مهم‌ترین نیاز دارویی کشور در روز‌های کرونایی
کد خبر: 1029012
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jgy
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
لاری گفت: آن دسته از دارو‌هایی که با هزینه‌های بالایی به فروش می‌رسیده و تحت پوشش هیچ گونه بیمه‌ای نبوده اند مورد حمایت بیمه قرار می‌گیرند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی، در خصوص دارو‌های تایید شده وزارت بهداشت برای ورود به شیوه نامه‌های درمانی کرونا گفت: از روز یکشنبه مقرر شد گایدلاین‌هایی با ورژن و یا نگارش نهم در راستای درمان ویروس کرونا برای مراقبت از بیماران سرپایی انجام دهیم.

او افزود: از آغاز روز‌های بیماری کرونا در کشور هیدروکسی کلرکین از دارو‌های تایید شده توسط وزارت بهداشت جهت درمان بیماران کرونایی بوده است، اما علاوه بر تعداد دارو‌های درمان کرونا باید به پوشش بیمه‌ای آن توجه کرد، زیرا مهم‌ترین بخش نیاز دارویی کشور تحت پوشش بیمه بودن دارو‌ها است که خوشبختانه و طی رایزنی‌های انجام شده باید اعلام کنم آن دسته از دارو‌هایی که با هزینه‌های بالایی به فروش می‌رسیده و تحت پوشش هیچ گونه بیمه‌ای نبودند زیر چتر حمایتی بیمه قرار می‌گیرند.

او بیان کرد: یکی از دلایل تحت پوشش قرار دادن دارو‌های کرونا قطع ارتباط بین دلالان و سودجویان با مردم است، زیرا این دارو‌ها اگر هر چه گران‌تر و تقلبی‌تر به فروش برسد، با سیل عظیمی از انواع بیماری‌ها در کشور رو به رو خواهیم بود، البته این موضوع به شدت می‌تواند اذهان عمومی را متشنج و سرگردان کند.

او تصریح کرد: بنده معتقدم با تحت پوشش قرار دادن این دارو‌ها و رعایت شیوه نامه‌های جدید بهداشتی و کاهش موارد دورهمی و مسافرت می‌تواند اتفاقات بهتری را در کشور رقم بزند.

لاری در ادامه دورهمی‌های خانگی را یک امر نگران کننده دانست و گفت: ما برای تردد در داخل شهر انواع جریمه‌ها را اعمال کرده ایم، اما برای دورهمی‌های داخل خانه تا به امروز نتوانسته ایم نتیجه‌ی مطلوبی را دریافت کنیم و متاسفانه فعلا برای این دورهمی‌ها مسئله‌ای در نظر گرفته نشده است، لذا به هموطنان توصیه می‌کنم از رفت و آمد‌های غیرضروری و خانوادگی پرهیز کرده و به شدت کاهش دهند تا بتوانیم در کشور به یک نتیجه خوب برسیم، زیرا اگر این موارد رعایت نشوند ما محدودیت‌های سخت‌تر را جایگزین خواهیم کرد و نتیجه این محدودیت‌ها فشار اقتصادی جامعه است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار