ذوب آهن اصفهان بانی تمام توفیقات صنعت فولاد کشور
کد خبر: 1031059
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KDz
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
وزیر صمت در سفر به اصفهان :
علیرضا رزم حسینی در ادامه سفر خود به اصفهان از ذوب آهن اصفهان بازدید کرد و به همراه وجیه ا... جعفری رئیس هیات عامل ایمیدر،عباس رضایی استاندار و جمعی از دیگر مسئولین استان و شهرستان لنجان ضمن گفتگو با مدیران ذوب آهن و بازدید از خط تولید این شرکت در جریان آخرین اقدامات این مجتمع عظیم صنعتی قرار گرفت.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از بازدید از کوره بلند شماره یک این شرکت که مراحل پیش گرم را طی می کند ، در گفت  وگو با خبرنگاران با اشاره به نقش مهم ذوب آهن در شکل گیری صنایع فولادی کشور و تربیت متخصصین در حوزه صنعت گفت : به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ، تولید فولاد کشور از 500 هزار تن به 28 میلیون تن رسید و در افق 1404 تولید 55 میلیون تن مد نظر است که بانی همه این توفیقات ذوب آهن است و این امر جای سپاس و قدردانی از همه کارگران ، متخصصان و مسئولین ذوب آهن دارد .

وی افزود : این مجتمع عظیم صنعتی ارزش بسیاری برای کشور دارد و لذا چراغ آن باید روز به روز پرفروغ تر باشد و به هر شکلی که می توان باید بر کمیت و کیفیت محصولات آن افزود تا جایگاهی جهانی کسب کند .

وزیر صمت با اعلام آمادگی کامل برای حمایت از ذوب آهن اصفهان گفت : ایمیدرو پشتیبان ذوب آهن اصفهان است و کمیته ای برای حل مشکلات صنعت فولاد تشکیل شده که قطعاً حامی این مجتمع عظیم صنعتی خواهد بود .

رزم حسینی ، هم افزایی بین صنایع را بسیار مهم دانست و اظهار داشت : صنایع فولادی کشور نباید نگاه رقابتی داشته باشند بلکه تا آنجا که می توانند باید از هم پشتیبانی کنند . صنایع فولادی کشور با همت ذوب آهن اصفهان به وجود آمدند و رشد کردند و حالا باید از این صنعت حمایت کنند .

وی با اشاره به توفیقات دولت با وجود فشار تحریم ومواجهه با کرونا ، افزود : با توجه به محدودیت های فروش نفت ، اگر توان صنعت فولاد کشور و پتروشیمی نبود ، اداره کشور در 3 سال اخیر میسر نمی شد .

رزم حسینی مبارزه با فساد ، ویژه خواری و امضاء های طلایی را از اولویت های وزارت صمت دانست و گفت : سیاست اقتصادی کشور در حوزه فولاد مبتنی بر حذف رانت و شفاف سازی است .

وزیر صمت گفت :  اقتصاد ایران امسال به احتمال زیاد رشد مثبت را تجربه می کند که این حاصل قدرتمند شدن صنعت کشور است و در این راستا در تولید 17 کالای مهم رشد داشته ایم .

وی گفت : ذوب آهن اصفهان با راه اندازی کوره بلند شماره یک ، بیش از 800 هزار تن به تولید خوداضافه می کند که اهمیت بسیاری دارد . این شرکت قادر به تامین ریل کشور است که دستاورد بزرگی برای ایران است .

منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن در این دیدار گفت  : این شرکت در تولید وبومی سازی گام های مهمی برداشته و دستاوردهای مهمی همچون تولید ریل حاصل کرده است .

وی هزینه انرژی این شرکت را به دلیل روش تولید و عدم بهره مندی از یارانه انرژی ، زیاد دانست و گفت : معادن زغال سنگ کشور وابسته به فعالیت ذوب آهن اصفهان هستند و این شرکت در مسئولیت های اجتماعی از جمله خدمات درمانی ، فعالیت های ورزشی ، عمرانی و ... پیشگام است .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود : این تصور اشتباه وجود دارد که این شرکت یک صنعت قدیمی است و بر اساس آن نتیجه گیری می شود که آلاینده هم هست . این در حالی است که بیشتر بخش های ذوب آهن اصفهان نوسازی و مدرن شده است و این شرکت اولین مجموعه ای است که با مشارکت سازمان محیط زیست طرح جامع زیست محیطی تدوین کرده است . پروژه های متعدد زیست محیطی از جمله ساخت و تعویض درب های باتری شماره سه کک سازی را اجرا نموده و تلاش می کند رضایت جامعه را کسب نماید .

عباس رضایی استاندار اصفهان نیز از مسئولین وتلاشگران ذوب آهن اصفهن به جهت  تامین ریل متروی بهارستان قدردانی کرد و گفت : این مجتمع عظیم صنعتی ، یک کارخانه معمولی نیست و فعالیت آن بر کل کشور تاثیر دارد .

وجیه ا... جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز گفت : ذوب آهن اصفهان در تنظیم بازار همراهی بسیار خوبی دارد و لذا باید تامین مواد اولیه برای حفظ تولید این شرکت تضمین گردد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی