کنار همدیگر تا چه حد هم افزا بوده و توانسته برای آینده جامعه افراد شایسته‌ای را تربیت کند؟.

وی ادامه داد: نسل ما در معرض مخاطرات بسیار جدی است و به سرعت پدیده‌های جدید آرامش جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهد و تعادل‌های روحی اش را دچار نوسان و کاستی می‌کند. عرصه تعلیم و تربیت است که باید کمک کند دانش آموزان بتوانند روی پای خود بایستند و در برابر مخاطرات مواجهه فعال و هوشمندانه داشته باشند.

حاجی میرزایی با اشاره به همکاری‌های مشترک آموزش و پرورش و حوزه عملیه گفت: علیرغم تلاش‌های صورت گرفته، احساس می‌کنم از همه ظرفیت‌های موجود استفاده نکردیم و باید ببینیم چگونه می‌توان نگاه ویژه تری به این ماموریت داشته باشیم. شاید به جای تعبیر "همکاری" نیازمند یک "نگرش واحد" هستیم و آمادگی داریم درباره این مسائل بیشتر فکر و گفتگو کرده و به بهترین وجه از این فرصت طلایی استفاده کنیم.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار