نمایشگاه صنعت ساختمان؛ بستری مناسب جهت جذب فعالان مسکن
کد خبر: 1026304
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IzI
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:
علیرضا قاری‌قرآن یکی از اهداف حضور این اداره کل در بیست و سومین نمایشگاه صنعت ساختمان را آشنا نمودن فعالان ساخت و ساز با طرح عظیم اقدام ملی مسکن استان اصفهان بیان کرد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)، مدیرکل راه و شهرسای استان اصفهان طی بازدید از بیست و سومین نمایشگاه صنعت ساختمان استان، برگزاری این نمایشگاه را بسیار مهم و تاثیرگذار در ارتقای سطح کیفی تولید مسکن و کاهش هزینه‌های ساخت این حوزه در سطح استان بیان کرد.

وی افزود برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان با معرفی فرصت‌ها، توانمندی‌ها و پتانسیل های موجود در این صنعت و استفاده از ظرفیت‌ها،دانش و توان داخلی در برآوردن نیازهای داخلی گامی مهم در جهت تحقق شعارامسال "جهش تولید" است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در پاسخ به سوال کارشناس خبر در خصوص هدف حضور اداره کل راه و شهرسازی استان در این نمایشگاه اظهار کرد: در سال جاری از مهمترین برنامه‌های ما در بخش مسکن و ساختمان، پیگیری و احداث پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در استان است که لزوم تسریع در اجرای آن و مبحث کیفیت ساخت واحدهای این طرح بسیار حائز اهمیت است، به همین جهت مقرر شد این اداره کل در نمایشگاه حضور داشته باشد تا علاوه بر نمایش دستاوردهای خود در حوزه مسکن و ساختمان، با ارائه اطلاعات پیرامون طرح اقدام ملی مسکن استان فعالان ساخت و ساز را به سرمایه‌گذاری در این طرح جذب کند.

وی با اشاره به اینکه این اداره کل در نمایشگاه صنعت ساختمان در کنار شرکت‌های فعال حوزه تولیدات و تجهیزات ساختمانی حضور دارد گفت: در این نمایشگاه پهنه وسیعی از جذب سرمایه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی و مسکن در داخل کشور معرفی می‌شود.

قاری‌قرآن ادامه داد: تمامی خدمات مرتبط با طرح اقدام ملی مسکن استان که توسط دفاتر پیشخوان دولت در حال انجام است، در نمایشگاه صنعت ساختمان (غرفه راه و شهرسازی) بصورت رایگان برای متقاضیان انجام می‌شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن استان اظهار کرد: جهت رونق بازار مسکن در طرح اقدام ملی برای ساخت ۷۰ هزار و ۷۸۰ واحد در استان اصفهان برنامه‌ریزی شده است که طی سه مرحله ثبت‌نام این طرح در استان انجام شد و تعداد ۷۸ هزار و ۴۹۲ نفر نیز اقدام به ثبت نام کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: پس از پالایش و بررسی شرایط ۵ گانه متقاضیان، حدود ۴۵ هزار نفر واجد شرایط اولیه شناخته شدند و پس از واریز وجه توسط ۵ هزار و ۷۴۵ نفر از متقاضیان تعداد ۵ هزار و ۴۰۱ نفر به پروژه‌ها اختصاص یافتند.

وی با بیان اینکه تشخیص و تعیین زمین‌های مورد نیاز برای طرح اقدام ملی در سطح استان انجام شده است اذعان داشت: سعی شده است زمین‌ها در نقاطی انتخاب شود که کمترین معارض را داشته یا حداقل دچار مشکلات آتی نباشند.

قاری‌قرآن اظهار کرد: تا کنون حدود ۶۰ شهر استان پوشش طرح اقدام ملی را دارد و در صدد هستیم در قدم بعدی برای سایر شهرها نیز اقدام شود همچنین در ۳ بخش عمده مبحث اجرای پروژه ها پیگیری شده است به این صورت که در حوزه شهرستان‌ها آنچه بعنوان شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر تعریف شده است در قالب تبادل تفاهم نامه و قرارداد با بنیاد مسکن، بخش ستاد اجرایی فرمان امام، انبوه‌سازان و تعاونی‌ها انجام می‌پذیرد.

وی افزود: در بعضی از دیگر شهرها نیز  پروژه‌های اجرایی شروع شده و پروژه هایی که بصورت خودمالک است به تدریج تحویل مردم شده است. به این صورت که از طریق قرعه‌کشی در شهرستان‌های مختلف، متقاضیانی که وجه را واریز کردند وارد مرحله تحویل زمین برای ساخت شدند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان سومین بخش از اجرای طرح اقدام ملی استان را اجرای این طرح در شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی عنوان کرد و گفت: طرح اقدام ملی در این سه شهر توسط شهرهای جدید مدیریت می‌شود که تا کنون زمین‌ها به انبوه‌سازان مستقر در این شهرها تحویل شده و در حال سیر مراحل هستن تا پس از اخذ وجه از متقاضیان به پرژه‌ها معرفی شوند.

وی با بیان اینکه در حال رفع مشکل کمبود زمین از طریق الحاق اراضی مورد نیاز هستیم اذعان داشت: این موضوع در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و مصوباتی را در پی داشته است که به لطف خدا به زودی اراضی در اختیار مجموعه‌ها جهت ساخت قرار می‌گیرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار