تنظیم بودجه۱۴۰۰ با تأکید بر حمایت معیشتی
کد خبر: 1031998
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KT8
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح کرد
یکصد و هشتاد و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یک‌شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور تشکیل شد و در خصوص لایحه بودجه سال‌۱۴۰۰ و بسته اجرایی جهش تولید در صنعت خودرو بحث و بررسی‌های لازم صورت گرفت و مواردی نیز به تصویب رسید.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: رئیس‌جمهور در این جلسه پس از گزارش سازمان برنامه و بودجه در خصوص مباحثی که درباره لایحه بودجه سال‌۱۴۰۰ در روز‌های اخیر مطرح شده است، گفت: تنظیم لوایح بودجه مستلزم فرایندی پیچیده و تخصصی است که امسال این فرایند در دولت همچون سال‌های گذشته با توجه به شرایط جنگ اقتصادی و اراده دولت بر اصلاح ساختار بودجه با حساسیت و دقت بیشتری طی شده و بودجه‌۱۴۰۰ با نگاه تأکید بر حمایت معیشتی و توسعه سرمایه‌گذاری تنظیم شده است.

روحانی اختلاف دیدگاه و نظرات کارشناسی و تخصصی در تنظیم بودجه را امری طبیعی و بدیهی دانست و افزود: نباید اجازه بدهیم موضوعی به این حد پیچیده، تخصصی، حساس و حیاتی محل مناقشه‌های سیاسی قرار بگیرد. رئیس‌جمهور تأکید کرد: دولت تلاش دارد در جلسات مرتبط با این موضوع، مباحث مربوط به بودجه را با در نظر گرفتن الزامات و اقتضائات کشور و با اجماع‌سازی لازم به نتیجه برساند.

روحانی با اشاره به اینکه دولت در سه‌سال اخیر لوایح بودجه کشور را با توجه به شرایط جنگ اقتصادی تنظیم کرده است، گفت: بودجه سال‌۱۴۰۰ واقعیت‌های پیش رو را در نظر گرفته و توجه به درآمد‌ها و هزینه‌های کشور دو محور مهم توسعه و زیرساخت‌های کشور و حمایت از اقشار کم برخوردار اصلی‌ترین رویکرد بودجه بوده است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: دولت تلاش دارد در کنار فراهم آوردن زمینه‌های رشد درآمد‌های کشور، هزینه‌ها را بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدیریت کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار