شکایت ترامپ در پنسیلوانیا ناکام ماند
کد خبر: 1028197
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JTp
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
یکی از قضات فدرال ایالت پنسیلوانیا، شکایت ترامپ را که طی آن خواستار ابطال بخشی از آرای ایالتی شده بود، رد کرد تا ناکامی دیگری را برای رئیس‌جمهور آمریکا رقم بزند.
 
سرویس بین الملل جوان آنلاین: دادگاهی در پنسیلوانیا شکایت ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را که خواستار ابطال میلیون‌ها رای پستی در این ایالت کلیدی شده بود؛ رد کرد.

قاضی «متیو بران» این شکایت را که طی آن کارزار ترامپ مدعی نقض مقررات انتخاباتی شده بود، بی ارزش خواند.

با این تصمیم، راه برای تصدیق پیروزی جو بایدن دموکرات در این ایالت کلیدی هموار می‌شود. بایدن با اختلاف حدود ۸۰ هزار رای در این ایالت از رقیب خود جلو است.

به دنبال زیر سوال بردن صحت انتخابات ۲۰۲۰، این تازه‌ترین شکست ترامپ در مراجع قضایی است.

کارزار ترامپ از دادگاه فدرال خواسته بود حدود هفت میلیون مورد از آرای ایالت پنسیلوانیا را باطل کند حال آنکه قاضی متیو بران می‌گوید جمهوریخواهان برای پیش برد این ادعا باید استدلال‌های قانع کننده حقوقی و شواهدی محکم مبنی بر فساد انتخاباتی ارائه دهند.

ترامپ از پذیرش شکست انتخاباتی امتناع کرده و می‌گوید رقیب دموکرات با دزدی آرا و تقلب از او پیشی گرفته است حال آنکه تاکنون شواهد محکمه‌پسندی ارائه نداده است.

به این ترتیب، آخرین تلاش کارزار ترامپ برای به تاخیر انداختن تصدیق نتایج در ایالت کلیدی پنسیلوانیا - که قرار است دوشنبه انجام شود – بی‌نتیجه ماند.

این در حالی است که رهبران جمهوریخواه ایالت میشیگان نیز به‌رغم دیداری که در کاخ سفید با ترامپ داشتند، از تصمیم خود برای عدم دخالت در روند تعیین نتیجه انتخاباتی سخن گفته و به طور ضمنی پیروزی بایدن را تائید می‌کنند.

ایالت کلیدی جورجیا نیز که زمانی از آن به عنوان دژ مستحکم جمهوریخواهان یاد می‌شد؛ بعد از بازشماری آرا، بایدن را پیروز انتخابات معرفی کرد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار