حیدری: هدف از جشن تفریحی ورزشی یلدای کارگری ایجاد شور و نشاط در خانواده‌های کارگری بود
کد خبر: 1032891
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KhX
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
هر کاری اگر با هدفی مشخص همراه باشد و ارکان آن کار درست انجام شود یقینا نتیجه بخش خواهد بود و نمی‌توان برنامه‌ای را باری به هر جهت انجام داد و توقع نتیجه بخش بودن آن را داشت.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: جشنواره یلدای کارگری چه بسا در این اوضاع و احوال ناممکن می‌نمود، اما وقتی فکر و برنامه باشد و هدف مشخص و تبیین شود نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.
با برگزاری جشن یلدای کارگری در بستر فضای مجازی اکنون خود خانواده‌ها هستند که جریان ساز شده و به دنبال مناسبت‌های دیگری هستند تا بازهم سرگرمی و شور و نشاط را در خانواده خود به وجود آورند و آن را برای کارگران دیگر به اشتراک بگذارند.
فرزاد حیدری مدیر کل ورزش کارگران در باره جشن یلدای کارگری می‌گوید: اول از همه هدف ما ایجاد یک فضای با نشاط در جامعه هدف هست و همه این جشنواره‌ها و همایش‌ها در جهت صیانت از نیروی کار طراحی و اجرا می‌شود. یعنی رساندن این پیام به جامعه کار و تلاش که سلامتی خود کارگر و خانواده اش در اولویت است و اگر چنین شود هم جامعه‌ای تندرست و شاداب خواهیم داشت و هم در روند کار و تولید اتفاقات بسیار خوبی می‌افتد.
توجه به بنیان خانواده از اهداف دیگر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است. حفظ سنت‌ها و آیین‌های کهن در کنار تلاش برای تندرستی کارگران و خانواده ایشان از جمله اهداف مهم جشنواره هاست.
حیدری اضافه کرد: جشنواره امسال در فضایی متفاوت برگزار شد و آنهم بواسطه شرایط حاکم بر جامعه بدنبال راهی بودیم که هر جور هست جشنواره برگزار شود. همکاران ما با تجربه‌ای که از جشنواره ورزشی – تفریحی خانوادگی کارگران در اوایل آبان ماه داشتند جشن یلدای کارگری را هم بر همین منوال در فضای مجازی طراحی کردند و البته مشکلات خاصی هم داشت، اما با کمترین امکانات و بدون صرف بودجه ثمره و نتیجه جشن یلدای کارگری به اذعان خود کارگران جشنواره‌ی موفقی بود.
جشن یلدا به گونه‌ای طراحی شد که هر کدام از همکاران ما در استان‌ها ۴۰ خاواده را در فضای مجازی ثبت نام کردند. کارشناسان اداره کل نیزآدرس یک صفحه مشخص بنام جشنواره را به اشتراک گذاشتند و همه خانواده‌های ثبت نام شده در سراسر کشور راس ساعت مقرر به گروه پیوستند تا به صورت زنده جشن یلدا را که بیستر ورزشی و تفریحی و سرگرمی هم بود را برگزار کنیم.
جالب اینجا بود که شالوده و اصل کار دست خود استان‌ها بود و اداره کل ورزشی در نقش هماهنگ کننده بود. هر استانی هم که ویژه برنامه ایی برگرفته از سنت‌ها و آیین‌های محلی داشت روی صفحه آمد بخوبی نمایش و برنامه‌ای داشتند را اجرا کردند و در مجموع بسیار متنوع بود. در گیر شدن فرزندان خانواد ه‌های کارگری در جشنواره و تلاش آن‌ها برای طراحی بازی‌ها و تفریحات سالم همچنین حافظ خوانی و شاهنامه خوانی و اجرای نمایش‌های محلی که ریشه در باور‌های هر منطه دارد کار‌های زیبایی بود که ما در همین صفحه مجازی دیدیم. به یقین ۱۲۰۰ خانواده ایی که ساعاتی درگیر جشن یلدا شدند هر کدام خودشان مبلغ خوبی برای توسعه و گسترش این فرهنگ خواهند بود؛ بنابراین فرهنگ سازی برای صیانت از نیروی کار از طریق ورزش و سرگرمی از همین طریق با بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.
حیدری افزود: به همکاران خوب خودم در اداره کل امور ورزشی و همکاران خوبمان در تمامی استان‌ها خدا قوت می‌گویم که با تلاشی مضاعف توانستند این فضا را فراهم آورند تا در این شرایط خاص که تحرک جامعه به حداقل رسیده از طریق جشنواره شور و نشاط را برای خانواده‌های کارگری بدون کمترین هزینه به ارمغان بیاورند و امیدواریم با برگزاری جشنوار‌های مشابه هر روز این فرهنگ شور و نشاط را توسعه و گسترش دهیم.
شایان ذکر است که سومین جشن یلدای کارگری روز سی ام آذر ماه در بستر فضای مجازی برگزار شد و بیش از ۵ ساعت خانواده‌های کارگری سنت‌ها و آـیین‌های مختلف یلدا را برای یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار