نشت یابی خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز
کد خبر: 1026587
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J3r
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
مديرعامل شركت گاز استان اصفهان:
سید مصطفی علوی، از نشت‌یابی 9هزار و 42کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز شركت گاز استان اصفهان، درسطح مناطق شش گانه شهرستان اصفهان خبر داد و گفت: نشت یابی مناطق 22 گانه سطح استان نیز از مهرماه امسال آغاز شده.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، به نقل از روابط عمومي شركت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، افزود: هدف از انجام عملیات نشت یابی، شناسایی و ثبت نقاطی که نشتی گاز دارند و اطلاع رسانی آن به تیم های کنترل و رفع نشتی است تا از خسارات جانی و مالی پیشگیری به عمل آید.

وی، ادامه داد: پس از شناسایی موارد نشتی توسط تیم‌های نشت‌یاب، موارد نشتی و مخاطره‌آمیز در اسرع وقت به واحد بهره‌برداری اداره گازرسانی اعلام و واحدهای مربوطه در سریع‌ترین زمان ممکن، نسبت به رفع نشتی اقدام می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، همچنین گفت، از ابتدای شروع پیمان نشت یابی مناطق شش گانه اصفهان که مهر ماه سال گذشته آغاز گردید تا کنون بیش از 2 هزار و 214 مورد نشت زمینی، یک هزار و 579 مورد نشت هوایی و 493 نشت در ایستگاه  گازرسانی شناسایی و رفع گردیده است.

مهندس علوی، با توجه به لزوم تداوم خدمات گازرسانی و تامین مستمر گاز طبیعی برای مشترکین، این مهم را منوط به شناسایی و کنترل نقاط مخاطره آمیز ورفع هرگونه نشتی های موردی و احتمالی برشمرد و گفت: بیش از 9 هزار کیلومتر شبکه توزیع و خط تغذیه و بیش از 259هزار انشعاب مورد نشت یابی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه عواملی همچون خوردگی داخلی و خارجی، تغییر بستر خاک و حوادث غیرمترقبه همچون زلزله و آب‌بردگی و... اغلب به ایجاد نشتی در خطوط لوله منجر می‌شود، افزود: با توجه به وجود حدود ۲۶ هزار کیلومتر خطوط شبکه تغذیه، توزیع و انشعابات در سطح استان اصفهان، عملیات نشت‌یابی در قالب دو پیمان بازرسی و کنترل نشت مناطق شش‌گانه و نواحی بیست‌ودوگانه استان به‌منظور حفظ ایمنی و حفاظت از سرمایه ملی به‌صورت پیمایشی و توسط دستگاه‌های نشت یاب FID یا لیزری انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، همچنین گفت: به‌منظور تحقق گازرسانی پایدار و ایمن، افزون بر نشت‌یابی روزانه، ثبت گزارش روزانه و ماهانه، موارد ناایمن شامل علمک معلق، حوضچه شیر بدون درپوش، علمک تصادفی، سرقت گاز، نصب توری و..و نیز در اسرع وقت به واحدهای بهره‌برداری و اچ‌اس‌یی گزارش می‌شود.

وی، با تأکید بر جدی گرفتن نشت گاز، به مشترکین عزیز توصیه کرد: به منظور حصول اطمینان از عدم وجود نشت گاز، لازم است مشترکین گاز خانگی سیستم های لوله کشی گاز داخلی منازل خود دائماً تحت کنترل داشته باشند و در صورت عدم حضور در منازل، شیر اصلی گاز را ببندند، علاوه بر آن علمک های داخل کوچه ها و خیابان ها نیز باید مورد توجه قرار گرفته و تحت هیچ شرایطی ضربه ای به آنها وارد گردد.

مهندس علوی، گفت: در صورتی که عملیات عقب نشینی در خانه ای اتفاق می افتد، مشترک باید بلافاصله جهت جمع آوری علمک نا ایمن، مراتب را با تلفن 194 به شرکت گاز اطلاع دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار