جدیدترین آمار جهانی کرونا دوشنبه ۵ آبان ۹۹
کد خبر: 1024667
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IYt
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
طبق آخرین آمار جهانی ۴۳ میلیون و ۳۵۳ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ شمار مبتلایان در کشور کلمبیا به یک میلیون و ۱۵ هزار نفر رسید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۴۳ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۲۸۷ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۱۸۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۱ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۲۵۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۰ هزار و ۲۴۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۱۷۹ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۳۰ هزار و ۵۱۰ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۵ هزار و ۱۴۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۹۵۹ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۱۹ هزار و ۳۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۲ هزار و ۹۰۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۱۲۸ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۵۷ هزار ۱۶۳ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، فرانسه، اسپانیا، آرژانتین و کلمبیا نیز به‌ترتیب با یک‌میلیون و ۵۱۳ هزار و ۸۷۷، یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار و ۵۰۷، یک‌میلیون و ۱۱۰ هزار و ۳۷۲، یک‌میلیون و ۹۰ هزار و ۵۸۹ و یک‌میلیون و ۱۵ هزار و ۸۸۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های مکزیک با ۸۹۱ هزار و ۱۶۰ نفر و پرو با ۸۸۸ هزار و ۷۱۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۷ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۲۲۸، ۵ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۴۹۸ و ۴ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۹۱۵ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار