مجرم خطرناک به جامعه بازگشت
کد خبر: 1026399
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J0p
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۴
مجرم خطرناکی که به اتهام جرائم مختلف از جمله ارتکاب دو قتل به زندان افتاده‌بود، موفق شد با جلب رضایت شاکیان از زندان آزاد شود. نبود سازوکار مناسب برای مراقبت از رفتار مجرمان خطرناک منجر به بروز آسیب‌های بسیاری برای جامعه می‌شود.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  هشتم‌آبان‌سال‌۸۶ در جریان یک نزاع خونین در پایتخت مردی به نام تیمور به اتهام قتل تحت تعقیب قرار گرفت و بازداشت شد. آن روز مأموران پلیس تهران از درگیری مرگباری در یکی از خیابان‌های جنوبی تهران با خبر و راهی محل شدند. بررسی‌ها نشان داد لحظاتی قبل نزاع دسته‌جمعی بین چند شرور و خلافکار رخ داده‌است که در جریان آن یکی از طرفین با اصابت چاقوی تیمور به قتل رسیده است.

تشکیل باند کلاهبرداری در زندان

تیمور پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد و راهی زندان شد. متهم که به قصاص و ۱۰‌سال حبس محکوم شده‌بود، در زندان رجایی‌شهر باند کلاهبرداری را تشکیل داد و با همان شیوه مرسوم اینترنتی و پیامکی از داخل زندان از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد. وی به شهروندان پیامک می‌داد که در مسابقه‌ای برنده شده‌اید و از شهروندان می‌خواست به دستگاه عابر بانکی در نزدیکی خانه‌شان مراجعه کنند تا از طریق عابر بانک جایزه نقدی‌شان را به کارتشان واریز کند و بدین ترتیب شهروندان به دستور او گزینه زبان انگلیسی را انتخاب می‌کردند و در یک لحظه متوجه می‌شدند که حسابشان خالی شده است. کلاهبرداری سریالی او از شهروندان ادامه داشت تا اینکه سرانجام با رصد‌های اطلاعاتی وی شناسایی شد و پس از محاکمه برای جرم کلاهبرداری به هفت‌سال حبس و رد مال محکوم شد.

دومین قتل

قاتل خلافکار که موفق به کلاهبرداری از شهروندان شده‌بود، در نهایت با پرداخت دیه به خانواده مقتول هم موفق به گرفتن رضایت شد و از چوبه‌دار فاصله گرفت. اما این پایان خلاف‌های او نبود و درگیری‌ها، شرارت‌ها و خلافکاری‌های او داخل زندان ادامه داشت تا اینکه نهم مرداد‌سال‌۹۴ درگیری خونینی داخل یکی از بند‌های زندان، قاتل دیگری را به نام حامد به قتل رساند. حامد مردادسال‌۸۴ با همدستی پسر عمویش در تهران راننده تاکسی را به خاطر اینکه صدای رادیوی ضبط خودرواش را بلند کرده‌بود، به قتل رسانده و راهی زندان شده بود که در نهایت هم پس از گذشت ۱۰‌سال از حادثه در درگیری با تیمور داخل زندان به قتل رسید.

پس از این متهم برای دومین قتل در دادگاه کیفری محاکمه و به قصاص و هفت‌سال حبس محکوم شد و دوباره به طناب دار نزدیک شد. وی پس از ارتکاب دومین قتل دوباره اعمال مجرمانه خود را ادامه داد و این بار به عنوان خرده فروش مواد مخدر داخل زندان همراه با ۱۰‌گرم شیشه بازداشت شد و پس از محاکمه به زندان و جریمه نقدی محکوم شد.

درگیری با وحید مرادی در زندان

پس از این متهم باز هم دست از شرارت‌ها و خلاف‌هایش برنداشت تا اینکه در درگیری که منجر به قتل وحید مرادی، شرور معروف تهران در زندان رجایی شهر شد به عنوان یکی از اعضای درگیری بازداشت شد. بررسی‌های دوربین‌های مداربسته نشان داد تیمور در آن درگیری با چاقوی دست‌سازی ضربه‌ای به پشت شرور معروف می‌زند. وی در بازجویی‌ها به درگیری اعتراف کرد، اما از آنجایی که ضربه وی بر اساس نظریه پزشکی قانونی کشنده نبود به دیه و زندان محکوم شد.

در حالی که کلکسیون جرائم قاتل خطرناک کامل شده‌بود، وی با پرداخت دیه به خانواده حامد (مقتول) و خانواده وحید مرادی موفق به گرفتن رضایت شد و در نهایت چندی قبل پس از ۱۳‌سال حبس و ارتکاب جرائم سریالی در داخل زندان، آزاد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار