کم‌مصرف‌ها منتظر برق رایگان از آبان‌ماه باشند
کد خبر: 1024122
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IQ6
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
جزئيات محاسبه قيمت برق براي مشتركان تشريح شد
از ابتدای آبان‌ماه طرح برق امید اجرایی خواهد شد براساس آن مشترکان برق پایتخت که الگوی مصرف برق را رعایت کنند، علاوه بر تخفیف در بهای برق مصرفی، در صورت کاهش مصرف به رقمی کمتر از ۱۰۰کیلووات ساعت در ماه‌های گرم سال شامل خرداد، تیر، مرداد و شهریور و کمتر از ۸۰کیلووات ساعت در سایر ایام سال، از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق خود بهره‌مند خواهند شد.

سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، پس از آنکه شهریور امسال پیشنهاد وزارت نیرو درخصوص طرح برق امید در هیئت دولت به تصویب رسید، دستورالعمل‌های آن نهایی شد و سرانجام این طرح از ابتدای آبان‌ماه به صورت رسمی کلید خواهد خورد.


رفتار مصرفی مشترکان در قرار گرفتن آنان در طرح برق امید مؤثر است، هدف این طرح حمایت از مشترکانی است که در مصرف برق خود، به الگو‌های طرح «برق امید» که مخصوص مشترکان خانگی است و الگو‌های آن نیز از عملکرد خود مردم در سال‌های گذشته استخراج شده عمل کنند.


همچنین با توجه به اینکه تعرفه‌های برق پلکانی است، حتی مشترکان پرمصرف نیز می‌توانند با رعایت نکات مدیریت مصرفی، از افزایش مصرف برق جلوگیری کرده و با ورود به طبقه خوش مصرف‌ها، بهای کمتری برای برق بپردازند. مشترکانی هم که در محدوده خوش‌مصرفی هستند با انجام اقداماتی ساده می‌توانند مشمول طرح برق امید شوند.
حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، درباره اجرای این طرح در تهران گفت: از ابتدای آبان ماه و همزمان با برنامه کشوری، طرح برق امید در محدوده پایتخت نیز اجرایی خواهد شد.


به گفته وی، طرح «برق امید» با هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی برق در کشور و جلوگیری از هدررفت انرژی از مسیر جلب همراهی و همکاری مشترکان در بخش خانگی در سال جاری با تصویب هیئت‌وزیران، اجرایی شده و براساس آن با دسته‌بندی مشترکان برق خانگی به سه دسته پرمصرف، کم‌مصرف و خوش‌مصرف، مشترکان برق پایتخت که الگوی مصرف برق را رعایت کنند علاوه بر تخفیف در بهای برق مصرفی، در صورت کاهش مصرف به رقمی کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت در ماه‌های گرم سال شامل خرداد، تیر، مرداد و شهریور و کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت در سایر ایام سال، از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق خود بهره‌مند خواهند شد.


صبوری ضمن اشاره به اینکه در سال گذشته، ۸۵درصد از تهرانی‌ها الگوی مصرف برق را رعایت کرده و همراه و همکار این شرکت در مدیریت بار شبکه و جلوگیری از بروز خاموشی در فصل گرما بوده‌اند، اجرای این طرح را فرصتی ارزنده برای قدردانی از مشترکان فهیم تهرانی دانست و افزود: انتظار می‌رود اجرای طرح برق امید به عنوان پویشی ملی، تأثیری ارزنده در کاهش آلاینده‌ها و بهبود شرایط و شاخص‌های زیست محیطی، کاهش خروج ارز از کشور و افزایش ضریب اطمینان و پایداری شبکه توزیع برق داشته باشد.


وی گفت: محاسبات بهای انرژی در قبوض الکترونیکی صادره، به شکل پلکانی است و در نتیجه به عنوان مثال، ۲۰ درصد کاهش مصرف برق منجر به کاهش حدود ۴۰ درصدی در بهای برق مصرفی خواهد شد و به همین طریق مشترکان بخش خانگی با اعمال اصول مدیریت مصرف برق و بهینه‌سازی روند مصرف برق خود، از مزایا و پاداش‌های ریالی در نظرگرفته شده به شکل تخفیف، بهره‌مند شده و در صورت رعایت سقف تعیین شده در هر دوره مصرف، حتی یک ریال برای برق مصرفی خود در آن دوره، پرداخت نخواهند کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار