افتتاح مرکز مراقبت‌های حاد تنفسی سراوان به همت سپاه سلمان
کد خبر: 1032027
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KTb
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
روز گذشته مرکز مراقبت‌های حاد تنفسی شهید صادق رئیسی در سپاه شهرستان سراوان افتتاح شد. این نقاهتگاه با امکانات درمانی و تجهیزات پزشکی اعم از تخت‌های تک نفره مجهز و کپسول‌های اکسیژن برای ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا ایجاد شده است. به گفته فرمانده سپاه شهرستان سراوان قرار است افرادی که دچار بیماری کرونا می‌شوند در این مکان تا بهبودی کامل قرنطینه شوند.
سيداحمدهاشمی اشكا
سرویس ایران جوان آنلاین: سیستان و بلوچستان از جمله استان‌های محروم کشور است که طی سال‌های اخیر مورد توجه گروه‌های جهادی قرار گرفته و خدمات زیادی در شهرستان‌های آن ارائه شده است. بعد از شیوع ویروس کرونا، شهر‌های سیستان و بلوچستان هم به این ویروس آلوده شدند و به همین خاطر مأموریت جدیدی برای جهادگران تعریف شد. با اوج‌گیری کرونا و آلوده شدن تعداد بیشتری از شهروندان به این ویروس نیاز به مراکز درمانی بالا رفت و بر همین اساس روز گذشته مرکز مراقبت‌های حاد تنفسی شهید صادق رئیسی در سپاه شهرستان سراوان افتتاح شد. نقاهتگاهی مجهز به امکانات درمانی و تجهیزات پزشکی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا.

روز گذشته مرکز مراقبت‌های حاد تنفسی شهید صادق رئیسی در سپاه شهرستان سراوان افتتاح شد. این نقاهتگاه با امکانات درمانی و تجهیزات پزشکی اعم از تخت‌های تک نفره مجهز و کپسول‌های اکسیژن برای ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا ایجاد شده است. به گفته فرمانده سپاه شهرستان سراوان قرار است افرادی که دچار بیماری کرونا می‌شوند در این مکان تا بهبودی کامل قرنطینه شوند. این نقاهتگاه در شرایطی راه‌اندازی شد که خدمات‌رسانی به بیماران در سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
در همین رابطه همکاری بسیج و نهاد‌های بهداشت برای ریشه کنی کووید ۱۹ ادامه دارد و طرح «حاج قاسم سلیمانی» برای انجام تست سریع تشخیص کرونا با استفاده از کیت‌های مخصوص در محلات مختلف سیستان و بلوچستان به اجرا در آمده است.

فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه از ابتدای این طرح تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار نفر در نقاط مختلف استان تحت پوشش قرار گرفتند که در قالب ۵۵۵ هزار و ۱۰۰ خانوار هستند، می‌گوید: «روش‌های شناسایی افراد مورد نیاز خدمات قبل از بیمارستان با استفاده از ظرفیت نیرو‌های بسیجی و اطلاعاتی و پایگاه‌های مقاومت، استفاده از سامانه ۴۰۳۰ و سامانه سلامت است که توسط بهورزان خانه‌های سلامت انجام می‌گیرد.»

این مقام مسئول تعداد و محل استقرار گروه در محلات را به تفکیک مسجد، پایگاه و خانه بهداشت هزار و ۴۱۷ مورد عنوان کرده و ادامه می‌دهد: «هزار و ۳۰۹ نفر از پزشکان، بهورزان، پرستاران و نیرو‌های بسیجی و داوطلب در اجرای طرح شهید سلیمانی مشارکت دارند.»

کمیلی خاطر نشان می‌کند: «از ابتدای اجرای این طرح تاکنون بر روی ۱۴۱ نفر تست صورت گرفته، همچنین ۳۰ مورد مثبت PCR مشاهده شده و ۱۷۹ نفر نیز دارای علائم بالینی بوده و ۵۰ نفر دیگر نیز مورد حمایت قرار گرفتند.» وی می‌گوید: «از تعداد مجموع افراد پرخطر تحت پوشش ۷ هزار و ۲۶۰ نفر سالمند و ۱۵ هزار و ۳۰۲ نفر دارای بیماری زمینه‌ای بودند.» جانشین بسیج جامع پزشکی با بیان اینکه ۳۰ بیمار در این مدت نیاز به خدمت اکسیژن تراپی داشتند، تصریح می‌کند: «۱۴ بیمار نیز در این ایام به بیمارستان اعزام شدند تا تحت درمان و مراقبت‌های پزشکی قرار گیرند.»

رزمایش ۴۰۰ جهادگر سلامت در زاهدان

در راستای رزمایش کمک مؤمنانه، توزیع بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان خاش در دستور کار قرار گرفت. در هفتمین مرحله از رزمایش همدلی و مساوات بیش از ۲۰۰ بسته معیشتی و غذایی در بین خانواده‌های محروم و آسیب‌دیدگان کرونا در شهرستان خاش توزیع شد. مطهره خمر فرمانده حوزه کوثر این منطقه می‌گوید: «در راستای کمک به قشرآسیب دیده از ویروس کرونا حوزه کوثر، اقدام به توزیع بسته‌های غذایی و معیشتی کرد.»

وی ادامه می‌دهد: «اقلام این سبد‌ها شامل ۵ کیلوبرنج، روغن، رب و حبوبات بود که به ارزش ریالی هر سبد ۲ میلیون ریال بود.»

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز با بیان اینکه ۴۰ گروه جهادی بسیج در مرحله جدید «رزمایش جهادگران» با هماهنگی مرکز بهداشت زاهدان اقدام به توزیع و نصب بروشور‌های آموزشی مقابله با ویروس کرونا در نقاط مختلف این شهرستان می‌کنند، می‌گوید: «بسیجیان زاهدان از ابتدای شیوع کرونا با اقداماتی مانند توزیع کمک‌های مؤمنانه، ضدعفونی معابر، دوخت و توزیع ماسک رایگان و توزیع بروشور به مبارزه با این ویروس منحوس پرداختند.» امین مرادی با اشاره به اینکه رزمایش جهادگران گامی برای حفظ سلامت مردم در مقابله با کروناست تأکید می‌کند: «مرحله جدید رزمایش جهادگران سلامت با حضور ۴۰۰ بسیجی در ۲۱ نقطه از شهرستان زاهدان در حال برگزاری است.»

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه می‌دهد: «گروه‌های جهادی با لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب برای مقابله با ویروس کرونا به صحنه آمدند و علاوه بر آموزش و اطلاع‌رسانی راه‌های مقابله با این ویروس ماسک رایگان نیز بین شهروندان توزیع می‌کنند.» وی تصریح می‌کند: «مردم باید با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین با شرکت نکردن در تجمعات و مراسم‌های عزا و عروسی به قطع چرخه انتقال ویروس کمک کنند تا هرچه زودتر از بحران کرونا رهایی پیدا کنیم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار