یازدهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» فراخوان داد
کد خبر: 1023175
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IAp
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸
دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم «عمار» فراخوان یازدهمین دوره این رویداد سینمایی را منتشر کرد و از بخش‌های تازه این رویداد، فراخوان مردمی برای پیشنهاد سوژه تولید فیلم است.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: دبیرخانه جشنواره مردمی عمار از فراخوان یازدهمین دوره این رویداد سینمایی در چهار بخش «رقابت اصلی جشنواره»، «معرفی سوژه»، «فراخوان اکران مردمی» و «فراخوان‌های مردمی» خبر داد. در بخش «رقابت اصلی جشنواره» آثار دریافتی با قالب‌های داستانی، مستند، پویانمایی، نماهنگ، برنامه تلویزیونی، فیلم ما و فیلمنامه در موضوعات «رؤیای ایرانی»، «پایش و پالایش اجتماعی»، «حافظه ملی»، «جنگ اقتصادی»، «جنگ نرم»، «ملت قهرمان»، «نهضت جهانی مستضعفین» و «فتنه ۸۸» باهم به رقابت می‌پردازند. بنابرین گزارش، فیلمسازان از چهارشنبه ۲۳ مهر تا ۲۰ آبان فرصت دارند با مراجعه به سایت این جشنواره به نشانی Ammarfilm. ir نسبت به ثبت اثر خود اقدام کنند. همچنین حداکثر مهلت تحویل اثر به دبیرخانه جشنواره نیز ۲۵ آبان اعلام شده است. براساس دبیرخانه یازدهمین جشنواره عمار، آثار بخش مسابقه در صورت مهیا بودن شرایط با توجه به همه‌گیری کرونا، دی ماه و در سینما فلسطین تهران به اکران درمی‌آیند. همانند ادوار گذشته، دبیرخانه جشنواره عمار در فراخوان خود از علاقه‌مندان برای اکران مردمی آثار جشنواره دعوت کرده است تا با مراجعه به تارنمای جشنواره، نسبت به ثبت‌نام جهت نمایش فیلم‌ها در شهر و روستای خود اقدام کنند.

جشنواره عمار که در سال ۱۳۸۹ همزمان با اولین سالگرد حماسه نهم دی‌ماه شکل گرفت، کوشید صدای حنجره‌های سانسور شده و سیمای جمهور مردمانی باشد که در سپهر رسانه، ضریب درخوری پیدا نمی‌کنند. طی یک دهه، اکران‌کنندگان مردمی تلاش کردند پرده نمایش هنر مردمی را به دورافتاده‌ترین روستا‌ها و حتی فراتر از مرز‌ها برسانند. دبیرخانه جشنواره، از عموم مردم دعوت می‌کند سوژه‌های خود را از طریق وب‌سایت جشنواره به سینماگران پیشنهاد دهند و حتی به طور خاص، سینماگران مورد علاقه خود را به ساخت فیلم از یک سوژه دعوت کنند. در بخش فراخوان‌های مردمی این رویداد هر یک از مردم، تشکل‌های مردمی یا مؤسسات فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی می‌توانند موضوعات و دغدغه‌های مدنظر خود را به فیلمسازان پیشنهاد داده و با تعیین جوایز مادی و معنوی خود، آنان را به تولید اثر در آن موضوعات ترغیب نمایند. دبیرخانه جشنواره به مرور فراخوان‌های مذکور را از طریق AmmarFilm. ir معرفی می‌نماید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار