اهمیت آرمان‌ها و اهداف مشترک در تحقق جهش تولید
کد خبر: 1028585
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ja5
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
مجید عامری
یکی از الزامات تحقق جهش تولید در صنایع ایران، ایجاد آرمان‌ها و اهداف مشترک از طریق بصیرت‌افزایی در جامعه است. به وجود آوردن اهداف برنامه‌ریزی شده و مشترک، اولین گام برای ایجاد همبستگی و عزمی راسخ در آحاد جامعه جهت تحقق آرمان‌های بزرگ یک کشور است. با ایجاد آرمان‌های هدفمند می‌توان این مفهوم را به مردم منتقل کرد که با حمایت‌های خود از تولیدکنندگان داخلی و خرید کالا‌های ایرانی، می‌توانند نقش مهمی در راستای اهداف بزرگی مانند اشتغالزایی و معیشت بهتر جامعه ایفا کنند؛ لذا مسئولان باید از طریق رسانه‌های ملی و جمعی و پیشقدم شدن در اجرای برنامه‌هایی که موجب اشاعه این فعالیت‌ها می‌شود و کشور را به سمت پیشرفت و توسعه‌یافتگی سوق می‌دهد، مردم را به شناخت کاملی از این برنامه‌ها برسانند.

باید برای آحاد جامعه مشخص و تبیین شود که به واسطه حمایت از تولیدکنندگان داخل و خرید‌های تشکیلاتی از کالا‌های ایرانی، می‌خواهیم چه چیزی را در جامعه بسط و گسترش دهیم. می‌خواهیم چه ارزش‌های پایداری را خلق کنیم. دستاوردش برای مردم و تأثیرش در بهبود و کیفیت زندگی آن‌ها چیست. باید مشکلات و مسائلی را که به واسطه ایجاد این برنامه‌ها از مردم مرتفع می‌شود با صداقت و به ساده‌ترین روش ممکن برای مردم تشریح و توصیف کرد تا تمام طبقات جامعه از مقاصد و اهداف به نحوی کامل و شفاف آگاه شوند.

این برنامه‌های تبیین‌محور و هدفمند می‌تواند موجب نگرش صحیح و شناخت کامل در افراد شود و فضایی را در جامعه به وجود آورد که افراد در مورد مسائل اقناع شوند و نسبت به آن متعهد بمانند. در این صورت است که مردم با میل، رغبت و همت بیشتر در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های بزرگ تلاش خواهند کرد. اخلال در نظام اقتصادی کشور، جلوگیری از روند رشد و توسعه اقتصادی، ایجاد مشکلات در معیشت مردم، کاهش اشتغال و ده‌ها معضل اقتصادی و اجتماعی دیگر از جمله برنامه‌ها و توطئه‌های مستکبرین و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و به وجود آوردن آرمان‌های مشترک در یک جامعه موجب ایستادگی، وحدت و شجاعت مسئولان و اقشار جامعه در برخورد با مسائل و مشکلاتی مانند تحریم‌های اقتصادی می‌شود که به واسطه توطئه‌های مستکبرین ایجاد شده است.

آرمان‌های مشترک در یک جامعه توان و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل یک کشور را در یک مسیر و به سمت‌وسوی مشخص هدایت می‌کند و موجب می‌شود از تمام نیرو‌ها و ظرفیت‌های کشور به شکل هدفمند و متمرکز استفاده شود؛ لذا از این جهت حرکت‌هایی که با آرمان‌ها و تفکرات مشترک شکل می‌گیرد با بروز مشکلات و سختی‌ها از بین نمی‌روند و موجب می‌شود مسئولان و مردم به اعمال خود جهت تحقق اهداف و برنامه‌های بلندمدت و آینده‌گرایانه کشور با رضایت خاطر و اطمینان کامل متعهد باشند. لازمه اثربخشی هرچه بیشتر برنامه‌های هدفمند این است که صدر و ساقه این آرمان‌های بزرگ باید با اهداف شخصی اقشار جامعه مرتبط باشد و مسئولان باید ابتدا خود را راغب و متعهد نسبت به برنامه‌ها و اهداف بزرگ کشور نشان دهند، چراکه قطعاً مسئول یا فردی که نسبت به یک برنامه متعهد باشد و برنامه‌ها و گفته‌هایش تنها به کلام منتهی نشود، بهتر می‌تواند در جهت اشاعه و نهادینه شدن یک فرهنگ در جامعه موفق شود.

با ایجاد برنامه‌های بنیادی و بصیرت‌افزایی همه‌جانبه در جامعه می‌توان به شکل شایسته‌ای در تمامی عرصه‌ها و ابعاد رو به جلو عزیمت کرد و نکته‌ای که باید در ذهن تمامی مسئولان محترم کشور قابل توجه باشد، این است که مردم از مسئولانی که برنامه‌های منطقی را در دستور کار خود قرار می‌دهند و در فکر اشاعه عدالت و اهتمام جهت رسیدگی به مشکلات مردم هستند، حمایت می‌کنند، چراکه تحقق چنین برنامه‌های کلانی همراهی گسترده جامعه و اعتماد مردم را می‌طلبد و این اعتماد و همراهی مردم موجب تعهدی عمیق‌تر در مسئولان خواهد شد. چنین حمایت‌های تدبیر شده و گسترده‌ای از تولیدکنندگان داخل کشور، موجب اشتغالزایی و امنیت شغلی، بهبود کیفیت کالا‌های داخلی، رضایت حداکثری مشتریان داخلی و خارجی از کالا‌ها و افزایش سهم بازار کالا‌های داخلی می‌شود.

در کنار به وجود آوردن این آرمان‌های هدفمند در تمامی حوزه‌ها، به‌خصوص عرصه اقتصادی کشور توسط دولت و با هم‌اندیشی و هماهنگی بین نهادها، به‌ویژه مجلس جمهوری اسلامی ایران و قوه قضائیه، لازم است تولیدکنندگان ما نیز در شرکت‌های خود برای افزایش بهره‌وری، رضایت حداکثری و جهش تولید هرچه بیشتر، آرمان‌های داهیانه‌ای را برای خود تعریف و ایجاد کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار