افزایش ۷.۵ درصدی تولید آب در دوران کرونا
کد خبر: 1028377
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JWj
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی مطرح کرد
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه تولید آب ۷.۵ درصد افزایش یافته است، گفت: در سال جاری ۱۶۰ میلیون مترمکعب آب تولید شده است.

سید ابراهیم علوی ،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی  با بیان اینکه تولید آب در دوران کرونا ، 7.5درصد افزایش یافته است  ،گفت: در نیمه نخست سال گذشته 148میلیون مترمکعب آب تولید و توزیع شد که این رقم در سال جاری به  160میلیون مترمکعب رسید.   

وی  بیان کرد : در تابستان سال جاری وضعیت تأمین  آب 10 روستای استان در اجرای  طرح یک پارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی، ارتقاء پیدا نموده و با استفاده از پتانسیل های محلی و منابع شرکت  از محل اتصال شبکه آب شهری ، 5میلیون مترآب مکعب در اختیار آنها  قرار گرفته  است .  

وی اظهار کرد : قدمت  50درصد ازخطوط و شبکه های توزیع30هزارکیلومتری آب در استان بین 30تا40سال بوده و همین امر باعث ایجاد هدر رفت آب به میزان 15 درصد شده است.

در ادامه علوی از افتتاح چند پروژه آبرسانی روستایی در قالب پویش « هر هفته الف  – ب ایران» با حضور وزیر نیرو خبر داد.

مهدی جهان طلب ، معاون بهره برداری و توسعه آبفا خراسان رضوی با بیان اینکه 30شهر استان با تنش آبی مواجه است، گفت:6 شهر در وضعیت قرمز، 14 شهر نارنجی  و 10شهر هم با مشکل کیفی آب مواجه  هستند ؛همچنین 314 روستا در شرایط قرمز آبی ، 370روستا نارنجی و 146 روستا در شرایط زرد قرار دارند.

محمد سهرابی، معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب بیان کرد: در 7 شهر و سه روستای خراسان رضوی ، طرح های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب به بهره برداری رسیده است و 570هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته اند.

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت با بیان اینکه آبفا استان به یک میلیون و 230هزار مشترک آب شهری و روستایی خدمت رسانی می کند، اظهار داشت: تولید هر متر مکعب آب شرب در خراسان رضوی  بسیارهزینه بر بوده و به سختی انجام می شود ولیکن به راحتی مصرف و بسیار ارزان در اختیار مشترکین قرار میگیرد.

کتایون دل زنده ،معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری آبفا استان خراسان رضوی از تلاش این شرکت برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای اجرای طرح های فاضلاب در قالب مدل های مالی مختلف خبرداد و گفت: در اجرای پروژه های عمرانی و تملک سرمایه ای این شرکت در سال گذشته، سه هزار میلیاردریال هزینه شد که امسال با توجه به شرایط موجود،  منابع مالی با کاهش مواجه شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار