موافقت کمیسیون ماده پنج با دو پروژه محرک توسعه در مناطق ۱۵ و ۱۸
کد خبر: 1028715
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JcB
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با پروژه‌های محرک توسعه در مناطق ۱۵ و ۱۸ موافقت شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در این باره گفت: در پانزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج در سال جاری با دو طرح محرک توسعه در مناطق کم برخوردار تهران موافقت شد.
وی افزود: با تصویب این دو پروژه ضمن ایجاد سرزندگی، کاهش فضا‌های مخروبه و بی دفاع کمک شایانی به افزایش سرانه خدماتی هفت گانه و توسعه فضا‌های انسان محور نیز می‌شود.
اشراقی گفت: یکی از این مجموعه‌ها در عرصه‌ای به وسعت ۷ هکتار در مرز غربی محدوده شهرداری منطقه ۱۵ شهر تهران در محله کیانشهر شمالی در مجاورت با صنایع، انبار‌ها و کارگاه‌های خیابان فدائیان اسلام واقع شده است؛ قبلاً این مجموعه به عنوان کارخانه چرم امید فعالیت داشته که در راستای اجراء برنامه پاکسازی محیط زیست و جمع آوری و انتقال مشاغل مزاحم از شهر تهران این کارخانه نیز به چرم شهر ورامین منتقل گردیده است.
وی افزود: در اجرای ماده ۷ قانون نوسازی صنایع کشور و با توجه به طرح باز آفرینی محور فدائیان اسلام که اخیراٌ به تصویب کمیسیون ماده پنج رسیده، با در نظر گرفتن مسائل مهم محدوده مورد نظر از جمله: فقدان سر زندگی، امنیت، حیات شبانه و نیز کاهش جمعیت که سبب تشدید متروکه شدن این فضای شهری و افزایش فضا‌های غیر قابل دفاع شده است، با طرحی جامع که دربرگیرنده مجموعه‌ای مسکونی به وسعت ۲ و هفت دهم هکتار و مجموعه‌ای تجاری به وسعت یک هکتار است موافقت شد.
اشراقی گفت: در این طرح بیش از ۳ هکتار به عنوان فضایی جهت خدمات هفت گانه و فضای سبز به شهرداری تهران واگذار می‌گردد. این موضوع به ارتقای شرایط اجتماعی و اقتصادی منطقه ۱۵ کمک می‌کند و به عنوان محرک توسعه در جنوب شهر تهران سبب ارتقای کیفی این منطقه خواهد شد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج بیان کرد: دیگر پروژه موافقت شده محرک توسعه، احداث مجموعه‌ای مسکونی و خدماتی واقع در منطقه ۱۸ در محدوده‌ای به وسعت حدود یک و هشت دهم هکتار است که در این مصوبه نیز ۷۰ درصد عرصه جهت توسعه فضای سبز و معابر شهری به شهرداری تهران واگذار میگردد.
وی اضافه کرد: در این جلسه طرحی با رویکرد الحاق محدوده‌هایی به بافت فرسوده شهر تهران نیز مورد بحث و بررسی مبسوط قرار گرفت، اما مصوبه‌ای صادر نشد و پس از اتخاذ تصمیم نهایی اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.
اشراقی گفت: در محدوده منطقه ۱۰ نیز ضمن موافقت به اجراء مجموعه‌ای خدماتی، قرار شد شهرداری منطقه در اسرع وقت به تملک باغ حکیم به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع و تبدیل آن به فضای سبز عمومی اقدام کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار