اگر به اصلاح‌طلبان رأی ندهید دلار گران می‌شود!
کد خبر: 1027209
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JDt
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
«سیاستمداران پوپولیست اقتصاد را گروگان گرفته‌اند» تیتر یک دیروز روزنامه آرمان بود و این تصور را به وجود می‌آورد که روزنامه آرمان تلاش کرده حداقل در این ماه‌های آخر دولت، عوام‌فریبی دولت روحانی را ببیند. اما زهی خیال باطل و عجب از این همه وارونه نمایی از واقعیات!

تیتر آرمان به نقل از مهدی پازوکی است که آرمان او را اقتصاددان نامیده است. او مشاور ارشد محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه است. پازوکی در بخشی از این مصاحبه گفته: «اگر تفکر احمدی‌نژادی و تندرو‌ها در سال ۱۴۰۰ در ایران حاکم شود قطعاً وضعیت اقتصادی مردم بدتر خواهد شد. در چنین شرایطی ارزش پول ملی کاهش بیشتری پیدا خواهد کرد... بسیاری از تندرو‌های داخلی ترجیح می‌دادند ترامپ همچنان به عنوان رئیس‌جمهور امریکا به کار خود ادامه می‌داد. این عده گمان می‌کنند هرچه فشار به مردم بیشتر شود به همان اندازه مردم مشارکت کمتری در انتخابات خواهند داشت و درنهایت نیز یک تندرو و پوپولیست در ایران به قدرت می‌رسد. هنگامی که یک تندرو و پوپولیست در ایران به قدرت برسد و یک پوپولیست غربی نیز وجود داشته باشد یک فاجعه برای مردم ایران رخ خواهد داد».

این رقیب هراسی‌ها برای ملت ایران آشناست. سال‌های ۹۲ و ۹۶ اصلاح‌طلبان و روحانی به همین ترتیب رقابت انتخاباتی را پیش بردند؛ اینکه اگر به ما رأی ندهید، قیمت دلار چند برابر می‌شود، تورم افزایش می‌یابد، جنگ می‌شود، تحریم‌ها رفع نمی‌شود و ... و مردم به روحانی رأی دادند و دیدیم که قیمت دلار بالا نرفت، مسکن و خودرو دچار تورم قیمت نشد و تحریم‌ها هم لغو شد! مهدی پازوکی در روزنامه آرمان از پوپولیست بد می‌گوید، اما سطح سخنانش حتی از پوپولیستی بودن هم پایین‌تر است و اگر پوپولیسم، مردم را فریب می‌دهد، سخنان او پس از آن همه شعار‌های اینچنینی در انتخابات‌های ۹۲ و ۹۶ دیگر حتی توان فریب مردم را هم ندارد؛ او مشاور ارشد اقتصادی دولتی است که در دوران آن قیمت دلار ۱۰ برابر شد، دولتی که قبل انتخابات می‌گفت اگر ما رأی نیاوریم، دلار ۵ هزار تومان خواهد شد و به فاصله سه سال دلار را به ۳۲ هزار تومان رساند!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار