جزئیات ششمین جلسه دادگاه محمد امامی
کد خبر: 1023916
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IMm
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «محمد امامی» امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «محمد امامی» تهیه کننده سریال شهرزاد و از جمله متهمان بانک سرمایه امروز (دوشنبه ۲۸ مهر ماه) در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی مسعودی مقام گفت: مطالبی که شما گفتید، هیچ کدام در قالب کیفرخواست نبود. وظیفه شما این است که کیفرخواست را به طور کامل بخوانید، در قانون آمده که شاکی می‌تواند اظهارات خود را بیان کند.

وی ادامه داد: شما نماینده یا وکیل محکومان و متهمان دیگر نیستید، از پرونده خود دفاع کنید، زیرا ما تا این جلسه دفاع ماهیتی و شکلی از شما ندیده‌ایم.

قاضی مسعودی مقام گفت: شما می‌توانید هر ادعایی که دارید را بیان کنید، اما پرونده‌های مختلف را به خوبی نخوانده‌اید. دیوان عالی کشور می‌تواند اختلاف در صلاحیت دادگاه را تشخیص دهد، شما به قانون آیین دادرسی مدنی استناد می‌کنید که درباره وکلا صحبت کرده است.

وی ادامه داد: اینکه فکر کنید این خطابه‌ها موثر است درست نیست، زیرا تأثیر ندارد. شما باید دفاع حقوقی داشته باشید و هر ایرادی را که به کیفرخواست وارد می‌کنید، با استناد بگویید. شما حق توهین به عدلیه را ندارید، این حرف‌ها برای وکیلی که مدعی است که قبلا قاضی بوده صحیح نیست، اگر توانایی علمی دارید دفاع ماهیتی و شکلی کنید و اگر هم ندارید نوبت به سایر متهمان می‌رسد.

قاضی مسعودی مقام بیان کرد: اینکه تمام دنیا علیه موکل شما جمع شده باشند، درست نیست. نگاهی به قانون اخلالگران در نظام اقتصادی و آیین‌نامه کنید تا متوجه شوید درباره جرم عمده و کلان چه چیز‌هایی گفته است، اگر شما آن را خوانده‌اید باید بگویم من کاملا آن را حفظ هستم و اگر شما تئوری‌های حقوق بلد نیستید، به من ارتباطی ندارد و مطالب را بخوانید تا متوجه شوید.

وی گفت: من در اینجا مأمور هستم و جایگاه من بالاتر است و تا زمانی که مأموریت دارم انجام وظیفه می‌کنم. اینکه فکر می‌کنید و حرف از جایگاه می‌زنید درست نیست. من قاضی دیوان عالی کشور هستم و دو سال است که اینجا مأمور شده‌ام. شما باید دفاع کنید، من مسئول رسانه نیستم. من باید قضاوت کنم، اینکه بیرون چه می‌گویند و چه پخش می‌شود به من ارتباطی ندارد. من فقط به پرونده رسیدگی می‌کنم و می‌دانم در روند رسیدگی به مفاسد اقتصادی در هر مرحله‌ای چه اقداماتی انجام شده است، حتی اقدامات حیثیتی و جانی انجام شده، اما ما ایستادگی کامل داریم و از مدار قانون خارج نمی‌شویم.

قاضی مسعودی مقام تصریح کرد: ارزیابی دادگاه در رأی صادر می‌شود، شما دنبال جدل هستید و ما به جدل شما پاسخ نمی‌دهیم، اگر نخواستید ادامه دهید بگویید تا وکیل دیگری انتخاب شود.
برچسب ها: محمد امامی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار