پیامک هتل، سارق بین‌راهی را گرفتار کرد
کد خبر: 1027224
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JE8
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
ارسال پیامک تشکر اقامت در یکی از هتل‌های تهران برای مردی مالباخته سبب شد تا مأموران پلیس مجرم حرفه‌ای را که پس از بیهوش کردن مسافران اتوبوس اموالشان را سرقت می‌کرد بازداشت کنند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی رئیس پایگاه‌هشتم پلیس‌آگاهی پایتخت توضیح داد: ششم‌آبان‌ماه مرد جوانی وارد شعبه‌هشتم دادسرای ناحیه‌۳۴ تهران شد و از مردی فریبکار به اتهام سرقت اموالش سرقت کرد.

بعد از مطرح شدن شکایت پرونده برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان پایگاه‌هشتم پلیس‌آگاهی قرار گرفت. شاکی در تحقیق بیشتر گفت: من اهل شهری در جنوب کشور هستم. چند روز قبل برای انجام کاری به تهران آمدم و بعد از انجام شدن کارم راهی ترمینال جنوب شدم تا به خانه‌ام بروم. وقتی سوار اتوبوس مسافربری شدم مردی حدوداً ۳۰‌ساله در صندلی کناری من نشست و سر حرف را باز کرد و خودش را جعفر معرفی کرد. وقتی اتوبوس در عوارضی قم توقف کرد جعفر هم پیاده شد و لحظاتی بعد در حالی که دو نسکافه به دست داشت کنارم نشست. او یکی از نسکافه‌ها را خودش خورد و دیگری را به من تعارف کرد که از روی ادب قبول کردم. لحظاتی بعد از خوردن نسکافه بود که دچار سرگیجه شدم و به خواب رفتم. وقتی چشم باز کردم خودم را در بیمارستان شهرمان دیدم. آنجا بود که متوجه شدم آن مرد سارق بوده و با نسکافه مسموم من را بیهوش و اموالم از جمله گوشی تلفن همراه، اوراق هویتی، کارت بانکی و رمز آن را سرقت کرده است.
شاکی ادامه داد: مرد سارق بعد از دزیدن اموالم با گوشی تلفن همراهم برای همسرم هم پیامکی فرستاده و مدعی شده است که برایم مشکلی پیش آمده و از او خواسته که دو میلیون تومان به کارت من واریز کند. همسرم هم نگران شده و پول را به شماره کارتم که در آن زمان در اختیار سارق بوده واریز کرده و او هم پول را برداشت کرده است.

با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان در این باره تحقیق کردند. در حالی که بررسی‌ها در جریان بود شاکی بار دیگر وارد اداره پلیس شد و سر نخ تازه‌ای از سارق به دست پلیس داد. او گفت: بعد از سرقت گوشی تلفن همراهم من گوشی دیگری تهیه کرده و سیم کارت آن را دوباره فعال کردم. امروز پیامکی از هتلی معروف در تهران برایم ارسال شد که مدیر هتل از من به خاطر اقامت در آنجا تشکر کرده‌بود. بعد از به دست آمدن این سرنخ کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که مرد سارق با اوراق هویتی شاکی در هتل اقامت کرده‌است. بنابراین همراه شاکی راهی هتل شدند. همزمان با ورود مأموران پلیس بود که مشخص شد متهم تسویه حساب کرده و در حال خارج شدن از هتل است که او را بازداشت و در بازرسی از وی چند کارت ملی و کارت عابربانک متعلق به افراد دیگر کشف کردند.

بررسی سوابق متهم نشان داد که نام واقعی او ابوذر ۲۷‌ساله و از مجرمان سابقه‌دار است که قبلاً به اتهام جرائم مواد‌مخدر و سرقت بازداشت شده بود. ابوذر در اولین بازجویی‌ها به سرقت از شاکی و سرقت‌های مشابه اعتراف کرد. او گفت: من با پرسه در پایانه جنوب سوژه خود را انتخاب کرده و با طرح دوستی با آنان ارتباط گرفته و در طول مسیر با تهیه مواد خوراکی آن را با دارو‌های خواب‌آورمسموم و سپس سوژه را بیهوش و اموالش را سرقت می‌کردم.

من پس از سرقت به تهران بازگشتم و با اوراق هویتی شاکی در یکی از هتل‌ها اقامت داشتم که دستگیر شدم. در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان پلیس موفق شدند چند مالباخته دیگر که به این شیوه هدف سرقت قرار گرفته بودند شناسایی کنند.

سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه‌هشتم پلیس‌آگاهی پایتخت گفت: باتوجه به دستگیری سارق و اعتراف صریح به جرم خود تاکنون سه‌مالباخته مورد شناسایی قرار گرفته‌اند و شهروندانی که به این شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند، می‌توانند برای شناسایی متهم و تشکیل پرونده به پایگاه هشتم پلیس‌آگاهی واقع در میدان حر مراجعه کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار