برگزاری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران با اجرای ۱۲ نمایش
کد خبر: 1030610
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K6k
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
دبیر جشنواره تئاتر استان تهران:
دبیر جشنواره تئاتر استان تهران گفت: در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران ۱۲ گروه اجرای نمایش خواهند داشت.
بهاره عشقی صابر

میثم مرادی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیر جشنواره تئاتر استان، ظهر امروز در نشست خبری و رونمایی از پوستر این جشنواره اظهار کرد: در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره تعداد ۱۲ گروه تئاتر برای راهیابی به مرحله کشوری جشنواره تئاتر اجرای نمایش خواهند داشت.

مرادی با اشاره به برگزاری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران در دو بخش اجرای صحنه ای و نمایشنامه‌نویسی، افزود: در این دوره از جشنواره با توجه به شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت ها برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری، از بین ۷۰ اثر نمایشی که در سطح شهرستان‌های استان تهران تهیه و اجرا شد، پس از بازبینی تعداد ۶۰ اثر به دبیرخانه جشنواره راه یافته که از این تعداد ۱۲ اثر در بخش اصلی و دو نمایش هم در بخش جنبی جشنواره به طور زنده نمایش اجرا می کنند.

وی با بیان اینکه امسال تمام نمایش ها از طریق شبکه آپارات به طور زنده پخش و به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد، تاکید کرد: جشنواره تئاتر استان تهران با اجرای آثار برگزیده از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ آذر ماه جاری در مجموعه پردیس تئاتر تهران و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بدون حضور تماشاگر و فقط با حضور عوامل اجرایی و داوران برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره تئاتر استان تهران ادامه داد: در بخش جنبی جشنواره دو نمایش تئاتر در شهرستان‌های قرچک و ری با اجرای دستورالعمل های بهداشتی به صورت اجرای زنده در فضای باز به اجرا در می آید.

وی با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا فعالیت گروه های هنری به ویژه تئاتر تعطیل و هنرمندان رشته دچار آسیب‌های جدی مادی و معنوی و رخوت شده‌اند، تصریح کرد: با توجه به رکود بودجه آمده در جامعه تئاتر استان، برگزاری جشنواره تئاتر می‌تواند تا حدودی هنرمندان تئاتر را از رخوت خارج و باعث ظهور و بروز استعدادهای ناشناخته این افراد شود.

مرادی با تاکید بر اینکه امسال برای نخستین بار جشنواره استان تهران در دو بخش صحنه‌ای و نمایشنامه‌ای برگزار می‌شود، گفت: همواره در عرصه هنرهای نمایشی و ضعف درام نویسی و تربیت نسل جوان وجود داشته و امسال برای رفع این نقیصه و ایجاد انگیزه رقابت و ترغیب و شناسایی استعدادهای درام نویسی و نمایشنامه نویسی پس از فراخوان جشنواره ۳۰ نمایشنامه به دبیرخانه ارسال شده که توسط هیئت داوران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد .

وی با اعلام اسامی هیئت داوران بخش نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر استان تهران، ادامه داد: نمایشنامه های ارسال شده به جشنواره توسط سه نفر از اساتید و صاحبنظران که عبارتند از اردشیر صالح پور، مهرداد کوروش نیا و ابراهیم گله دارزاده مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند که در پایان سه نمایشنامه برتر انتخاب و مورد حمایت قرار می‌گیرد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد استان تهران با اعلام اینکه امسال به منظور حمایت از گروه‌های نمایش در بخش جوایز با وسعت بیشتر و ارزش بالاتری اعطا خواهد شد، تاکید کرد: با شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های فرهنگی و هنری که به خودی خود کاری طاقت فرساست، دچار آسیب و مشکل شده و علاوه بر هنرمندان مراکز فرهنگی و هنری تعطیل و نابود شدند .

وی با اعلام اینکه پوستر بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران توسط هنرمند تجسمی محمدرضا سفیر طراحی و تهیه شده افزود: از میان آثار رسیده به این جشنواره که با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و با مشارکت اداره ارشاد و انجمن‌های شهرستان های استان و حمایت مدیرکل ارشاد برگزار شد، نمایش‌های آتش‌نشان‌ها به نویسندگی و کارگردانی رسول حق شناس، عروسی بانو گشسب به نویسندگی اردشیر صالح پور و کارگردانی سمیه آباده، سیاه ریحون به نویسندگی حمید ابراهیمی و کارگردانی پژمان کاشفی، عامدانه عاشقانه قاتلانه به نویسندگی ساناز بیان و کارگردانی کیانا امینی در بخش صحنه ای اجرا خواهند داشت.

مرادی تصریح کرد: نمایش بهرام چوبینه به نویسندگی و کارگردانی محمد یزدی، قلاده برای سگ مرده نوشته محمد چرمشیر و کارگردانی رضا همتی، پرواز c130 با نویسندگی و کارگردانی مهدی پازوکی، ناگهان زود با نویسندگی مهدی صالحیار و کارگردانی محمد احمدی ، پرده عشاق به نویسندگی مهدی صفاری نژاد و کارگردانی امیر علی بدلی، آتش دل با نویسندگی و کارگردانی باقر صمدی از دیگر آثار راه یافته به این جشنواره است.

 دبیر جشنواره تئاتر استان تهران با قدردانی از همکاری مجموعه مدیریت پردیس تئاتر تهران خاطرنشان کرد: نمایش‌های سال های بی من نوشته ابراهیم رهگذر و با کارگردانی سحر فرامرزی راد و ماشین نشین ها به نویسندگی و کارگردانی علی خود سیانی از دیگر آثار برگزیده و راه یافته به بخش صحنه‌ای بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران هستند.

 در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران تعداد ۱۲ اثر از هنرمندان شهرستان های استان تهران به بخشهای صحنه‌ای راه یافتند که از شهرستان‌های رباط‌کریم، پاکدشت و  شهریار کدام دو اثر و از شهرستان‌های ورامین، دماوند، قرچک، اسلامشهر و ملارد نیز هرکدام یک اثر به این جشنواره راه یافته است.

گفتنی است در پایان این نشست خبری از پوستر جشنواره تئاتر استان تهران رونمایی شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار