۹۰ درصد نهاده‌های دامی تبدیل به مرغ برای توزیع در شبکه توزیع نشده است
کد خبر: 1027329
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JFp
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران خبر داد:
یک مقام مسئول گفت: براساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی ۵۲ واحد تولیدکننده مرغ بر مبنای میزان نهاده‌های دامی دریافتی باید دوهزار و ۳۱۷ تن مرغ تحویل شبکه توزیع کشور می‌کردند، اما این امر محقق نشده است.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران (آوندا)، سعید محمدی پور با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی طی ماه‌های مرداد و شهریور به ۵۲ واحد مرغداری در استان تهران پنج هزار و ۷۹۴ تن نهاده‌های دامی تحویل داده شده که از این میزان باید دو هزار و ۳۱۷ تن مرغ به شبکه توزیع تحویل داده می‌شد.
وی افزود: براساس بازرسی‌های صورت گرفته شده از سوی بازرسی سازمان صمت استان تهران مشخص شد که از این تعداد مرغداری ۴۵ واحد متخلف هستند و براساس میزان نهاده‌های دامی که تحویل گرفته اند، مرغ تحویل شبکه توزیع نداده اند.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران خاطرنشان کرد: واحد‌های مرغداری متخلف که نهاده‌های دامی را تبدیل به مرغ نکرده و به شبکه توزیع تحویل نداده اند، ۲۴۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جریمه شده و پرونده آن‌ها به سازمان تعزیرات ارجاع شده است.
محمدی پور تصریح کرد: هر مرغداری موظف است طی بازه زمانی ۴۰ تا ۴۵ روزه براساس میزان نهاده‌های دامی که دریافت کرده است میزان مشخصی مرغ تولید کرده و به شبکه توزیع تحویل دهد، اما بازرسی‌های صورت گرفته از سوی بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران نشان می‌دهد که از ۵۲ واحد مرغداری فعال در سطح استان تهران ۴۵ واحد مرغداری نسبت به تولید و توزیع مرغ در شبکه مرغ اقدام نکرده اند.
این مقام مسئول اظهار کرد: متاسفانه بیش از ۹۰ درصد نهاده‌های دامی در مرغداری‌های استان تهران تبدیل به مرغ برای توزیع در شبکه‌های رسمی نشده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار