جدیدترین آمار جهانی کرونا جمعه ۲۸ آذر ۹۹
کد خبر: 1031683
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KO3
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۵ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۲۰۱ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۶۸ هزار و ۳۶۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۵۲ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۱۵۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۷.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۳۱۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۹ و ۷.۱ میلیون مبتلا، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۶۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۶۶ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشور‌های اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۹ هزار و ایران نیز بیش از ۵۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشور‌ها نیز روسیه با بیش از ۴۹ هزار، اسپانیا با بیش از ۴۸ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته، دیگر کشور‌هایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۷ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۷۷۰ مبتلا، ۳۱۷ هزار و ۹۲۸ قربانی

۲. هند: ۹ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۴۴۷ مبتلا، ۱۴۴ هزار و ۸۲۹ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۱۱۱ هزار و ۵۲۷ مبتلا، ۱۸۴ هزار و ۸۷۶ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۷۶۲ هزار و ۶۶۸ مبتلا، ۴۹ هزار و ۱۵۱ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۴۲۷ هزار و ۳۱۶ مبتلا، ۵۹ هزار و ۶۱۹ قربانی

۶. ترکیه: یک میلیون و ۹۵۵ هزار و ۶۸۰ مبتلا، ۱۷ هزار و ۳۶۴ قربانی

۷. انگلیس: یک میلیون و ۹۴۸ هزار و ۶۶۰ مبتلا، ۶۶ هزار و ۵۲ قربانی

۸. ایتالیا: یک میلیون و ۹۰۶ هزار و ۳۷۷ مبتلا، ۶۷ هزار و ۲۲۰ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۰۵ هزار و ۶۳۳ مبتلا، ۴۸ هزار و ۷۷۷ قربانی

۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۵۲۴ هزار و ۳۷۲ مبتلا، ۴۱ هزار و ۵۳۴ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشور‌های روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار