کالا‌های اساسی با قیمت ارزان در راه بازار
کد خبر: 1027814
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JNe
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به کمبود گاه‌به‌گاه یک یا چند کالا از آغاز تزریق کالا‌های اساسی با بهای مناسب و ارزان به بازار خبر داد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش سازمان صنعت‏، معدن و تجارت استان تهران، یدالله صادقی با اعلام اینکه ذخایر کالا‌های اساسی و نحوه توزیع و گردش آن‌ها در بازار به‌طور مستمر، رصد و ارزیابی می‌شود، گفت: ذخایر مرغ و گوشت قرمز منجمد توان پاسخگویی به نیاز بازار استان تهران تا ۱۵ روز آینده را حتی در صورت تأمین نشدن مرغ و گوشت گرم دارد. تا ۱۵ روز آینده محصول جدید مرغداری‌ها وارد بازار می‌شود و باید در این مدت، قیمت و توزیع این محصول را در حالت متعادلی نگاه داشت.

وی افزود: ذائقه مردم به مرغ گرم عادت دارد و اغلب شهروندان کمتر از مرغ و گوشت منجمد استقبال می‌کنند، از این‌رو بناست در همین مدت برای تأمین مرغ گرم مورد نیاز شهروندان تهرانی از استان‌های تولید‌کننده همجوار به‌طور روزانه مرغ وارد بازار شود.

روغن با قیمت قبل در بازار عرضه می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به حل مشکل روغن از شنبه هفته جاری در تمام بخش‌های مصرفی این محصول گفت: مشکل روغن حل شد و اکنون این محصول به وفور در تمامی فروشگاه‌های سطح استان یافت می‌شود.

وی ادامه داد: روغن صنف و صنعت نیز از شنبه هفته جاری وارد و برای واحد‌های صنفی سهمیه در نظر گرفته شده که همه را تأمین کردیم.

صادقی اضافه کرد: این محصول اکنون با قیمت قبل در بازار و بخش‌های قبل عرضه می‌شود، چون مواد اولیه آن با ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی تأمین شده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: اگر در مقطعی قیمت روغن در بازار تا سه برابر افزایش یافت، به علت فاصله‌ای بود که در تأمین مواد اولیه برای واحد‌های تولیدی ایجاد شد.

وی با بیان اینکه تهران پنج واحد صنعتی تولیدکننده روغن دارد، عنوان کرد: همین تعداد واحد می‌تواند ۴۵ درصد روغن مورد نیاز کشور را تأمین کند و علت مشکل عرضه این محصول در بازار مربوط به تأمین مواد اولیه بود.

۵۳۰۰ تن برنج به بازار تهران تزریق می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: برای تقویت بازار در کل کشور، ۳۰ هزار تن برنج توزیع شده است که سهم این استان به ۵ هزار و ۳۰۰ تن می‌رسد.

وی با اشاره به انجام شدن هماهنگی‌ها برای توزیع این مقدار برنج اعلام کرد: بناست این محصول با نام برنج هندی و ۱۱۲۱ با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

صادقی افزود: عرضه برنج با این قیمت، علاوه بر زمینه‌سازی برای تقویت بازار کمک می‌کند تا خانواده‌های نیازمند با قیمت مناسب‌تری این کالا را تهیه کنند.

تمرکز نظارت‌ها بر کالا‌های مورد تأکید ستاد تنظیم بازار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: تمرکز ناظران این سازمان روی آن دسته از کالا‌هایی است که این روز‌ها مورد تأکید ستاد تنظیم بازار کشور هستند.

وی با اشاره به تعداد ثابت بازرسان این سازمان یادآورشد: این بازرسان متناسب با اولویت‌هایی که ستاد تنظیم بازار اعلام می‌کند، اولویت و حجم بازرسی‌ها را تعیین می‌کنند و انجام می‌دهند.

صادقی افزود: در ستاد تنظیم بازار استانداری تهران، روی روند کلی تهیه و توزیع بحث می‌شود که اهمیت بیشتری دارد و اگر در این زمینه نواقصی وجود داشته باشد، برطرف خواهد شد تا در جریان گردش کالا خللی ایجاد نشود.

این مقام مسئول تأکید کرد: بازار تهران نزدیک به ۶۰۰ هزار بازیگر اقتصادی دارد و این امکان وجود دارد که در برخی مواقع تعدادی از آنان همکاری لازم را نداشته باشند، اما در مجموع این رقم بسیار کوچک است و همه عوامل بازار همراه ما هستند.

موضوع تأمین روغن در هفته گذشته برای شهروندان و بازاریان مشکل‌ساز شده بود و برخی واحد‌های صنفی دارای این محصول آن را با قیمت چندین برابری عرضه می‌کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار