مدافعان حریم حضرت رسول (ص)
کد خبر: 1025258
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IiQ
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
دفاع تمام‌قد ورزش و ورزشکاران از ساحت پیامبر اکرم (ص)
توهین امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و دفاع او از اهانت‌های مکرر به رسول اکرم خشم مسلمانان جهان را برانگیخته و باعث شده در هفته وحدت جامعه مسلمین جهان یکصداتر از همیشه این اقدام رئیس‌جمهور صهیونیست‌مسلک فرانسه را محکوم کنند.
فريدون حسن
توهین امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و دفاع او از اهانت‌های مکرر به رسول اکرم خشم مسلمانان جهان را برانگیخته و باعث شده در هفته وحدت جامعه مسلمین جهان یکصداتر از همیشه این اقدام رئیس‌جمهور صهیونیست‌مسلک فرانسه را محکوم کنند. در این میان جامعه ورزش و ورزشکاران کشورمان که همواره ارادت قلبی خود به حضرت رسول و خاندان پاک و مطهر ایشان را ثابت کرده‌اند نیز همصدا با دیگر مسلمانان جهان در قالب مدافعان حریم پیامبر فریاد اعتراض خود را از میادین ورزشی به گوش هتاکان به ساحت پیامبر اسلام می‌رسانند.

بیانیه سازمان ورزش بسیج

سازمان ورزش بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام اعلام کرد: «اینک برای چندمین بار در دنیای مدرن خالی از عقلانیت شاهد هستیم که به پیامبر مهربانی‌ها و واسطه خدا با خلق او جسارت می‌شود، اما این جسارت و اهانت نه به پیامبر مسلمانان، بلکه فی‌الواقع به ابراهیم خلیل‌الله، عیسی روح‌الله و موسی کلیم‌الله و دیگر انبیا قدسی (ع) بوده و می‌باشد. جامعه ورزش بسیج کشور اولاً: با محکوم نمودن این حرکت وقیحانه به دنیای غرب هشدار می‌دهد که منتظر غضب اسلام‌خواهان جهان باشد. ۲ میلیارد مسلمان جهان هرگز چنین رفتاری را تحمل نکرده و نخواهند کرد.

ثانیاً: از وزارت امور خارجه می‌خواهیم با اتخاذ راهکار‌های حقوقی و بین‌المللی، بالجد پیگیر این موضوع باشد و این اقدامات تا به عذرخواهی یا عقوبت اهانت‌کنندگان نینجامیده، کوتاه نیایند.

ثالثاً: از تمام آزادیخواهان و مسلمانان جهان می‌خواهیم روز ۱۷ ربیع با ترندسازی «لبیک یا رسول الله» در فضای مجازی؛ وحدت، انسجام، عشق و پیوند خود را به رسول گرامی اسلام اعلام دارند و  پروفایل‌های گوشی‌های همراه و تمام اکانت‌های فضای مجازی را به «لبیک یا رسول‌الله» و «فداک یا رسول‌الله» تبدیل نموده و با تحریم کالا‌های فرانسوی، اعتراض خود را به این حادثه جانکاه و  تأسف‌بار اعلام کنند.

رابعاً: از تمامی دولت‌های اسلامی می‌خواهیم در مقابله با این اهانت‌های پی‌در‌پی به ساحت دین و پیامبر اسلام کوتاه نیایند و ارتباط با دولت فرانسه را تعطیل و تعلیق نمایند.»

کشتی خواستار پاسخ محکم به هتاکان

فدراسیون کشتی هم به عنوان فدراسیون ورزش اول کشور و رشته‌ای که فتوت و جوانمردی را همواره شعار خود قرار داده است، اعلام کرد: «جسارت دولت فرانسه به ساحت پاک و قدسی پیامبر اعظم اتفاق دردناکی است که نمی‌توان آن را فقط در حد یک حرکت از سر ناآگاهی به حساب آورد. بر یکایک آزادیخواهان جهان است که با سیاست اسلام‌ستیزی دولت‌های غربی مقابله کنند؛ فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران به همراه جامعه بزرگ کشتی و قهرمانان این رشته ورزشی ضمن محکوم کردن این اقدامات تحریک‌آمیز، پیگیری‌های جدی دستگاه‌های مرتبط برای پاسخ محکم به این هتک‌حرمت را خواستار است.»

توهین مکرون قرابتی با آزادی بیان ندارد

سازمان لیگ فوتبال ایران هم به نمایندگی از باشگاه‌ها و جامعه فوتبال کشور، این اقدام موهن و توهین‌آمیز رئیس جمهور فرانسه را که بی‌احترامی به باور‌ها و ارزش‌های والای جامعه مسلمانان و نقض آشکار حقوق بشر است و هیچ قرابتی با آزادی بیان ندارد و ناقض آزادی و تهدیدکننده زندگی مسالمت‌آمیز انسانی است محکوم می‌نماید. بازیکنان دو تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان و فجر شهید سپاسی شیراز هم پیش از آغاز دیدار دوستانه روز پنج‌شنبه اهانت به پیامبر رحمت و خیر و برکت را محکوم کردند.

مقابل اسلام‌ستیزی با اقتدار می‌ایستیم

در ادامه این واکنش‌ها فدراسیون‌های والیبال، تیراندازی باکمان، ورزش‌های ناشنوایان و فدراسیون تنیس هم بیانیه‌های جداگانه‌ای را صادر کردند.

فدراسیون والیبال اعلام کرد: «جسارت به ساحت آسمانی حضرت محمد (ص) توهین به والاترین مقدسات و موجب جریحه‌دار شدن احساسات میلیون‌ها مسلمان درجهان شد. این اقدامات بی‌شرمانه رئیس‌جمهور فرانسه، قلب همه انسان‌های آزاده جهان را به درد آورد.

فدراسیون و خانواده بزرگ والیبال، این بدرفتاری‌ها نسبت به مسلمانان جهان را شدیداً محکوم کرده و امیدوار است در آینده شاهد تکرار چنین رفتار‌های اسلام‌ستیزانه‌ای نباشیم.»

فدراسیون تیراندازی باکمان، اهانت وقیحانه و گستاخانه نشریه شرلی ابدو را به ساحت قدسی حضرت رسول اکرم (ص) و همچنین توجیهات بی‌شرمانه و غیرقابل قبول شخص رئیس‌جمهور کشور فرانسه را به بهانه آزادی بیان شدیداً محکوم کرد.

فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان به نمایندگی از جامعه ورزش ناشنوایان، اهانت وقیحانه و گستاخانه جوامع غربی به‌خصوص یاوه‌گویان فرانسوی را به ساحت قدسی حضرت رسول اکرم (ص) و همچنین توجیهات بی‌شرمانه و غیرقابل قبول شخص رئیس‌جمهور کشور فرانسه را به بهانه آزادی بیان شدیداً محکوم می‌کند: «جامعه ورزش ناشنوایان ضمن هشدار به مسببان این اقدام سخیف و نوکران آن‌ها یادآور می‌شود که مسلمانان جهان مقابل این حرکات مذبوحانه به شدت خواهند ایستاد و اعتقاد راسخ دارند که حرکات سخیف این ابلهان روزگار از سر عجز، استیصال و ناتوانی است و در مقابل، مسلمانان جهان و دین اسلام همیشه سرافراز خواهند ماند.»

فدراسیون تنیس با بیان اینکه شیوه هتاکی به دین مبین اسلام ریشه در تاریخ دارد و کافران همیشه برای پوشاندن ضعف و حقارت خود برابر پیام روشن و رهایی‌بخش پیامبران الهی از این حربه استفاده کرده‌اند، اعلام کرد: «آنچه مسلم است این سناریوی اسلام ستیزی واقعیت سرپوش گذاشتن غرب بر ناکامی‌های خود در جلوگیری از توسعه اسلام و گرایش شهروندان غربی به دین مبین اسلام و آموزه‌های پیامبر اعظم (ص) را نشان می‌دهد. این حرکت ناجوانمردانه، سقوط اخلاق و انسانیت در بین سردمداران مدعی لیبرالیسم و دموکراسی است و بی‌کفایتی کافران را در اداره حکومت و ناتوانی و عجز در برابر خواسته‌های مردمی نشان می‌دهد. جامعه ورزش و تنیس ایران اسلامی مقابل اسلام‌ستیزی جریان‌های باطل و توهین‌کننده به پیامبر خوبی‌ها با اقتدار می‌ایستد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار