طبق قانون با کسانی که مصوبات ستاد کرونا را اجرا نکنند برخورد می‌شود
کد خبر: 1025305
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IjB
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مرجع تشخیص محدودیت‌های اجتماعی است، گفت: با هر فرد یا بخشی که از اجرای مصوبات ستاد کرونا سرپیچی کند طبق قانون برخورد خواهد شد.

علیار راستگو، در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌های این ستاد نیز بر اساس نظرات تخصصی وزارت بهداشت انجام می شود، افزود: ستاد مقابله با کرونا، پشتیبان بخش بهداشت و درمان بوده و مصوبات این ستاد در حکم مصوبات شورای عالی امنیت ملی و اجرای آنها برای همگان الزامی است.

وی با بیان اینکه با هر فرد یا بخشی که از اجرای مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا سرپیچی کند طبق قانون برخورد می شود، اظهار داشت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان افزایش یافته است و هم اکنون در شرایط عادی نیستیم و تصمیمات باید متناسب با شرایط باشد و در جامعه القای عادی‌انگاری نکند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه با هرگونه رویدادی که موجب تشکیل اجتماع و حضور خانواده‌ها باشد مخالف هستیم، گفت: در صورتی که برای برگزاری مراسم خاصی ضرورتی وجود داشته باشد باید با مجوز ستاد مقابله با کرونا و نظارت دانشگاه علوم پزشکی برگزار شود.

راستگو، با اشاره به ضرورت مداخله موثر در بحث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، ادامه داد: ساز و کار نظارت بر این امر باید به طور کامل اجرا شده و با متخلفان به صورت جدی برخورد شود.

وی از دستگاه‌های مسوول خواست گزارش عملکرد خود را در خصوص نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حوزه مسوولیت خود به دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارائه کنند.

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی و مسوول کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا نیز در این جلسه با تاکید بر ممنوعیت تشکیل هرگونه تجمع در سطح استان، گفت: قائل شدن استثنا در این خصوص موجب نابسامانی و القای عادی‌انگاری در جامعه می‌شود.

مرتضی محمدزاده، افزود: ستاد استانی بر توجه همزمان به مساله معیشت و سلامت مردم تاکید دارد و اعمال محدودیت در فعالیت‌های اجتماعی با لحاظ این مهم انجام می‌شود.

وی بر تجدیدنظر در نحوه مداخله دستگاه‌های مسوول در امر نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید کرد و اظهار داشت: تصمیمات ستاد مقابله با کرونا باید بدون چشم‌پوشی اجرایی شود.

درستی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه گزارشی از میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در دستگاه‌ها، اماکن و صنوف مختلف ارائه کرد.

برچسب ها: کرونا ، تبریز ، معاون
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار