رشد جمعیت جهان در سال ۲۱۰۰ متوقف می‌شود!
کد خبر: 1028527
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JZ9
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
بر اساس تجزیه و تحلیل مرکز تحقیقات "pew research" پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۱۰۰ جمعیت جهان با نرخ رشد سالانه کمتر از ۰.۱درصد و با افت شدید نسبت به نرخ فعلی به ۱۰.۹میلیارد نفر برسد و در نهایت متوقف شود!
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس تجزیه و تحلیل مرکز تحقیقات پیو "pew research" از داده‌های جدید سازمان ملل، برای نخستین بار در تاریخ مدرن، انتظار می‌رود که جمعیت جهان در پایان قرن جاری عمدتاً متوقف شود!

عمده این توقف به‌دلیل کاهش نرخ باروری جهانی است؛ پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۱۰۰، جمعیت جهان با نرخ رشد سالانه کمتر از ۰.۱ درصد و با افت شدید نسبت به نرخ فعلی، به ۱۰.۹ میلیارد نفر برسد.

بین سال‌های ۱۹۵۰ تا امروز، جمعیت جهان هرساله بین ۱ تا ۲ درصد رشد کرده است و از ۲.۵ میلیارد نفر به بیش از ۷.۷ میلیارد نفر افزایش یافته است؛ بر این اساس جمعیت جهان تا سال ۲۱۰۰ افزایش می‌یابد و در نهایت متوقف می‌شود!

رشد جمعیت جهان در سال ۲۱۰۰ متوقف می‌شود!

گفتنی است، کشور‌های مختلف جهان چند سال است که این هشدار‌های جمعیتی را مبنای سیاست‌های خود قرار داده‌اند و با انواع مختلف مشوق‌ها و حمایت‌ها سعی در کنترل و مهار کاهش جمعیت کشور‌های خود دارند؛ بسیاری از کشور‌هایی که در خطر کاهش جمعیت قرار دارند، توانسته‌اند با اعمال سیاست‌هایی سطح باروری خود را در حد نرخ جانشینی (۲.۱ فرزند) حفظ کنند.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار