750 واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در نجف آباد بهره برداری می‌شود
کد خبر: 1029127
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jip
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
با همکاری اوقاف و راه و شهرسازی؛
معاون بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: 750 واحد مسکونی در یکی از زمین‌های موقوفه شهرستان نجف آباد در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن به بهرهبرداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مهدی پندار در حاشیه سفر یک روزه به اصفهان و بررسی ظرفیت‌های اقتصادی موقوفات این استان اظهار داشت: یکی از اهداف این سفر به دنبال اجرای طرح اقدام ملی مسکن و تفاهم‌نامهای بود که بین سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده بود.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه سازمان اوقاف و امور خیریه تعهد احداث 50 هزار واحد مسکونی را برای محرومان داشته است.

معاون بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه تاکنون در این زمینه تعدادی از استان‌ها و به ویژه اصفهان فعالیت خود را آغاز کردهاند، ابراز داشت: در این زمینه زمینی در شهرستان نجف‌آباد با ابعاد مناسب برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در این زمین بهره برداری از 750واحد مسکونی در دستور کار قرار دارد و در حال حاضر عملیات خاکبرداری آن در حال انجام است.

پندار همچنین به برگزاری جلسه‌ای با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در ارتباط با اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: قرار شد در کمترین زمان ممکن طرح اجرای ساخت مسکن محرومین در استان اصفهان آماده شود و طرح نهایی به سازمان اوقاف برای تایید نهایی ارسال شود.

وی تصریح کرد: هنوز برای استان‌ها در اقدام ملی مسکن سهمیه خاصی مشخص نشده ودر هر استان چنانچه زمین مناسب دولتی موجود باشد برای این طرح استفاده خواهد شد.

معاون بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه زمین‌هایی که در اختیار منابع طبیعی و راه و شهرسازی وجود دارد در اولویت استفاده برای طرح اقدام ملی مسکن است، گفت: چنانچه دولت زمین مناسب نداشته باشد اوقاف در این زمینه همکاری خواهد کرد.

وی همچنین با بیان اینکه پیگیری مشکلات موقوفات در یکی از شهرستان‌های استان اصفهان از دیگر برنامههای این سفر بوده است، اضافه کرد: این موضوع نیز به دنبال درخواست وزیر راه و شهرسازی پیگیری شده است.

صدور مجوز احیای سه کاروانسرای تاریخی در اصفهان

پندار با بیان اینکه بررسی روند احیای کاروانسراها نیز در استان اصفهان نیز از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه بود، اضافه کرد: در این راستا باید توجه داشت که تفاهمنامه‌ای را سازمان اوقاف و وزارت میراث فرهنگی داشته که به دنبال آن احیای موقوفات میراثی با استفاده از ظرفیت سرمایهگذار بخش خصوصی در دستور کار قرار گیرد ودر این سفر نیز مجوز احیای سه کاروانسرا در اصفهان نیز صادر شد.

وی گفت: کاروانسرای کوهپایه، کاروانسرای بلاآباد و کاروانسرایی در ظفرقند از مواردی بود که در این زمینه مورد توجه قرار گرفت.

معاون بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین به بررسی برخی از زمین‌‌ای موقوفه در شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: تغییر کاربری برخی از موقوفات را در دستور کار داریم که در این سفر وضعیت یکی از این موقوفات بررسی شد و قرار شد سرمایه‌گذارانی طرح را بررسی و نتایج مشترکی را داشته باشیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار