نوید اعتلای ایران اسلامی در یک تقارن مبارک
کد خبر: 1025526
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Imk
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
سید علیرضا امین یزدی
بی‌شک ۱۳ آبان ماه سال جاری با سال‌های گذشته متفاوت است و مهم‌ترین دلیل آن، تلفیق بهترین مناسبت تاریخ با این روز است. ولادت پیامبر اعظم (ص) که الگوی تمام استکبارستیزان عالم است و روز بزرگداشت دانش‌آموزانی که با پیروی از آن نور پاک، جلوه زیبای مقاومت در برابر استکبار را در مقابل دید جهانیان به نمایش گذاشتند. شاید یکی از پیامد‌های این تلفیق مبارک نمایش ابتذال گونه هراس سردمداران قدرت‌طلب جهان به بازیگری رئیس‌جمهور مکار فرانسه، از توجه و گرویدن جوانان اروپایی و غربی به هدیه ارزشمند خاتم پیغمبران برای بشریت یعنی دین مبین اسلام است که با نقش‌آفرینی نوجوانان امروز میهن اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی به هراس استکبارستیزان به لطف الهی افزوده خواهد شد و با امید به ظهور منجی عالم بشریت و همه‌گیر شدن هدیه نبوی، این سربازان نوجوان انقلاب اسلامی که انصارالمهدی عجل‌الله تعالی بر خود نام نهاده‌اند در راستای اعتلای نام اسلام تلاش جهادگونه می‌نمایند.

اما پیوند مبارک مناسبت‌های تاریخی در این روز یک اتفاق زیبای دیگر را نیز رقم زده‌است؛ تولد رهروان نیر اعظم (ص) در مسیر تربیت اسلامی در سالروز ولادت آن نور مقدس.

در ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۸ به فرمان امام راحل (ره) اولین تشکل دانش‌آموزی با هدف تربیت نسل جوان انقلابی با نام انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شروع به فعالیت نمود. تشکلی که در چهل و یکمین بهار خود با راهبری نماینده مستقیم رهبر معظم انقلاب همچون ابتدای این انقلاب پربرکت با رویکرد فرهنگی تربیتی و دور از فعالیت‌های جناحی در خدمت نظام اسلامی حرکت می‌نماید.

پرچمداری جنبش دانش‌آموزی در جریان سازی‌های مؤثر و توجه ویژه به عرصه تربیت نسل نوجوان با ارائه الگوی تربیت حماسی و همچنین سرآمدی در ارائه مدل تربیتی ویژه دختران با کرامت کشور اسلامی ایران، بر اساس الگوی تعالی دختران با پیوند به مفهوم ایثار، شهادت و جهاد، از رویکرد‌های منحصر به فرد این مجموعه است که محوریت فعالیت‌های آن با دانش‌آموزانی است که نه تنها رهبری، تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری انجمن اسلامی مدارس را بر عهده دارند که در عالی‌ترین مرتبه تصمیم‌گیری این تشکل نیز ایفای نقش می‌نمایند. اعضای انجمن‌های اسلامی در تشکل خود آمادگی برای نقش‌آفرینی در گام دوم انقلاب را با تقویت روحیه انقلابی خود و تقویت بصیرت و شناخت دشمن و تقویت روحیه معنوی از طریق تشکیل هیئت‌های انصارالمهدی عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف و با تجربه شیرین خدمت‌رسانی به محرومین افزایش می‌دهند.

نوجوانانی که از ویژگی برانگیختن و هدایت تفکر و عقلانیت همراه با نشاط در زیر سایه تشکل خود سود می‌برند، با تجربه شیرین کار جمعی و مهارت آموزی فردی به سمت اعتلای نام ایران اسلامی در جهان پیش می‌روند.

* مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خراسان رضوی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار