اذعان اصلاح‌طلبان به اقدامات مثبت رئیسی
کد خبر: 1031851
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KQl
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
پس از روزنامه آفتاب یزد در هفته گذشته، روزنامه شرق هم روز گذشته در تغییر رویکردی آشکار نسبت به سید ابراهیم رئیسی، به تحسین عملکرد یک سال و نیم اخیر دستگاه قضایی پرداخته است. در این مطلب که با عنوان «از عفو متهمان سیاسی تا برکناری قضات متخلف» منتشر شده، آمده: «رویکرد قوه قضائیه در یک‌سال‌و نیم گذشته درباره موضوعاتی که افکار عمومی نسبت به آن حساسیت نشان داده، بیان‌کننده توجه ویژه دستگاه عدلیه به خواست و نظر افکار عمومی و تلاش برای تحقق عدالت به دور از غرض‌ورزی‌های جناحی و سیاسی است. حال تا چه میزان در این مسیر موفق باشد، بسته به میزان همراهی بدنه دستگاه قضا با تصمیمات رئیس قوه قضائیه دارد.» در بخش دیگری از این مطلب می‌خوانیم: «دستگاه قضا در رویکرد جدید خود عفو متهمان سیاسی و امنیتی را نیز در دستور کار قرار داده که سبب واکنش‌های مثبت بسیاری درباره دستگاه قضا شده است. همان‌گونه که دستگاه عدلیه در مبارزه با مفسدان و غارتگران بیت‌المال و برهم‌زنندگان امنیت کشور برخوردی قاطع داشته است، در برابر برخی از متهمانی که از سر غفلت یا اشتباه مرتکب تخلفی شده‌اند، با بخشش و رأفت اسلامی برخورد کرده است. در این بین عفو متهمان سیاسی و امنیتی از نقاط عطف تصمیمات دستگاه قضایی بود که اکثر متهمان بازداشتی حوادث آبان و معترضان به سقوط هواپیمای اوکراینی آزاد شدند.»

رویکرد جدید دستگاه قضا در مورد متهمان رسانه‌ای و سیاسی هم از نگاه روزنامه شرق دور نمانده است: «ایجاد شورای حل اختلاف ویژه اصحاب فرهنگ و رسانه و برگزاری دادگاه‌های جرائم سیاسی با حضور هیئت منصفه برای اولین بار در تاریخ بعد از انقلاب اسلامی، نمونه‌های بارزی از اقدامات قوه قضائیه در تفکیک نوع برخورد با تخلفات فعالان سیاسی و صنفی با مجرمان امنیتی است...»

گفتنی است ابراهیم رئیسی حدود یک سال و ۹ ماه است که ریاست قوه قضائیه را عهده‌دار شده و بنابراین تحسین رویکرد یک سال و نیم اخیر دستگاه قضایی، الزاماً تحسین دوران ریاست او بر این دستگاه است. رسانه‌های اصلاح طلب که همواره مواضعی علیه ابراهیم رئیسی داشتند، با حضور او در مقام ریاست دستگاه قضایی و پدیدار شدن تغییرات مثبت مدیریتی، به عملکرد مثبت او اذعان می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار