سند تدریس در فضای مجازی در حال تدوین است
کد خبر: 1027063
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JBX
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
مسوول بسیج اساتید اصفهان:
دکترمحمد باقری اصفهان گفت: نیازمند موازین مُدون برای تدریس در فضای مجازی هستیم از همین‌رو پژوهشکده مدیریت افکار عمومی و فضای مجازی بسیج اساتید در حال تدوین این سند است.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،مسوول بسیج اساتید استان در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط خاص کرونایی افزود: همانطور که تدریس در فضای واقعی نیازمند موازین و دستورالعمل خاص است، تدریس در فضای مجازی نیز مستلزم موازین خاص خود است که باید تدوین شود.

وی با اشاره به حضور اساتید بسیجی در سه مرحله رزمایش‌های همدلی و مواسات مومنانه اظهار داشت: مرحله بعدی رزمایش همدلی اساتید بسیجی در هفت گام نذر تبلت و تلفن همراه، نذر خون و پلاسما، نذر لوازم‌التحریر و کتاب، نذر جهیزیه، تامین مایحتاج زندگی، حضور داوطلبانه اساتید در عرصه صنعت و ارائه مشاوره تخصصی و علمی رایگان و کسر یک روز حقوق برای کمک به نیازمندان، در هفته بسیج برگزار می‌شود.

باقری با اشاره به راه‌اندازی کارگروه مدیریت بیماری کوید۱۹ در بسیج اساتید استان گفت: چهار کمیته بهداشتی، معنوی، بیوتروریسیم، فرهنگی و اجتماعی، مسائل این حوزه را به‌منظور یافتن راهکارهای علمی، رصد و پایش می‌کنند و از جمله اقدامات آنها تدوین پیوست‌نگاری فرهنگی مدیریت بیماری کروناست.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ۸۰ دفتر و کانون بسیج اساتید در مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های استان، حدود پنج هزار نفر از اساتید دانشگاهی را در این جامعه بزرگ نُخبگانی، سازماندهی کرده‌اند.

مسوول سازمان بسیج اساتید اصفهان، نقش‌آفرینی موثر برای برون رفت از مشکلات استان، کمک به تحقق تمدن نوین اسلامی در سطح منطقه، کمک به اسلامی کردن دانشگاه‌ها، سوق پایان‌نامه‌های دانشجویی به سمت حل معضلات جامعه و کمک به هیات‌های اندیشه‌ورز و متولیان فرهنگی را از اهداف و برنامه‌های بسیج اساتید استان برشمرد.

وی افزود: در همین راستا تشکیل گروه‌های تخصصی کُنشگری سریع برای حل مشکلات با رویکرد حل علمی مسائل، حمایت از اساتید نُخبه و نوآور، توانمندسازی بصیرتی و عقیدتی اساتید بسیجی و شبکه‌سازی اساتید جوان، مومن و انقلابی در دستور کار قرار گرفته است.

باقری اضافه کرد: ۶۰۰ استاد بسیجی، دوره‌های فرماندهی جنگ نرم اقتصادی را به‌منظور ارائه در سطح مساجد، محلات و مراکز علمی طی کرده‌اند ولی با توجه به شرایط کرونایی، بیشتر برنامه‌ها در زمان حاضر بصورت مجازی دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گروه‌های مشاور علمی اساتید در حوزه‌های علمی، فنی و روانشناسی تشکیل و بیش  از ۲۰۰ حلقه فعال صالحین گفت‌ و گو محور توسط اساتید بسیجی با هدف شاگردپروری در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش در بستر مجازی برگزار می‌شود.

باقری گفت: پنج اندیشکده مدیریت افکار عمومی، شهر اسلامی، گیاهان دارویی، آب و محیط زیست، گردشگری و همچنین اندیشگاه مطالعات راهبردی و حکمرانی ذیل سازمان بسیج اساتید استان راه‌اندازی شده است که تاکنون نتایج خوبی داشته‌اند.

مسوول سازمان بسیج اساتید اصفهان ادامه داد: افزون براین، گروه‌های "مساله محور" بسیج اساتید ۳۰ مشکل اصلی استان از جمله حاشیه‌نشینی، طلاق و خانواده، آب، بهره‌وری در فضای مجازی را دنبال می‌کنند که از دستاوردهای این گروه‌ها تهیه طرح "اقتصاد حاشیه نشینی" با بهره‌گیری از اساتید اقتصاد جامعه شناسی و روانشناسی است.

در ادامه این نشست مسوول بسیج فرهنگیان استان اصفهان نیز با بیان‌اینکه کمک به ارتقای کارآمدی نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش، مهمترین وظیفه بسیج فرهنگیان است، گفت: سند حرکت بسیج فرهنگیان، منویات، فرمایشات و منظومه فکری رهبر معظم انقلاب است و بر همین اساس تبدیل تهدید به فرصت و حرکت به سمت آموزش و پرورش انسان‌ساز ۲رویکرد اصلی ماست.

سرهنگ علی پیمان ‌صفت با اشاره به برنامه‌های بسیج فرهنگیان در حوزه مدیریت بیماری کرونا افزود: جشنواره "ایده‌پردازی تدریس" در فضای مجازی، مرداد و شهریور امسال برگزار شد که از مجموع هفت هزار ایده ثبت شده در سطح کشور، ۲۰۰ ایده غیرتکراری متعلق به استان اصفهان بود.

وی با بیان اینکه پیش از کرونا سه گروه جهادی فرهنگیان استان تشکیل شده بود، گفت: با آغاز بیماری کرونا ۳۵ گروه جهادی دیگر نیز در ۴۱ کانون بسیج فرهنگیان استان تشکیل شد.

مسوول بسیج فرهنگیان استان اصفهان افزود: فعالیت فرهنگیان بسیجی استان در حوزه مدیریت بیماری کرونا در  ۱۵ محور از جمله راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک، تولید اقلام بهداشتی، ضدعفونی اماکن و مدارس، آموزش و اطلاع‌رسانی، مشارکت در غربالگری، فعالیت‌های درسی و آموزشی، اهدای خون، خرید و اهدای تجهیزات پزشکی و تهیه و توزیع بسته‌های غذایی، تهیه بُن خرید مایحتاج زندگی، تهیه بسته‌های لوازم‌التحریر و تهیه ۱۴ تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند بود.

همچنین مسوول سازمان بسیج عشایر استان نیز در این نشست گفت: تلاش این سازمان ارتقای شاخص‌های توسعه انسانی در مناطق عشایری است زیرا در زمان حاضر این شاخص در جامعه شهری ۹۰ درصد، در جامعه روستایی ۸۵ درصد ولی در جامعه عشایری۵۲ درصد است.

سرهنگ پاسدار بشیر کیانی‌نژاد افزود: در همین راستا خدمات بسیج در حوزه آموزش، محرومیت‌زدایی، فرهنگی و اقتصادی دنبال می‌شود که در حوزه آموزش، برگزاری کلاس‌های آموزشی صنایع دستی با کمک سازمان فنی ‌و حرفه‌ای به‌منظور تولید محصولات مطابق با آداب، فرهنگ و رسوم عشایری برای بیش از یکصد زن عشایری برگزار شد.

وی ادامه داد: تلاش برای رفع مشکلات تحصیل دانش‌آموزان مُستعد عشایر و تهیه کتاب‌های درسی، کمک آموزشی و علمی برای دانش‌آموزان عشایری از دیگر اقدامات بسیج در این حوزه است.

کیانی‌نژاد اضافه کرد: راه‌اندازی خانه بهداشت‌های سیار، اجرای ۸۵ طرح در ۵۰ روستای عشایری از جمله ساخت و تعمیر مدارس، مساجد، شبکه آبرسانی و امثال آن با اعتبار بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال، تهیه ۲ هزار و ۵۰۰ سید غذایی به ارزش ۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال، توزیع ۲۰ هزار بسته محصولات بهداشتی در ایام کرونا از جمله اقدامات بسیج در بخش محرومیت‌زدایی است.

وی ادامه داد: همچنین مطالعات ابتدایی احداث ۹ کیلومتر راه ایل‌رو از چشمه لنگان تا دهستان "مسیر" در منطقه پشت کوه انجام شده است و با احداث این راه، زمان ۴.۵ ساعته این راه ایل‌رو به یک ساعت کاهش می‌یابد.

مسوول بسیج عشایر استان اصفهان خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی نیز جشنواره‌های بومی و محلی متناسب با سبک زندگی ایرانی و اسلامی بصورت سالانه برگزار می‌شود که مورد استقبال عشایر بوده است.

وی اظهار داشت: همچنین در حوزه‌های امنیتی با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان بسیجی عشایر تلاش می‌کنیم ‌در مقابله با سرقت در فصل کوچ در سطح حوزه استحفاظی استان اقدامات مناسب صورت گیرد.

نشست خبری بسیج اساتید، عشایری و با هدف تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های این سه قشر بسیج با حضور خبرنگاران استان در سپاه صاحب الزمان‌(عج) اصفهان برگزار شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار