هنیه: اسرائیل در پی جای پا در نزدیک ایران است
کد خبر: 1023340
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IDU
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفتگو با یک پایگاه انگلیسی ضمن پرداختن به طیفی از مسائل مربوط به فلسطین از جمله سازش برخی کشور‌ها با تل‌آویو، تأکید کرد که تمام آنچه رژیم صهیونیستی به دنبال آن است دستیابی به یک جای پای سیاسی- اقتصادی در مناطق نزدیک به ایران است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: اسماعیل هنیه در گفتگو با میدل‌ایست‌آی، با هشدار به کشور‌هایی که به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند، گفت: «هرگونه معامله‌ای که هر کشور عربی با اسرائیل امضا می‌کند، آن کشور را در پایان در معرض خطر قرار خواهد داد.»

هنیه در ادامه با اشاره به امارات و بحرین گفت: «ما هدایت‌کنندگان اسرائیل را بهتر از آن‌ها می‌شناسیم. می‌دانیم که چگونه فکر می‌کنند. دوست داریم که به برادران‌مان در امارات بگوییم که آن‌ها در نهایت آن توافق‌ها، بازنده خواهنده بود، زیرا تمام چیزی که برای اسرائیل مهم است آن است که در مناطق نزدیک ایران جای پای نظامی- اقتصادی به دست آورد.» رئیس دفتر حماس خاطرنشان کرد: «از کشور شما به عنوان یک درگاه استفاده می‌کنند. ما تمایل نداریم که ببینیم از امارات به عنوان یک سکوی پرتاب استفاده می‌شود.»

هنیه درباره مسئله آشتی گروه‌های فلسطینی گفت که این جنبش در نتیجه گفتگو‌های صورت گرفته با جنبش «فتح»، «تغییرات مثبتی» در کرانه باختری احساس کرده است. وی با اعلام اینکه چالش‌های بزرگی بر سر این راه وجود دارد، اما هنوز در اول راه هستند، گفت: «حتی در ارتباط با اسلو، اسرائیل ثابت کرده است که خواهان صلح نیست. ماهیت جنبش صهیونیستی این است که به دنبال قدرتمندسازی خود با زور و بدون کوچک‌ترین احترامی به حقوق بشر و پروتکل‌های حقوق بین‌الملل است. آن‌ها فقط زور را باور دارند.» هنیه در بخش‌هایی از اظهاراتش به مسئله انتخابات امریکا هم پرداخت و گفت که این جنبش به پیروزی احتمالی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات‌های امریکا هیچ تکیه‌ای نمی‌کند. هنیه همچنین با بیان اینکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، بد‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ این کشور است، تأکید کرد که سیاست خارجه امریکا با تغییر رئیس‌جمهور تغییر نمی‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار