صحبت از مذاکره، تمکین به سیاست فشار حداکثری است
کد خبر: 1025032
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Iem
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
کارشناس مسائل بین‌الملل:
صحبت از مذاکره و صلح در شرایط فعلی کمک می‌کند به جریانی در امریکا که ادعا می‌کند سیاست فشار حداکثری مؤثر بوده است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، فؤاد ایزدی، کارشناس مسائل بین‌الملل در نشست تخصصی «وحدت اسلامی رمز اقتدار و راه غلبه بر استکبار جهانی» با یادآوری همزمانی روز ۱۳ آبان با برگزاری انتخابات امریکا با تأکید بر اینکه بسیاری در درون امریکا بر افول و فروپاشی این کشور اذعان دارند، گفت: درباره افول امریکا اجماع است و اغلب کارشناسان داخلی در این کشور معتقدند اقدامات ترامپ در چهار سال گذشته این روند را سرعت داده است.

وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته در برخی رسانه‌های مشهور و در سخنان شخصیت‌های پیشین و فعلی، مفاهیمی درباره «فروپاشی» امریکا شنیده‌ایم که قابل توجه است. کارشناس بازنشسته سازمان سیا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که امریکا شاخص‌های فروپاشی را در خود دارد. وی گفت: یکی از دلایل افول امریکا، شکست این کشور در عراق بود و البته سیاست خارجی‌اش هم در این شکست و روند افول مؤثر است. همچنین بحران اقتصادی ۲۰۰۸ که برای یک سال قیمت نفت به ۱۵۰ دلار هم رسید، ضربه سنگینی را به بدنه و حیثیت امریکا وارد کرد. این استاد دانشگاه با اشاره به سه شعار اصلی ترامپ در دور اول انتخابات که توانست کلینتون را شکست دهد، مبارزه با جریان پول وال استریت، پایان دادن به جنگ‌های بی پایان امریکا و مخالفت با نوع بانکداری در امریکا که مشکلات زیادی را برای مردم این کشور ایجاد کرد، افزود: با وجود این ترامپ نتوانست نظر مردم امریکا را تأمین کند و معتقدم اگر در این دوره نیز انتخاب شود باز هم روند افول امریکا را بیشتر تسریع می‌کند.

ایزدی درباره مزیت بایدن یا ترامپ برای ایران گفت: معتقدم چه ترامپ چه بایدن هر دو نتیجه مقاومت ایران در مقابل جریان استکبار هستند. وی با اشاره به اظهارات امانوئل مکرون درباره اسلام و پیامبر اکرم گفت: زمانی که اصرار به تعرض به پیامبر اسلام دارید، نشان از نفرت مسئولان کشور‌های اروپا به اسلام و مسلمانان دارد. آن‌ها نسبت به رشد اسلام در کشورهای‌شان دغدغه دارند و این اظهارات حاکی از عصبانیت آنهاست.

ایزدی درباره نگاه بایدن و دموکرات‌ها به برجام اظهار کرد: تفاوت چندانی در نگاه آن‌ها با ترامپ نمی‌بینم. نقد دموکرات‌ها به ترامپ این است که برجام برای فشار به ایران خوب بود، اما او این اهرم فشار را از دست امریکا خارج کرد. خیلی از دموکرات‌ها معتقدند ترامپ با ایران دعوا کرد و ایران هم از این فضا استفاده کرد نه اینکه ایران را مدیریت و کنترل کند. صحبت از مذاکره و صلح در این شرایط کمک می‌کند به جریانی در امریکا که ادعا می‌کند سیاست حداکثری مؤثر بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار