سپاه و بسیج همکار شهرداری در مقابله با کرونا
کد خبر: 1026248
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IyO
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
برنامه مشترک شهرداری با سپاه تهران و بسیج جهت مهار هر چه بیشتر کرونا در دو بعد اطلاع‌رسانی و مقابله با این بیماری گسترش یافته‌است تا سرعت شیوع بیشتر کرونا گرفته شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سرعت انتشار ویروس کرونا پایتخت را در وضعیت فوق قرمز قرار داده‌است. به منظور پیشگیری و مقابله با شیوع و همه‌گیری این بیماری علاوه بر دستگاه‌های بهداشتی و مسئول پایتخت، سپاه نیز به همراهی و همکاری برای مهار ویروس کرونا با شهردار تهران اقدام کرده‌است. در این خصوص معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران از همکاری شهرداری با سپاه تهران و استانداری جهت مهار هر چه بیشتر کرونا خبر داد و گفت: ارائه خدمات در خانه‌های سلامت جهت مقابله با کرونا افزایش می‌یابد. محمدرضا جوادی‌یگانه، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران افزود: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون چندین‌بار نظرسنجی از مردم پایتخت درباره ابعاد مختلف این بیماری گرفته شده و در حال حاضر دو نظر سنجی جدید در دستور کار داریم؛ یکی مبنی بر اینکه چقدر از مردم تهران به اذعان خودشان مبتلا به این بیماری شده‌اند و دوم اینکه به چه علت اهتمام شهروندان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمتر شده‌است. معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران از همکاری مشترک شهرداری با استانداری و سپاه تهران جهت مهار کرونا خبر داد و گفت: این اقدامات در دو بعد اطلاع‌رسانی و مقابله با این بیماری است. وی با اشاره به ظرفیت خانه‌های سلامت و سرای محلات جهت کمک به شهروندان در مهار بیماری کرونا گفت: آمار بسیاری از سالمندان در محلات در اطلاعات خانه‌های سلامت ثبت‌شده که توسعه آن مدنظر قرار گرفته و خدمات برهمین اساس در خانه‌های سلامت افزایش می‌یابد.

خدمت سپاه در بهشت زهرا (س)

در همین زمینه، جانشین فرمانده کل سپاه در دیدار با مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) از نزدیک در جریان روند خدمات رسانی و مدیریت بحران کرونا در حوزه کفن و دفن قرار گرفت و از همراهی و همکاری این نهاد انقلابی با سازمان بهشت زهرا خبر داد. سردار علی فدوی با اعلام این مطلب که سپاه در کنار کارکنان زحمتکش سازمان بهشت زهرا (س) است، ضمن اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری و همراهی در این شرایط سخت و بحرانی گفت: ما از ابتدای این بحران برادرانه و مؤمنانه در کنار شما هستیم و به امید خداوند از این به بعد هم سپاه در کنار شما حضور دارد تا از این بحران به سلامت عبور کنیم.

در ابتدای این دیدار سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با ارائه گزارشی از ۲۶۰ روز تلاش شبانه‌روزی و جهادگونه پرسنل سازمان بهشت زهرا (س) در بحران بی‌سابقه و تاریخی کرونا گزارشی ارائه کرد و گفت: در این ایام سخت و دشوار سپاه با برادری بیشترین همراهی و همکاری را با سازمان بهشت زهرا (س) داشته و همواره همراهی و پشتیبانی کرده‌است.

نمونه‌گیری کرونا در منزل با همکاری بسیج

نمونه‌گیری کووید ۱۹ از افراد در تماس با مبتلایان کرونا در منزل آن‌ها هم آغاز شده‌است. این برنامه در راستای افزایش خدمات دانشگاه علوم پزشکی ایران برای ردیابی بیماران مبتلا به کرونا و جلوگیری از شیوع این ویروس در جامعه با همکاری بسیجیان انجام می‌شود.

براین اساس دکتر بابک عشرتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: برای نخستین‌بار نمونه‌گیری در منزل با همکاری شهرداری و بسیج در منطقه ۱۸ تهران آغاز شد.

وی افزود: پیش از این افراد برای نمونه‌گیری به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کردند، اما با اجرای این برنامه، دیگر نیازی به مراجعه نیست. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد: جلوگیری از تردد افراد مشکوک در جامعه مهم‌ترین هدف این برنامه است که به زودی در دیگر مناطق تهران نیز اجرا می‌شود. عشرتی همچنین گفت: برای انجام این برنامه تعدادی بسیجی داوطلب، آموزش دیده‌اند تا نمونه‌گیری برای آزمایش «پی‌سی‌آر» را در منزل انجام دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار