آغاز شمارش معکوس برای بهره برداری از بزرگ ترین کریدور ترانزیتی شرق کشور
کد خبر: 1027396
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JGu
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
مدیر عامل مؤسسه منطقه ویژه اقتصادی سرخس؛
پروژه بزرگ ترین کریدور ترانزیتی شرق کشور در منطقه ویژه اقتصادی سرخس به همت آستان قدس رضوی در مراحل پایانی قرار دارد.

احمد صادقی گلمکانی، مدیر عامل مؤسسه منطقه ویژه اقتصادی سرخس، با اعلام این خبر گفت: مراحل پایانی ساخت و تکمیل مهم ترین پروژه زیرساختی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس با عنوان جاده ترانزیت یا همان کریدور ترانزیتی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حال انجام است.
وی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد جاده ترانزیت در این منطقه خاطرنشان کرد: این طرح اولویت اصلی آستان قدس رضوی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس است و به لحاظ برون رفت از وضعیت فعلی، از اهمیتی بسزا برخوردار است.
مدیرعامل مؤسسه منطقه ویژه اقتصادی سرخس ادامه داد: جایگاه این پروژه در اتصال منطقه ویژه اقتصادی سرخس به نقطه صفر مرزی به گونه ای است که باعث شده است پیگیری ویژه ای از طرف عالی ترین سطوح آستان قدس رضوی و همین طور شورای عالی مناطق آزاد و ویژه برای تکمیل هرچه سریع تر آن صورت گیرد.
وی از نقش این کریدور در سرعت بخشیدن به انتقال کالاها در منطقه سخن گفت و افزود: با اتصال این کریدور، کالاهای ترانزیتی چین و آسیای میانه در شرق و شمال شرق، با سهولت و در کمترین زمان ممکن از طریق قلمرو ایران در منطقه ویژه اقتصادی سرخس به حوزه های قفقاز آسیای غربی و نیز دریای مدیترانه منتقل می شوند و متقابلا می توانند کالاهای تولیدی در این نواحی را به بازارهای آسیای میانه و چین ترانزیت کنند.
گلمکانی طول کریدور ترانزیتی مذکور را 12 کیلومتر بیان کرد و گفت: در مسیر این جاده تا گمرک سرخس، یک زیرگذر و دو دهنه پل رو گذر بزرگ احداث شده است.
وی ادامه داد: پل احداث شده روی ریل های عبوری از روستای قوش کهنه از حیث برخورداری از عرشه فلزی به طول 55 متر و رمپ در هر طرف 250 متر، در کشور بی نظیر است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار