خط سیر جنگ قره‌باغ به عمق خاک طرفین درگیر تغییر یافته است
کد خبر: 1023282
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ICY
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
فرماندار خداآفرین:
فرماندار شهرستان خداآفرین گفت: خط سیر جنگ در قره‌باغ طی 2 روز اخیر به عمق خاک جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان تغییر یافته است.

علی امیری راد  افزود: پس از اعلام آتش بس در روزهای گذشته که در واقع تنها در روی کاغذ بود، هیچ اتفاق خاصی در این خصوص روی نداد و هر دو کشور به حملات راکتی و موشکی خود همچنان ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه هم اکنون درگیری های قره باغ شدت بیشتری نسبت به روزهای گذشته گرفته است، اظهار داشت: در حالی که طی هفته گذشته این درگیری ها در خطوط مرزی و نزدیک به مرز جمهوری اسلامی ایران در جریان بود، اما در حال حاضر درگیری ها به سمت عمق خاک دو طرف سوق پیدا کرده است و مشاهده این شرایط با چشم معمولی در خطوط مرزی امکان پذیر نیست.

امیری راد ادامه داد: اما با این حال صدای انفجار و شلیک راکت و موشک های توپخانه دو طرف در شهرستان خداآفرین و روستاهای اطراف شنیده می شود.

امیری راد حضور مردم در مرز بین ایران و جمهوری آذربایجان برای تماشای جنگ قره باغ را از جمله چالش های فرمانداری خداآفرین دانست و از آحاد مردم و به خصوص جوانان منطقه در خواست کرد با توجه به مخاطرات احتمالی این جنگ از حضور در نوار مرزی به شدت خودداری کنند.

وی یادآور شد: با توجه به کشیده شدن جنگ به اعماق خاک دو طرف، امکان دید در جاده های شهرستان خداآفرین برای مردم وجود ندارد و بر همین اساس تقاضا می کنیم مردم از حضور در این شهرستان خودداری نمایند؛ در این راستا رسانه های گروهی می توانند با انتشار اخبار و گزارش های مختلف فرمانداری را در ممانعت از حضور مردم یاری رسانند.

امیری راد، هماهنگی با هنگ مرزبانی و پلیس راه برای ممانعت از حضور مردم در نوار مرزی را از جمله اقدامات فرمانداری خداآفرین برشمرد و گفت: البته در این راستا بیشتر با رویکرد ارشادی وارد عمل شده ایم و دهیاری و شوراهای اسلامی مناطق نیز در این زمینه کمک حال فرمانداری هستند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ گونه آتش بس در جنگ قره باغ عملی نشده است، یادآوری کرد: بر همین اساس درگیری ها نه تنها متوقف و یا کاهش نیافته است، بلکه بر شدت حملات راکتی و توپخانه های طرفین نیز افزوده شده است که این مساله حضور تماشاگران در نوار مرزی را با مخاطرات عدیده احتمالی مواجه می کند.

فرماندار شهرستان خداآفرین اعلام کرد: طی دو روز اخیر هیچ راکتی از سوی طرف های درگیر در جنگ قره باغ به شهرستان خداآفرین اصابت نکرده است.

برچسب ها: جنگ ، قره باغ ، درگیر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار